Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. 3: Pierwsza porażka Hiszpanii, Niemcy na fotelu lidera

LŚ, gr. 3: Pierwsza porażka Hiszpanii, Niemcy na fotelu lidera

W najciekawszym sobotnim meczu III dywizji Ligi Światowej reprezentacja Niemiec pokonała 3:0 Hiszpanię i wskoczyła na fotel lidera. Największe szanse na wyjazd na Final Four do Meksyku mają Niemcy, Hiszpanie, Austriacy i Estończycy, ale wszystko rozstrzygnie się w niedzielę.

W Tallinie siatkarze z Grecji liczyli na swoje pierwsze punkty w tegorocznej Lidze Światowej przed meczem z Katarem. Zawiedli się jednak, bowiem w tym meczu nie zdołali wygrać nawet seta, chociaż w trzeciej partii byli całkiem blisko. Podopieczni włoskiego trenera Giaccara Massimiliano wygrali pierwszego seta do 23, w drugim pokonali Greków do 21. Sporo emocji było w trzecim secie, ale końcówkę znów lepiej wytrzymali reprezentanci Kataru i to oni cieszyli się z drugiej wygranej w tegorocznej Lidze Światowej i trzech punktów. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyła Ilija Ivoić (16).

Grecja – Katar 0:3
(23:25, 21:25, 27:29)

W drugim sobotnim meczu w stolicy Estonii gospodarze pokonali w trzech setach reprezentację Wenezueli i wciąż mają realne szanse na wyjazd na Final Four III dywizji do Meksyku. Szanse tym większe, że w ostatnim meczu w niedzielę zmierzą się z najsłabszym zespołem tej grupy – Grecją. W meczu z drużyną z Ameryki Południowej zwycięstwo Estończyków nie było nawet przez moment zagrożone. Skutecznie w ataku grali Robert Täht (13 pkt.), Andrus Raadik (13 pkt.) oraz Oliver Venno (12 pkt.).

Wenezuela – Estonia 0:3
(21:25, 16:25, 19:25)

W Linzu po niespodziewanej piątkowej porażce z gospodarzami reprezentanci Niemiec powetowali sobie porażkę w sobotę, pokonując 3:0 niepokonaną dotąd reprezentację Hiszpanii. Taki wynik pozwolił podopiecznym Andrei Gianniego na zajęcie fotela lidera III dywizji, a szanse na awans do Final Four wciąż mają oba zespoły. Zacięty był zwłaszcza pierwszy set tego spotkania, w którym Niemcy wygrali po dramatycznej końcówce 28:26. W dwóch kolejnych partiach Hiszpanie nie stawiali już takiego oporu. Najwięcej punktów dla niemieckiej reprezentacji w tym meczu zdobyli Christian Fromm oraz Simon Hirsch (po 13), 17 punktów dla reprezentacji Hiszpanii zdobył Andres Villena.

Hiszpania – Niemcy 0:3
(26:28, 15:25, 19:25)

W drugim sobotnim meczu w Linzu Austriacy walczyli z reprezentacją Meksyku. Siatkarze z Ameryki Północnej dwukrotnie obejmowali w tym meczu prowadzenie, a Austriacy dwukrotnie wyrównywali. O wyniku miał zadecydować tie-break i w nim lepsi okazali się podopieczni Michaela Warma. Ta wygrana daje Austriakom szanse na awans do turnieju Final Four. Kluczowy będzie niedzielny mecz w Linzu pomiędzy Austrią i Hiszpanią. Zwycięzca zagwarantuje sobie wyjazd do Meksyku, los przegranego zależeć będzie od wyników innych zespołów. Najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania był Alexander Berger, zdobywca 23 punktów. Po 18 punktów dla Meksyku zdobyli Jorge BarajasNestor Orellana.

Meksyk – Austria 2:3
(25:21, 20:25, 25:18, 22:25, 12:15)

W Tunisie reprezentacja Czarnogóry nie miała większych problemów z pokonaniem Kazachstanu. Kazachowie po wczorajszej niespodziewanej wygranej z Tunezją tym razem nie pokazali pełni swoich możliwości i w żadnym secie nawet nie zagrozili Czarnogórcom. Dobre spotkanie w ekipie prowadzonej przez Veljko Basicia rozegrali Aleksandar Minić (16 pkt) oraz Marko Bojić (14 pkt.). Reprezentacja ma jeszcze teoretyczne szanse na awans do Final Four, ale musi liczyć na korzystne wyniki w innych turniejach.

Czarnogóra – Kazachstan 3:0
(25:16, 25:17, 25:19)

W ostatnim sobotnim meczu III dywizji Tunezja zmierzyła się z Tajwanem. Po zaskakującej piątkowej wpadce z reprezentacją Kazachstanu tym razem Tunezyjczycy męczyli się na własnym terenie z Tajwanem. Gospodarze dwukrotnie w tym meczu obejmowali prowadzenie, a Tajwańczycy dwukrotnie doprowadzali do remisu. Dopiero w tie-breaku podopieczni włoskiego trenera Antonia Giacobbe rozstrzygnęli ten mecz na swoją korzyść, ale stracili chyba tym samym praktycznie szanse na awans do turnieju finałowego. Tylko cud w postaci wygranej Grecji z Estonią oraz braku tie-breaka w meczu Austrii z Hiszpanią mógłby dać im awans po niedzielnych spotkaniach. Najwięcej punktów w meczu z Tajwanem dla reprezentacji Tunezji zdobył Nagga Hamza (25).

Tunezja – Tajwan 3:2
(25:23, 23:25, 25:17, 20:25, 15:12)