Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. 3: Hiszpania i Niemcy na czele tabeli po 2 kolejkach

LŚ, gr. 3: Hiszpania i Niemcy na czele tabeli po 2 kolejkach

fot. FIVB

Trwa rywalizacja w grupie 3 Ligi Światowej. Z kompletem punktów po dwóch seriach spotkań są reprezentacje Niemiec i Hiszpanii, na pierwsze punkty wciąż czekają Grecy i siatkarze Kazachstanu. Do Frankfurtu w końcu dotarli Wenezuelczycy, którzy po wczorajszym walkowerze dziś wygrali swoje spotkanie.

Pierwsze dwa sety spotkania Wenezueli z Kazachstanem toczyły się pod wyraźne dyktando siatkarzy z Ameryki Południowej. W pierwszym secie Kazachowie popełnili wiele błędów własnych i przegrali tę partię 21:25. Nie inaczej było w drugiej partii spotkania, Wenezuelczycy odrzucili od siatki swoich rywali, dobrze zagrali w bloku i wyraźnie wygrali tego seta w stosunku 25:19. Nie mający nic do stracenia Kazachowie lepiej zagrali w trzeciej odsłonie meczu, byli skuteczniejsi w obronie i ataku i wygrali 25:23. Siatkarze z Ameryki Południowej szybko wyciągnęli wnioski z przegranego seta i w czwartym to oni byli górą i zapisali na swoje konto cenne trzy punkty. Dzień wcześniej Wenezuela musiała pogodzić się z walkowerem na skutek perturbacji z biletami lotniczymi, siatkarze wenezuelscy nie dotarli na czas do Frankfurtu nad Menem. Najlepiej punktującym graczem w ekipie Kazachstanu był Witalij Jerdsztin – zdobywca 18 punktów, natomiast w reprezentacji Wenezueli najskuteczniejszy był Emerson Gonzalez, który zdobył 22 punkty.Wenezuela – Kazachstan 3:1
(21:25, 19:25, 25:23, 22:25)

Drugą porażkę w Lidze Światowej ponieśli Grecy, tym razem musieli oni uznać wyższość Meksyku. Od samego początku meczu warunki gry dyktowali gracze z Ameryki Środkowej, zagrali skutecznie w bloku, punktowali w ataku i prowadzili 16:10. Grecy byli bezradni i nie potrafili przeciwstawić się swoim rywalom, w efekcie czego przegrali 19:25. Drugi set tego meczu miał bardziej zacięty przebieg, a wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu, w końcówce swoją wyższość udowodnili siatkarze Meksyku i to im przypadła wygrana. Dla Greków trzeci set był przysłowiową grą o wszystko, Meksykanie na początku prowadzili 4:0 oraz 8:5 i nic nie zapowiadało, że w tym secie będą musieli uznać wyższość Grecji. Od stanu 14:10 dla Meksyku warunki gry zaczęli dyktować Grecy, poprawili oni swoje przyjęcie oraz grę w ataku i wygrali 25:23. Czwarta odsłona meczu była ostatnią, siatkarze Meksyku bardzo dobrze spisali się w polu zagrywki oraz bloku i prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:2, Grecy rzucili się do ataków, odrobili straty i prowadzili 13:12. Gra obu drużyn falowała, w końcówce po raz kolejny lepsi okazali się Meksykanie i to im przypadły trzy punkty w tym mecz. Najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczy był Meksykanin Daniel Vargas zdobywca 20 punktów.

Grecja – Meksyk 1:3
(19:25, 22:25, 25:23, 21:25)

Tunezja wzięła pełny rewanż za porażkę z Czarnogórą i zagarnęła pełną pulę w meczu z Estonią. Mecz dobrze otworzyli siatkarze Estonii, skutecznie zagrali w ataku, a ich motorem napędowym był Andrus Raddik, Estończycy wygrali 25:18 i potem do głosu doszli ich rywale. Na początku drugiego seta gracze z Afryki przegrywali 2:5, potem to oni dominowali na boisku, powiększyli swoją przewagę do ośmiu punktów (21:13) i dosyć pewnie wygrali tę część meczu. Kolejne dwa sety tego spotkania toczyły się pod dyktando Tunezji, Estończycy popełnili wiele błędów własnych, mylili się w ataku oraz polu zagrywki i przegrali te partie w identycznym stosunku 21:25. Dla Tunezji 14 punktów zdobył Chokri Jouini, a dla Estonii Renee Tepan – 17.

Estonia – Tunezja 1:3
(25:18, 17:25, 21:25, 21:25)

Pierwszy set spotkania pomiędzy Hiszpanią a Katarem obfitował w zwroty akcji na boisku, raz jedna, a raz druga ekipa obejmowała prowadzenie, po czym traciła je na rzecz rywali. Katarczycy prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:5, po czym do głosu doszli gracze z Półwyspu Iberyjskiego, skutecznie zagrali w bloku oraz obronie i wygrali tego seta 25:21. W drugim do głosu doszli siatkarze Kataru, uzyskali oni dwupunktową przewagę, którą utrzymali przez dłuższy czas, po czym ją powiększyli i prowadzili 19:14. Bezradni Hiszpanie nie podjęli już walki i przegrali tego seta. Podrażnieni takim obrotem sprawy gracze z Europy nie dawali za wygraną, punktowali oni w ataku, popełnili mniej błędów i na drugiej przerwie technicznej mieli siedmiopunktową przewagę (16:9). Ekipa Kataru przegrała wyraźnie tego seta i miała duże problemy z przyjęciem, co było przyczyną porażki. Do stanu 5:5 obie drużyny grały punkt za punkt, potem zarysowała się przewaga Hiszpanów i to oni mieli czteropunktową zaliczkę (14:10). Od tego momentu punktowali Hiszpanie i po atakach Sergio Nody prowadzili 20:11. Hiszpanie dosyć pewnie wygrali tę część spotkania i było to ich drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Najlepiej punktującym siatkarzem w tym spotkaniu był Sergio Blanco, zdobywca 19 punktów, w reprezentacji Kataru 12 punktów na swoje konto zapisał Renan Ribeiro.

Hiszpania – Katar 3:1
(25:21, 21:25, 25:15, 25:13)

Austriacy w pierwszym meczu Ligi Światowej otrzymali trzy punkty bez gry za mecz z Wenezuelą, z kolei Niemcy pokonali Kazachstan 3:0. Spotkanie lepiej rozpoczęli Austriacy, ich grę napędził Lorenz Koroimann, w efekcie tego na tablicy wyników widniał rezultat 13:8 dla Austrii. Będący w odwrocie Niemcy, zbliżyli się do swoich rywali na trzy punkty i przegrywali 17:20. Zwycięstwo w tej partii przypadło Austriakom i prowadzili oni w meczu 1:0. Podrażnieni takim obrotem sprawy niemieccy siatkarze w drugiej partii spotkania rozbili swoich rywali i dosyć pewnie wygrali 25:16. Trzeci set meczu obfitował w zwrot wydarzeń na boisku, wynik przez długi czas oscylował wokół remisu, a wygrana w tym secie po zaciętej grze przypadła Niemcom. Niemal identycznie przebiegała gra w ostatnim secie tego meczu, żadnej z ekip nie udało się wypracować wyraźnej przewagi i dopiero w końcówce Niemcy wygrali tego seta i cały mecz. Najlepiej punktującym był Austriak Paul Buchergger, zdobywca 22 punktów. Z kolei w reprezentacji Niemiec 17 punktów zdobył Ruben Schott.

Austria – Niemcy 1:3
(25:22, 16:25, 23:25, 23:25)

Drużyna Czarnogóry narzuciła swój styl gry od samego początku meczu i prowadziła 13:9, a potem 16:11. Tajwan zdołał wyrównać stan rywalizacji, prowadził 21:20, ostatnie słowo w tym secie należało do Czarnogóry, reprezentacja tego kraju wygrała 25:22 i poszła za ciosem. Drugi set spotkania był jednostronnym popisem Czarnogórców, ich grę napędził Luka Babić i dzięki niemu ekipa z Bałkanów wygrał wysoko tę partię meczu w stosunku 25:14. Przewaga Czarnogóry w każdym elemencie siatkówki była bardzo wyraźna. W trzecim secie sytuacja na boisku zmieniła się, drużyna Tajwanu dominowała na boisku i na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:6. Ta odsłona meczu była najbardziej zacięta, a nie mający nic do stracenia Tajwańczycy dzięki dobrej grze w ataku wygrali tego seta i przedłużyli rywalizację. Czarnogóra w kolejnym secie tego meczu prowadziła na początku 4:0, na pierwszej przerwie technicznej ich przewaga zmalała do dwóch punktów (8:6), Tajwańczycy lepiej spisywali się w ataku, ale było to za mało na dobrze grający zespół Czarnogóry. Europejczycy mieli lepszą skuteczność w grze w bloku oraz w polu serwisowym i dzięki tym elementom prowadzili 18:14. Nie do zatrzymania był Marko Bojić, który napędził grę swojej ekipy i dzięki niemu Czarnogóra przez długi czas była na prowadzeniu. Co prawda Tajwan zdołał wyrównać stan rywalizacji na 24:24, ale ostatnie słowo należało do Europejczyków, którzy wygrali cały mecz 3:2. Najwięcej punktów w tym meczu zdobył Chein-Feng Fung 22, w drużynie Czarnogóry najskuteczniejszy był zdobywca 18 punktów Bozidar Cuk.

Tajwan – Czarnogóra 1:3
(22:25, 14:25, 25:22, 24:26)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 3 Ligi Światowej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved