Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Gido Vermeulen podał skład Holandii

LŚ: Gido Vermeulen podał skład Holandii

fot. FIVB

W połowie czerwca startują rozgrywki II dywizji Ligi Światowej, nic więc dziwnego, że poszczególni trenerzy odkrywają karty w swoich reprezentacjach. 21-osobowy skład przedstawił Gido Vermeulen, szkoleniowiec reprezentacji Holandii. W składzie Oranje nie zabraknie Nimira Abdel-Aziza, który niedawno zdecydował się zmienić pozycję na boisku.

Selekcjoner Pomarańczowych miał niemały ból głowy, bowiem w ostatnich miesiącach jeden z liderów, przyjmujący Dick Kooy, zdecydował się przyjąć włoskie obywatelstwo, co wymusiło na byłym graczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rezygnację z występów w kadrze Holandii. Jakby tego było mało, Nimir Abdel-Aziz ogłosił, że teraz będzie występował jako atakujący. Z jednej strony pełnił on funkcję podstawowego rozgrywającego, co z pewnością wiąże się z całkowitą reorganizacją gry. Warto jednak przypomnieć, że 24-latek często sam brał na siebie ciężar gry w ataku, dlatego nie jest powiedziane, że zmiana Holendrom nie wyjdzie na dobre. Tym bardziej, że Abdel-Azizowi brakuje doświadczenia na pozycji atakującego, jednak pomimo tego Gido Vermeulen zdecydował się powołać zawodnika do kadry.Uznanie w oczach szkoleniowca znalazł również Thomas Koelewijn, środkowy Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Reprezentacja Holandii w II dywizji Ligi Światowej zmierzy się kolejno ze Słowacją, Portugalią, Turcją (I turniej w Turcji), Czechami, Słowacją i Kubą (II turniej) oraz Egiptem, Czechami i Koreą (III turniej w Korei).

Skład reprezentacji Holandii na Ligę Światową:
Rozgrywający: Daan van Haarlem (Vase Kladno), Wessel Keemink (Inter Rijswijk)

Przyjmujący: Thijs ter Horst (Copra Elior Piacenza), Ewoud Gommans (AS Cannes), Jeroen Rauwerdink (Ziraat Bankasi Ankara), Maarten van Garderen (CMC Romagna), Robbert Andringa (Volley Lindemans Asse-Lennik), Floris van Rekom (Nantes)

Atakujący: Kay van Dijk (Al Ain), Robin Overbeeke (Volley Lindemans Asse-Lennik), Sjoerd Hoogendoorn (Argos Volley), Wouter ter Maat (VDK Gent), Nimir Abdel-Aziz (Poitiers)

Środkowi: Thomas Koelewijn (Indykpol AZS Olsztyn), Bas van Bemmelen (SWD Powervolleys Düren), Jasper Diefenbach (Volley Montpellier), Michael Parkinson (SWD Powervolleys Düren), Fabian Plak (Talent Team Papendal/Arnhem)

Libero: Gijs Jorna (Noliko Maaseik), Dirk Sparidans (Volley Lindemans Asse-Lennik), Just Dronkers (Abiant?Lycurgus)

źródło: inf. własna, volleybal.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved