Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lotos Trefl rezygnuje z gry w Europie

Lotos Trefl rezygnuje z gry w Europie

fot. Arkadiusz Buczyński

Czwarta lokata na koniec sezonu 2015/2016 zapewniła Lotosowi Treflowi Gdańsk miejsce w rozgrywkach Pucharu CEV. Jak się jednak okazuje, gdański klub rezygnuje z udziału w tych europejskich pucharach. Informuje o tym Dziennik Bałtycki. To nie pierwszy polski klub, który w ostatnich latach nie podejmie walki na europejskiej arenie. W ubiegłym roku z udziału także w Pucharze CEV zrezygnował Jastrzębski Węgiel. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta  – nie opłaca się, a prestiż rozgrywek nie jest tak duży, jak chociażby ten Ligi Mistrzów.

Mimo że te najbardziej elitarne rozgrywki – Liga Mistrzów – ulegną od nowego sezonu zmianom, to jednak kluby nadal grzmią, że gra w nich się nie opłaca. Tym cięższa jest sytuacja w Pucharze CEV czy też w Challenge Cup. Lotos Trefl Gdańsk nie czekał długo z decyzją o występie w europejskich rozgrywkach – w Pucharze CEV nie wystąpi. – Nie ukrywajmy, że Liga Mistrzów jest prestiżowa, a Puchar CEV ma swoje problemy. My też bierzemy pod uwagę fakt, że PlusLiga może powiększyć się do 16 zespołów, co oznacza jeszcze więcej rozgrywek. Przy naszym budżecie ciężko zapewnić sobie taki skład, by mieć dwie szóstki – jedną na PlusLigę, drugą na Puchar CEV – tłumaczy Dziennikowi Bałtyckiemu Piotr Należyty, prezes Lotosu Trefla.Co też jest ważne, sami mistrzowie Polski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – nie bez wahania rozważają udział w Lidze Mistrzów, bardzo ostrożnie podchodząc do tego pomysłu. Już jakiś czas temu prezes klubu Sebastian Świderski powiedział, że jeśli finanse nie będą na to pozwalały – złoci medaliści PlusLigi 2015/2016 nie zagrają w Champions League. Miejsce w tych najbardziej elitarnych europejskich rozgrywkach zagwarantowane ma także Asseco Resovia Rzeszów, w eliminacjach do Ligi Mistrzów mają zagrać także siatkarze PGE Skry Bełchatów. Jak na razie żaden z tych dwóch klubów nie informował o jakichkolwiek decyzjach dotyczących tych rozgrywek.

Przypomnijmy, że w sezonie 2015/2016 w Pucharze CEV triumfowali siatkarze niemieckiego Berlin Recycling Volleys, którzy w finałowym dwumeczu pokonali rosyjski Gazprom-Jugra Surgut.

źródło: Dziennik Bałtycki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved