Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Losowanie ME juniorów i juniorek – znamy rywali

Losowanie ME juniorów i juniorek – znamy rywali

fot. CEV

Reprezentacja Polski juniorów o awans do mistrzostw Europy walczyć będzie w Bełchatowie. Jej rywalami w barażu będą zespoły Łotwy, Izraela i Hiszpanii. Rozlosowano również grupy mistrzostw Europy juniorek. Polki trafiły do grupy A, w której zmierzą się z Albanią, Włochami, Bułgarią i dwoma zespołami, które wywalczą awans w barażu.

Mistrzostwa Europy juniorek odbędą się w dniach 1-9 września tego roku w Albanii. CEV rozlosowało grupy, w jakich będą rywalizować zespoły. Polki, które w Niemczech wywalczyły sobie już awans do turnieju finałowego, zagrają w grupie I.Losowanie grup ME juniorek:

gr. I: Albania, Polska, Włochy, Bułgaria, 1. miejsce z gr. H, 2. miejsce z gr. I

gr. II: Turcja, Rosja, Serbia, Francja, 1. miejsce z gr. I, 2. miejsce z gr. H

W III rundzie kwalifikacji w grupie H zagrają w Ploesti Rumunia, Niemcy, Norwegia i Białoruś. W grupie I zagrają Grecja, Holandia, Słowenia i Słowacja. Cztery zespoły spośród tych ośmiu drużyn awansują do finałów mistrzostw Europy juniorek.

Rywali w turnieju barażowym poznali również podopieczni trenera Mariusza Sordyla. Pod koniec czerwca polscy juniorzy o awans walczyć będą w Bełchatowie z Łotwą, Izraelem i Hiszpanią. W drugiej grupie barażowej zagrają Czesi, Grecy, Rumuni i Serbowie. Awans do finałów ME juniorów uzyskają zwycięzcy grup.

Rozlosowano już także grupy turnieju finałowego mistrzostw Europy juniorów, który odbędzie się w Belgii i Holandii. Jeśli Polacy wygrają swój turniej barażowy, trafią do grupy II, w której znaleźli się m.in. Włosi i Rosjanie.

Losowanie grup ME juniorów:

gr. I: Holandia, Niemcy, Białoruś, Finlandia, Portugalia, 1. miejsce z gr. J

gr. II: Belgia, Włochy, Turcja, Francja, Rosja, 1. miejsce z gr. I

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved