Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lorenzo Micelli znalazł nowy klub w lidze francuskiej

Lorenzo Micelli znalazł nowy klub w lidze francuskiej

fot. Bianka Sawoniuk

Włoski szkoleniowiec Lorenzo Micelli zwolniony z Developresu Rzeszów przed meczami o brązowy medal znalazł nowy klub. Będzie trenerem grającego w lidze francuskiej Volero Le Cannet, półfinalisty mistrzostw Francji z ubiegłego sezonu. W Polsce od ponad roku toczy się przeciwko Micellemu postępowanie dyscyplinarne.

Lorenzo Micelli w minionym sezonie był trenerem Developresu SkyRes Rzeszów. Mający mistrzowskie aspiracje zespół z Rzeszowa przegrał jednak dwukrotnie z ŁKS-em Commercecon Łódź i nie awansował do finału, podobnie jak w poprzednim sezonie, gdy również przegrał z łódzkim zespołem.Działacze Developresu nie czekali na zakończenie sezonu i pożegnali się z włoskim szkoleniowcem. Zespół pod wodzą Bartłomieja Dąbrowskiego sięgnął po brązowe medale mistrzostw Polski, a od nowego sezonu rzeszowianki poprowadzi Stephane Antiga. Włoski szkoleniowiec próbował szukać pracy w Polsce, ale zarówno Chemik Police jak i ŁKS zdecydowali się na innych trenerów. W Polsce rzecznik dyscyplinarny PZPS prowadzi postępowanie przeciwko Lorenzo Micellemu za sytuację z… kwietnia 2018 roku, gdy pchnął on sędziego podczas meczu półfinałowego LSK.

Ostatecznie Lorenzo Micelli znalazł pracę we Francji, gdzie obejmie zespół Volero Le Canet. Klub powstał niedawno z połączenia szwajcarskiego Volero Zurrich i francuskiego Le Cannet, a w poprzednim sezonie doszedł do półfinału mistrzostw Francji. Micelli na ławce trenerskiej zastąpi Avitala Selingera. Do zespołu Le Cannet z Rzeszowa przeniosła się również bułgarska rozgrywająca Petja Barakowa. Klub pozyskał przed sezonem także rosyjską atakującą Annę Lazarewą z Dinama Moskwa oraz serbską przyjmującą Bojanę Marković, występującą ostatnio w ASPTT Mulhouse.

Volero Le Cannet nie będzie występowało w tym sezonie w Lidze Mistrzyń, dlatego też wiemy na pewno, że tym razem ŁKS Commercecon Łódź nie stanie na drodze trenera Micellego.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved