Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lorenzo Micelli: Zbieramy bardzo ważne punkty w ligowej tabeli

Lorenzo Micelli: Zbieramy bardzo ważne punkty w ligowej tabeli

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Potrzebujemy czasu, żeby to zgranie i gra były na wyższym poziomie. Jeśli jednak popatrzymy na nasze dotychczasowe mecze, to przytrafiła nam się tylko jedna wpadka, czyli mecz w Policach, który kompletnie nam nie wyszedł. W pozostałych walczyliśmy i nie mogłem mieć większych zarzutów do postawy dziewczyn – mówi trener Developresu Rzeszów, Lorenzo Micelli.

Developres SkyRes pokonując Legionovię, zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu. Pewnie jest pan zadowolony, że od meczu z ŁKS-em Commercecon Łódź dziewczyny grają coraz stabilniej i skuteczniej.Lorenzo Micelli:Zbieramy bardzo ważne punkty w ligowej tabeli. Tak jak mówiłem już miesiąc temu, kiedy ruszały rozgrywki, na początku sezonu nie jesteśmy jeszcze w takiej dyspozycji, jakiej bym sobie życzył. Potrzebujemy czasu, żeby to zgranie i gra były na wyższym poziomie. Jeśli jednak popatrzymy na nasze dotychczasowe mecze, to przytrafiła nam się tylko jedna wpadka, czyli mecz w Policach, który kompletnie nam nie wyszedł. W pozostałych walczyliśmy i nie mogłem mieć większych zarzutów do postawy dziewczyn. Z mocnymi zespołami z Łodzi zanotowaliśmy tie-breaki, jeden przegrany i jeden wygrany. Jak już skończyliśmy rywalizację z tymi teoretycznie najsilniejszymi w lidze, to zaczęliśmy wygrywać za trzy punkty. Cieszy mnie to, że z Legionovią dziewczyny spisały się lepiej niż ostatnio w Radomiu, gdzie momentami mieliśmy duże problemy. Tym razem dysponowaliśmy już lepszym przyjęciem i zagrywką, dzięki czemu łatwiej się nam grało. Zawsze miło jest wygrać 3:0, ale muszę zaznaczyć, że jestem pod wrażeniem gry Legionovii w tym sezonie i uważam, że ten zespół stać jest na zajęcie około szóstego miejsca w rozgrywkach. To jest młody, ale bardzo ciekawy zespół, który gra dobrze i nie jest obciążony presją. Pokonaliśmy tę drużyną naszym większym doświadczeniem. Nie zagraliśmy może na bardzo dobrym poziomie, ale pokazaliśmy w miarę dobry rytm gry. Słowa pochwały należą się też zespołowi z Legionowa, ponieważ to nie jest ta drużyna z poprzednich sezonów, która miała problemy. Osobiście widzę ten zespół gdzieś w połowie stawki, dlatego wynik 3:0 z Legionovią jest dla nas cenny.

Przed najbliższym meczem z PTPS-em Piła będziecie mieli w końcu więcej czasu na trening…

– Dobrze, że będzie czas na lepsze przygotowania. Ostatnio grając w tak krótkim odstępie czasu mecz w Radomiu i u siebie z Legionovią, nie mogliśmy sobie pozwolić na spokojne przygotowania, także pod względem mentalnym. Po ciężkim meczu z ŁKS-em praktycznie z marszu musieliśmy przystąpić do pojedynku w Radomiu i teraz z Legionovią. Teraz będziemy mieli w końcu czas na to, żeby spokojniej popracować. Po ostatnich zwycięstwach jesteśmy też już w lepszej sytuacji w tabeli i nie mamy na sobie takiej negatywnej presji jak po porażce w Policach.

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved