Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lorenzo Micelli: Popełnialiśmy za dużo błędów

Lorenzo Micelli: Popełnialiśmy za dużo błędów

– Nie zgodzę się z opinią, że poziom ligi jest słabszy niż w zeszłym sezonie, bo takie zespoły jak Ostrowiec prezentują się lepiej niż w poprzednich rozgrywkach. To nie jest drużyna z końca tabeli, z którą można łatwo wygrać – mówi na łamach Przeglądu Sportowego trener Developresu Rzeszów, Lorenzo Micelli, po… porażce z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3.

Co takiego wydarzyło się w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski? Czy dziewczyny były zbyt pewne siebie i nieco zlekceważyły rywalki?Lorenzo Micelli: – Nie sądzę. Dużo rozmawialiśmy o tym meczu i podeszliśmy do niego na poważnie, z odpowiednim nastawieniem. W trakcie spotkania napotkaliśmy jednak na problemy związane przede wszystkim z bardzo dobrą grą drużyny przeciwnej. Rywalki były dobrze dysponowane. Widać było, że grały na luzie i nie miały niczego do stracenia. Myślę, że grały ponad swój limit, a u nas z każdą nieudaną akcją presja była coraz większa. Popełnialiśmy za dużo błędów, które nie powinny nam się przytrafić. Świadczyło to o dużej nerwowości z naszej strony. To nie była kwestia słabszej dyspozycji jakiejś jednej zawodniczki, tylko męczenia się z grą ze strony całego naszego zespołu.

To jest jednak wciąż początek rozgrywek i stracone punkty z KSZO będzie można jeszcze odrobić w innych spotkaniach…

– Tak, ale chciałbym też podkreślić dobrą grę dziewczyn z Ostrowca, które są niedoceniane, a od początku sezonu prezentują się bardzo dobrze, co pokazały już w meczu w Bielsku-Białej i u siebie z Budowlanymi Łódź. Nie zgodzę się z opinią, że poziom ligi jest słabszy niż w zeszłym sezonie, bo takie zespoły jak Ostrowiec prezentują się lepiej niż w poprzednich rozgrywkach. To nie jest drużyna z końca tabeli, z którą można łatwo wygrać.

W dwumeczu z Mariborem nie możecie sobie pozwolić na chwilę słabości, bo każde potknięcie może was dużo kosztować. Jesteście faworytem w tej rywalizacji…

– Nie lubię słowa faworyt i myślę, że miano faworyta jak na razie nam nie służy. W Ostrowcu też wskazywano nas na faworyta, ale na boisku tego nie potwierdziliśmy. Trzeba pamiętać, że w Europie jest wiele zespołów, które są groźne i nie można nikogo lekceważyć. Na pewno jesteśmy w stanie pokonać Maribor, ale musimy uważać na rywalki, które mogą nam sprawić problemy, bo dysponują chociażby dobrą i groźną atakującą. Myślę, że w tym momencie Słowenki prezentują podobny poziom gry jak my, więc nie możemy czuć się faworytami tej konfrontacji. Pierwszy mecz rozegramy na wyjeździe i musimy być przygotowani na ciężką przeprawę.

Rozmawiała Karolina Korbecka – cały wywiad w serwisie przegladsportowy.pl

 

 

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved