Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Lorenzo Micelli z nowym kontraktem

Lorenzo Micelli z nowym kontraktem

Jak poinformował na swojej stronie internetowej klub Developres SkyRes Rzeszów, w czwartek nowy kontrakt z zespołem Developres SkyRes Rzeszów podpisał trener Lorenzo Micelli. Obecna umowa obowiązywać będzie przez najbliższe dwa sezony. Lorenzo Micelli urodził 24 października 1970 roku w Urbino, karierę trenerską rozpoczął w 1996 roku.

Pierwsze kroki jako szkoleniowiec stawiał w klubie Tobur Tiboni Urbino. Od roku 2002 współpracował z kobiecą reprezentacją Włoch, z którą uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Atenach i Pekinie. Trener Micelli zapisał na swoim koncie medale w rozgrywkach lig włoskiej, polskiej, a także tureckiej. Na arenie międzynarodowej Lorenzo Micelli zdobył mistrzostwo Europy (2007, 2009), wicemistrzostwo Starego Kontynentu (2005), również w rozgrywkach World Grand Prix kilkukrotnie sięgał po medale srebrne i brązowe, a w 2009 roku podczas uniwersjady zdobył srebrny krążek.

– Bardzo się cieszymy, że w dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowę na najbliższe dwa sezony z trenerem Lorenzo Micellim. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką wykonał do tej pory z naszą drużyną, a także z miejsca, które obecnie zajmujemy w ligowej tabeli. Jednocześnie podkreślamy, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa i nie składamy broni przed najbliższymi pojedynkami. Trener Micelli ze swoim doświadczeniem wniósł do zespołu dużo spokoju i pozytywnej energii. Wiążemy z nim bardzo duże nadzieje na obecny i kolejne sezony – skomentował prezes Developres SkyRes Rzeszów, Rafał Mardoń. Pod wodzą trenera Lorenzo Micellego rzeszowianki zanotowały na swoim koncie sześć zwycięstw i dwie porażki. Obecnie drużyna Developresu plasuje się na 4. miejscu w tabeli Orlen Ligi, przed nią ostatnie spotkanie w fazie zasadniczej. We wtorek podopieczne włoskiego szkoleniowca zmierzą się z zespołem Impelu Wrocław (28.03.2017 godz. 18:00). 

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved