Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lorenzo Micelli: Koncentrujemy się na poziomie granej siatkówki

Lorenzo Micelli: Koncentrujemy się na poziomie granej siatkówki

– Nie skupiamy się na zwycięstwach. Koncentrujemy się na poziomie granej siatkówki – mówi Micelli. Już w czwartek drużyna rusza do Szamotuł, gdzie weźmie udział w Amica Cup 2018. Jak szanse swojego zespołu ocenia Micelli? – Wszyscy nasi przeciwnicy to bardzo dobre drużyny, będące na wysokim poziomie – twierdzi włoski szkoleniowiec.

Developres Rzeszów w miniony weekend wziął udział w turnieju w Novej Goricy. Rzeszowianki przegrały tam z gospodyniami i niemieckim SC Poczdam, a wygrały z włoskim zespołem Trentino. – Był to dla nas bardzo ważny turniej. Pierwszy test i choć wynik nie był najlepszy, nie mogę powiedzieć, że było źle. W meczu z Poczdamem popełniliśmy za dużo błędów, ale z włoską drużyną graliśmy już bardzo dobrze. Pamiętajmy, że dziewczyny mają w nogach bardzo ciężkie treningi fizyczne i są dalekie od swojej optymalnej formy. Po pierwszych grach nabrały nieco pewności siebie, spokoju. Z tygodnia na tydzień ta forma będzie rosła. Konsekwentnie realizujemy nasz plan – przyznał Lorenzo Micelli.Dopiero zaczynamy grać, więc nasze wystąpienia nie wyglądają jeszcze tak, jak powinny. Krok po kroku będziemy budować formę i dochodzić do swojego poziomu – wyjaśnia trener Developresu SkyRes Rzeszów. – Dziewczyny pracują bardzo ciężko, a ich koncentracja zmierza we właściwym kierunku. Zaczynamy osiągać dobrą formę fizyczną, ale ta psychiczna, równie ważna, przyjdzie w odpowiednim momencie, na który teraz jest jeszcze za wcześnie. 

– Nie skupiamy się na zwycięstwach. Koncentrujemy się na poziomie granej siatkówki – mówi Micelli. Już w czwartek drużyna rusza do Szamotuł, gdzie weźmie udział w Amica Cup 2018. Jak szanse swojego zespołu ocenia Micelli? – Wszyscy nasi przeciwnicy to bardzo dobre drużyny, będące na wysokim poziomie. Wierzę jednak, że i my poczyniliśmy krok do przodu po pobycie w Słowenii – twierdzi włoski szkoleniowiec.

źródło: developres.rzeszow.pl, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved