Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lorenzo Micelli: Drużyna ma funkcjonować jako całość

Lorenzo Micelli: Drużyna ma funkcjonować jako całość

fot. Łukasz Krzywański

– Myślę, że w każdych z tych rozgrywek powinniśmy być w czołowej czwórce i walczyć o pełną pulę. Do końcowego sukcesu będziemy też czasem potrzebowali trochę więcej szczęścia. Na pewno zbudowaliśmy taki zespół, który powinien być w czołowej czwórce walczącej o medale. Moim zdaniem mamy kadrowo silniejszą drużynę niż w zeszłym sezonie – powiedział Lorenzo Micelli, szkoleniowiec Developresu SkyRes Rzeszów. 

Developres SkyRes Rzeszów odkrył już karty przed kolejnym sezonem. Na papierze wydaje się być mocniejszy niż w minionym sezonie, ale nic w tym dziwnego, skoro tym razem będzie walczył na trzech frontach. Nie tylko w lidze i Pucharze Polski, ale także na europejskiej arenie. – Myślę, że w każdych z tych rozgrywek powinniśmy być w czołowej czwórce i walczyć o pełną pulę. Do końcowego sukcesu będziemy też czasem potrzebowali trochę więcej szczęścia. Na pewno zbudowaliśmy taki zespół, który powinien być w czołowej czwórce walczącej o medale. Moim zdaniem mamy kadrowo silniejszą drużynę niż w zeszłym sezonie i ja osobiście mogę być zadowolony z tego, że współtworzyłem ten zespół i mam w nim takie zawodniczki, jakie chciałem – powiedział Lorenzo Micelli. – Wszystkie transfery były ze mną uzgodnione i komponowały się w mój zamysł tej drużyny. Na pewno dysponując takim składem, jakim dysponujemy, musimy mieć ambitne cele i tak też będzie. Jako trener zawsze dążę do tego, żeby moja drużyna osiągała jak najlepsze wyniki i zaszła jak najwyżej, wygrywając po drodze jakieś trofeum – dodał włoski szkoleniowiec.W Polsce od kilku lat dominuje Chemik Police. W nadchodzących rozgrywkach też będzie faworytem do złota, ale wydaje się, że inne drużyny mogą napsuć mu więcej krwi niż w poprzednich sezonach, co potwierdza szkoleniowiec brązowego medalisty Orlen Ligi. – Na pewno różnica między potencjałem Chemika Police a pozostałymi drużynami z czołówki Orlen Liga jest teraz mniejsza, ale to nie dotyczy tylko Developresu. Jeśli popatrzymy na transfery, jakie dokonały zespoły w Łodzi czy drużyna BKS-u Bielsko-Biała, to widać, że rywalizacja w rozgrywkach będzie bardziej wyrównana. Moim zdaniem w Orlen Lidze będzie przynajmniej sześć dobrych i mocnych zespołów – ocenił Micelli, który poważnie myśli też o rywalizacji w Lidze Mistrzyń. Developres przystąpi do zmagań w kwalifikacjach, które jednocześnie będą dla niego debiutem w europejskich pucharach. – Mamy w zespole dziewczyny, które mają doświadczenie z gry w tych prestiżowych rozgrywkach. Mamy duże szanse na to, żeby awansować do fazy grupowej, ale musimy wziąć pod uwagę, że kwalifikacje ruszają bardzo szybko po mistrzostwach Europy, w których mogą zagrać niektóre zawodniczki z naszego zespołu – dodał trener podkarpackiej ekipy.

W nadchodzącym sezonie w Rzeszowie będzie dominowała włoska myśli szkoleniowa, bowiem nie tylko w Developresie na ławce trenerskiej będzie zasiadał Włoch. Podobnie będzie w Asseco Resovii, która zatrudniła Roberto Serniottiego. – Zarówno ja, jak i Roberto czy inni włoscy trenerzy mocno koncentrujemy się na tym, żeby zbudować zespół, który będzie dobrze funkcjonował i z którego uda się wydobyć to co najlepsze w sportach zespołowych. Każdy z zawodników ma znać swoją rolę w drużynie i podporządkować się dla dobra zespołu, a przez to drużyna ma odpowiednio funkcjonować jako całość. To ma być prawdziwy i konkretny zespół – zaznaczył Włoch, który dużą wagę przywiązuje do odpowiedniej atmosfery w drużynie oraz do tego, by funkcjonowała ona jako jedna całość. – Nazwiska, które grają w zespole, są ważne, ale jeszcze ważniejsze jest to, żeby drużyna ze sobą współgrała i wzajemnie się wspierała. Myślę, że już pod koniec minionego sezonu pokazaliśmy, że zespołowość jest naszą siłą i koncentrujemy się na tym, żeby nie oddawać przeciwnikom łatwych piłek – zakończył Micelli.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved