Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lorenzo Micelli: BKS trafił na naszą bardzo dobrą dyspozycję

Lorenzo Micelli: BKS trafił na naszą bardzo dobrą dyspozycję

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W ostatnim spotkaniu Ligi Siatkówki Kobiet Developres SkyRes Rzeszów rozgromił we własnej hali BKS Profi Credit Bielsko-Biała. – Nawet jeśli bielszczanki wygrywały swoje akcje, to my potrafiliśmy sobie z tym poradzić i nie pozwoliliśmy rywalkom na wiele – powiedział po meczu szkoleniowiec rzeszowianek, Lorenzo Micelli.

Rzeszowski zespół w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła nie dał rywalkom żadnych szans. BKS zupełnie nie radził sobie w ataku, słabo zagrał w przyjęciu, co tylko ułatwiło grę Developresowi. Całe spotkanie rozegrane zostało pod dyktando miejscowych siatkarek, które wygrały w trzech szybkich setach. Nie przeszkodziły im w tym nawet wcześniejsze problemy zdrowotne. – To spotkanie tak wyglądało, ponieważ rywalki nie narzuciły nam żadnej presji. My z kolei byliśmy dobrze przygotowani też od strony zdrowotnej i fizycznej, ponieważ w ostatnim okresie ciężko było nam zebrać cały zespół na treningach. Część dziewczyn borykała się z przeziębieniami i gorączkami, więc ostatnie dwa tygodnie były dla nas trudne, nawet nie ze względu na podróż do Kalisza i grę w środku tygodnia, ale bardziej z uwagi na problemy zdrowotne. Tu nie chodziło o przygotowanie fizyczne, ponieważ dziewczyny są w dobrej kondycji i stać je na dobrą grę. Muszą tylko być zdrowe, żeby to pokazać – podsumował Lorenzo Micelli.Jak podkreślił szkoleniowiec rzeszowianek, jego zespół dobrze przepracował okres przed meczem i wykonał założenia, jakie przygotowano na to spotkanie. – Przez ostatnie dni pracowaliśmy bardzo dobrze i w trakcie meczu mogliśmy sprawdzić pewne rozwiązania, które testowaliśmy na treningach. Dziewczyny były bardzo skoncentrowane, bo wiedziały o tym, że potrzebujemy dwóch zwycięstw w ostatnich dwóch spotkaniach pierwszej rundy. To da nam przynajmniej trzecie miejsce, bo drugie jest już zależne od tego, czy Chemik Police pokona ŁKS Commercecon Łódź. My musimy najpierw zrobić swoje. Jesteśmy oczywiście w pierwszej szóstce, która będzie rywalizowała w Pucharze Polski, ale zależy nam też na tym, żeby grać swoją siatkówkę i cały czas ją rozwijać – powiedział Włoch.

Do wygranej Developres poprowadziło trio Mlejnkova/Witkowska/Zaroślinska. Ta pierwsza była najskuteczniejszą zawodniczką na boisku. Witkowska do pięciu bloków dołożyła cztery asy serwisowe, a Zaroślińska solidnie atakowała. – Cieszy mnie to, że z BKS-em nie przytrafiło nam się jakieś załamanie gry w trakcie meczu. Nawet jeśli bielszczanki wygrywały swoje akcje, to my potrafiliśmy sobie z tym poradzić i nie pozwoliliśmy rywalkom na wiele. Kluczem do tego była nasza bardzo dobra zagrywka, która pozwoliła naszemu blokowi na zneutralizowanie gry rywalek. Przyznam, że nie spodziewaliśmy się tego, że ten mecz będzie tak wyglądał. W meczach z Chemikiem i Budowlanymi bielszczanki spisywały się lepiej, ale tym razem trafiły też na naszą bardzo dobrą dyspozycję – zakończył Micelli.

źródło: inf. własna, lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved