Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lonneke Sloetjes: To ogromny krok w mojej karierze

Lonneke Sloetjes: To ogromny krok w mojej karierze

fot. Łukasz Krzywański

Młoda atakująca reprezentacji Holandii od tego sezonu postanowiła bronić barw VakifBanku Stambuł. Jak sama przyznaje, był to bardzo dobry wybór z jej strony. – Wybrałam ten klub, ponieważ uważam, że jest on jednym z najlepszych na świecie. Ponadto myślę, że to ogromny krok w mojej karierze, ponieważ teraz jestem otoczona najlepszymi zawodniczkami i sztabem pełnym profesjonalistów – powiedziała Lonneke Sloetjes.

Czy jesteś zadowolona ze swoich występów w 2015 roku?

Lonneke Sloetjes: – Jestem bardzo szczęśliwa, że w minionym roku udało mi się zdobyć srebrny medal podczas mistrzostw Europy. To był cel, który wraz z koleżankami z reprezentacji udało mi się osiągnąć.Dlaczego postanowiłaś przenieść się do Stambułu i występować w tym sezonie w barwach VakifBanku?

Wybrałam ten klub, ponieważ uważam, że jest on jednym z najlepszych na świecie. Jestem niezmiernie zaszczycona, że dostałam ofertę ze Stambułu. Jedyna odpowiedź, której mogłam udzielić, to odpowiedź pozytywna. Ponadto myślę, że to ogromny krok w mojej karierze, ponieważ teraz jestem otoczona najlepszymi zawodniczkami i sztabem pełnym profesjonalistów.

Czy odnalazłaś się już w Stambule?

Bardzo lubię to miasto ze względu zarówno na jego piękno, jak i atmosferę oraz ludzi, którzy tu żyją. Szybko przystosowałam się do życia tutaj.

Czy mogłabyś opisać swój zespół w trzech słowach?

Profesjonalny, oddany pracy i zabawny.

Kto opowiada najlepsze żarty w twojej drużynie?

W szczególności są to Robin de Kruijf i Milena Rasić, one robią to zdecydowanie najlepiej.

Jakie są twoje cele na 2016 rok?

Najważniejsze dla mnie to grać coraz lepiej, poza tym zdobyć złoto olimpijskie w Rio de Janeiro, zostać mistrzynią Turcji oraz stanąć na najwyższym stopniu podium w Lidze Mistrzyń.

Co jest dla ciebie największą motywacją?

Największą motywacją jest dla mnie to, że mogę wciąż się rozwijać i być lepszą niż do tej pory. Motywuje mnie również to, że gram w siatkówkę, którą uwielbiam.

Gdzie spędziłaś Sylwestra?

Spędziłam ten dzień z najbliższymi, ale nie świętowaliśmy jakoś szczególnie, ponieważ już 1 stycznia musiałam pojawić się na treningu.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved