Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Long Beach GS: Polskie pary w komplecie grają dalej

Long Beach GS: Polskie pary w komplecie grają dalej

fot. FIVB

Aż cztery polskie duety zameldowały się w kolejnym etapie turnieju Long Beach Grand Slam. Dwa teamy – Michał Bryl i Kacper Kujawiak oraz Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zagrają w I rundzie pucharowej, natomiast pary Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Bartosz Łosiak i Piotr Kantor awansowały od razu do rundy numer dwa.

Rozgrywki grupowe reprezentanci Polski zakończyli trzema zwycięstwami i jedną porażką. Ta nie pozbawiła awansu Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza. Jedna wygrana odniesiona wcześniej wystarczyła, by polska dwójka awansowała do kolejnego etapu z trzeciego miejsca w grupie. Mecz z Amerykanami Lucena/Dalhausser reprezentantom Polski nie wyszedł, a biało-czerwoni dłuższymi momentami nie mogli złapać swojego rytmu gry. Choć przeciwnicy też mieli momenty przestojów, to dla wyniku były one niegroźne.W pozostałych spotkaniach to polskie pary przewodziły stawce i zapisały na swoim koncie wygrane. Ciekawa sytuacja była w grupie E, w której walczyły dwa polskie duety – Kantor/Łosiak i Bryl/Kujawiak. Obie pary na koniec grupowych rozstrzygnięć zapiały na swoim koncie zwycięstwa i zajęły dwa pierwsze miejsca w swoim zestawieniu. Ciężką przeprawę z Amerykanami Burik/Slick mieli Michał Bryl i Kacper Kujawiak, a mecz zakończył się w tie-breaku. Polacy w drugim secie pozwolili przeciwnikom narzucić swoje tempo gry, z czego wynikł trzeci set. Druga polska dwójka w grupie E rozegrała krótsze spotkanie z Kanadyjczykami, ale wygrana też nie przyszła gładko, a rywale do końca naciskali, chcąc przedłużyć starcie. O kolejności na koniec zdecydował bezpośredni, niezwykle zacięty mecz Polaków, w którym 2:1 wygrali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak i to oni zagrają od razu w drugiej rundzie pucharowej.

Bez straty seta przez rozgrywki grupowe przebrnęli natomiast Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, pewnie z pierwszego miejsca awansując dalej. W ostatnim spotkaniu w swoim zestawieniu reprezentanci Polski poradzili sobie z brazylijskim duetem Guto/Andre. Rywale do najłatwiejszych nie należeli, ale Polacy poradzili sobie z nimi z dobrym skutkiem, kończąc pojedynek w dwóch odsłonach.

Kantor/Łosiak (POL) – Pedlow/O’Gorman (CAN) 2:0
(21:19, 21:16)
Bryl/Kujawiak (POL) – Burik/Slick (USA) 2:1
(21:14, 17:21, 15:11)
Guto/Andre (BRA) – Fijałek/Prudel (POL) 0:2
(16:21, 19:21)
Lucena/Dalhausser (USA) – Kądzioła/Szałankiewicz (POL) 2:0
(21:15, 21:17)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved