Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lokomotiw Charków zwycięski w turnieju w Krośnie

Lokomotiw Charków zwycięski w turnieju w Krośnie

Asseco Resovia Rzeszów, włoski Gi Group Monza, ukraiński Lokomotiw Charków i argentyński UPCN San Juan Volley Club – te drużyny rywalizowały w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Na koniec zmagań ze zwycięstwa w zmaganiach mogli się cieszyć reprezentanci naszych sąsiadów. Drugie miejsce przypadło siatkarzom Serie A, a na trzecim miejscu znalazła się ekipa z Podkarpacia.

W pierwszym dniu zmagań Asseco Resovia Rzeszów zmierzyła się z Lokomotiwem Charków. Zawodnicy PlusLigi triumfowali w trzech setach, jednak tylko premierowa odsłona przebiegała pod całkowitą kontrolą ekipy prowadzonej przez Roberto Serniottiego. W meczu zadebiutował nowy zawodnik klubu z Podpromia, Elvis Krastins.

Asseco Resovia Rzeszów – Lokomotiw Charków 3:0
(25:16, 27:25, 25:20)

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Jarosz, Depowski, Śliwka, Lemański, Możdżonek, Rusek (libero) oraz Krastins, Kędzierski i Schoeps
Lokomotiw Charków: Yeustratov, Kapajev, Drozd, Ostapienko, Plotnytsky, Tomyn oraz Kucher (libero), Kovaliov i Gryuk

Gi Group Monza w czterech setach pokonała argentyński UPCN San Juan Volley Club. W dwóch pierwszych odsłonach górą byli Włosi, jednak później oddali rywalom inicjatywę. Set numer cztery był zacięty, ekipa Zbigniewa Bartmana chciała za wszelką cenę doprowadzić do tie-breaka, lecz ostatecznie więcej szczęścia mieli zawodnicy Gi Group Monza.

Gi Group Monza – UPCN San Juan Volley Club 3:1
(25:17, 25:21, 17:25, 25:23)

Gi Group Monza: Dzavoronok, Barone, Finger, Langlois, Beretta, Blasi, Rizzo (libero) oraz Brunetti
UPCN San Juan Volley Club: Bartman, Ramos, Uchikov, Filardi, Nieves, Cavanna, Garrocq (libero) oraz Gomez, Bozikovich i Lazo

***

W piątek rzeszowianie rywalizowali z ekipą z Włoch. Reprezentanci Serie A lepiej rozpoczęli pojedynek, jednak po zmianie stron to Asseco Resovia nie pozostawiła złudzeń, wygrywając różnicą 10 oczek. Tak pewne zwycięstwo nie wystarczyło, by w kolejnym secie również przejąć inicjatywę. Tym razem to rywale mieli więcej argumentów, a ekipa prowadzona przez Serniottiego nie była w stanie ich zatrzymać. Choć Gi Group Monza prowadziła już 2:1, to nie mogła cieszyć się ze zwycięstwa, bo plusligowa drużyna doprowadziła do tie-breaka. W piątym secie trwała walka do końca, ale o dwie piłki lepsi byli Włosi.

Asseco Resovia Rzeszów – Gi Group Monza 2:3
(20:25, 25:15, 17:25, 25:22, 13:15)

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Jarosz, Krastins, Śliwka, Lemański, Perłowski, Masłowski (libero) oraz Depowski, Kędzierski i Schoeps
Gi Group Monza: Dzavoronok, Barone, Hirsh, Langlois, Beretta, Blasi, Rizzo (libero) oraz Karakuła, Finger i Terpin

W drugim meczu Lokomotiw Charków potrzebował trzech setów, by odnieść zwycięstwo nad UPCN San Juan Volley Club. Wynik może świadczyć o wyrównanym pojedynku, jednak wcale tak nie było. W każdej z trzech partii do końca nie było wiadomo, kto okaże się lepszy. Argentyńczykom wyraźnie brakowało szczęścia, bowiem przegrali odpowiednio 23:25, 25:27, 23:25.

UPCN San Juan Volley Club – Lokomotiw Charków 0:3
(23:25, 25:27, 23:25)

UPCN San Juan Volley Club: Uchikov, Bartman, Filardi, Nieves, Ramos, Cavanna, Garrocq (libero) oraz Lazo, Gomez i Armesto
Lokomotiw Charków: Kovaliov, Plotnytsky, Gryuk, Drozd, Tomyn, Yeustratov i Kucher (libero)

***

W ostatnim dniu Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna doszło do konfrontacji Gi Group Monza z Lokomotiwem Charków. Ukraińcy ponownie potrzebowali trzech setów i podobnie jak w piątek rywal był bliski wygrania przynajmniej jednej partii – druga odsłona zakończyła się po walce na przewagi 24:26. W dwóch pozostałych padł wynik 25:23 dla naszych sąsiadów.

Gi Group Monza – Lokomotiw Charków 0:3
(23:25, 24:26, 23:25)

Gi Group Monza: Dzavoronok, Barone, Finger, Terpin, Mazza, Beretta, Rizzo (libero) oraz Blasi, Langlois i Hirsh
Lokomotiw Charków: Plotnytsky, Gryuk, Synytsia, Drozd, Tomyn, Kapaiev, Fomin (libero) oraz Kovalov i Ostapienko

Na koniec zmagań Asseco Resovia Rzeszów podejmowała UPCN San Juan Volley Club. Tym razem więcej powodów do zadowolenia miał Zbigniew Bartman, bowiem jego drużyna wygrała premierową odsłonę 25:19. Drugi set był o wiele bardziej wyrównany, ale po walce na przewagi siatkarze z PlusLigi ponownie musieli uznać wyższość rywala. Ekipa prowadzona przez Roberto Serniottiego wyciągnęła wnioski i w kolejnym secie okazała się lepsza o dwie piłki. To było jednak wszystko, na co rywal pozwolił Resovii w tym meczu.

UPCN San Juan Volley – Asseco Resovia Rzeszów 3:1
(25:19, 26:24, 23:25, 25:22)

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Jarosz, Depowski, Śliwka, Lemański, Perłowski, Rusek (libero) oraz Masłowski (libero), Krastins i Kędzierski