Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Łodzianki najlepsze w Bobolicach

Łodzianki najlepsze w Bobolicach

fot. Anna Wojnowska

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały wszystkie swoje mecze i wygrały tegoroczny Energa Cup Bobolice. Drugie miejsce zajęła drużyna z Legionowa a na najniższym stopniu podium znalazł się Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Nagrodę MVP turnieju odebrała libero Maria Stenzel.

Główną ideą turnieju jest wspomnienie utytułowanej siatkarki, Agaty Mróz-Olszewskiej, oraz popularyzacja tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży. W ramach dodatkowych atrakcji przygotowano „Spotkanie z siatkówką”, czyli trening dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Bobolice, prowadzony przez trenerów i zawodniczki Enea PTPS Piła. Dla najmłodszych adeptów siatkówki to rzadka okazja, by podpatrywać w akcji najlepszych i słuchać ich wskazówek. Do tego swoje mecze rozegrali absolwenci i absolwentki Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Bobolicach. – Już po raz drugi uczestniczę w turnieju w Bobolicach, trybuny są wypełnione, wśród dzieci widać duże zainteresowanie siatkówką. To do dobry pomysł, by docierać do mniejszych miejscowości z takimi turniejami. Chętnie i fajnie przyjeżdża się do takich miejsc – mówiła Sylwia Kucharska, rozgrywająca PTPS Piła.Zespoły grały systemem każdy z każdym. Turniej w Bobolicach bez porażki zakończyły siatkarki Grot Budowlanych Łódź. W swoim pierwszym meczu łodzianki pokonały DPD Legionovię Legionowo 3:0. Legionowianki tylko w trzecim starciu tego pojedynku zdołały przekroczyć barierę 20 punktów, w pozostałych odsłonach to łodzianki dominowały rywalki. Więcej walki było w drugim meczu Budowlanych. Enea PTPS Piła mimo przegrywania 0:2 nie spuściła głów. Pilanki w trzecim secie przejęły inicjatywę i wygrały do 19. Nie udało im się jednak doprowadzić do tie-breaka, bowiem czwarty set ponownie należał do łodzianek. Na koniec rywalizacji w Energa Cup Bobolice podopieczne trenera Krzyształowicza pokonały 3:0 Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Nie był to jednak pojedynek jednostronny. Aż dwa sety grane były na przewagi, jednak decydujące akcje lepiej rozegrały łodzianki i to one wygrały cały turniej.

Drugie miejsce w Bobolicach należało do siatkarek Legionovii. Zespół poza porażką z łodziankami wygrał mecze z bydgoszczankami (3:1) i PTPS-em (3:2). Na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki zespołu z Bydgoszczy. Ostatnie miejsce przypadło natomiast pilankom, które w Bobolicach ugrały tylko punkt. Niewiele jednak brakło, by PTPS wygrał pojedynek z DPD Legionovią. Ostatecznie jednak w tie-breaku przegrały 14:16.

Po dwie nagrody indywidualne powędrowały do siatkarek z Legionowa i Bydgoszczy. Cztery wyróżnienia odebrały natomiast siatkarki Grot Budowlanych Łódź. MVP całego turnieju została łódzka libero – Maria Stenzel.

Wyniki Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet Energa Cup Bobolice 2019:
Grot Budowlani Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:18,25:15,25:21)
Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła 3:1
(25:23, 25:16, 19:25, 25:17)
DPD Legionovia Legionowo – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:21, 22:25, 25:23, 25:20)
Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 3:0
(28:26, 25:21, 25:21);
DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 3:2
(25:23, 20:25, 25:20, 21:25, 16:14).
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź 0:3
(23:25, 25:27, 25:27).

Klasyfikacja końcowa:
1. Grot Budowlani Łódź
2. DPD Legionovia Legionowo
3. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
4. Enea PTPS Piła.

Wyróżnienia indywidualne:
najlepsza blokująca: Anna Stencel (Pałac)
najlepsza libero: Monika Jagła (Pałac),
najlepsza zagrywająca: Olga Strantzali (Legionovia)
najmłodsza zawodniczka turnieju: Zana Zdovc Sporer (Legionovia)
najlepsza atakująca: Anastazja Kraiduba (Budowlani)
najlepsza przyjmująca: Charlotte Leys (Budowlani)
najlepsza rozgrywająca: Julia Nowicka (Budowlani)
MVP turnieju: Maria Stenzel (Budowlani)

źródło: gk24.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved