Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN: Ważna i cenna wygrana Polek w meczu przeciwko Korei Płd.

LN: Ważna i cenna wygrana Polek w meczu przeciwko Korei Płd.

Biało-czerwone odniosły bardzo ważne zwycięstwo w meczu Siatkarskiej Ligi Narodów. Polki rozbiły swoje rywalki z Korei Południowej 3:0, Koreanki w żadnym z setów nie nawiązały wyrównanej gry i nie zdobyły więcej niż 16 punktów w secie. Było to trzecie zwycięstwo Polek w Lidze Narodów, podopieczne Jacka Nawrockiego mają na swoim koncie 8 punktów i zajmują jedenaste miejsce.

Od początku spotkania Polki prezentowały się z dobrej strony, szczególnie w bloku. Po jednym z nich w wykonaniu Agnieszki Kąkolewskiej, biało-czerwone uzyskały już trzy punkty przewagi (5:2). Chwilę później doszło do dość kuriozalnej sytuacji przy stanie 6:2, kiedy Agata Witkowska zdobyła punkt, sprytnie przebijając piłkę. Koreanki przez moment potrafiły zbliżyć się do Polek, ale Malwina Smarzek serią kapitalnych zagrywek znów pozwoliła na ucieczkę podopiecznych Jacka Nawrockiego na sześć punktów (13:7) i dystans ten został utrzymany do drugiej przerwy technicznej (16:10). Siatkarki z Azji wyglądały na totalnie zagubione, zdarzało im się wiele pomyłek i reprezentacja Polski spokojnie poprawiała swoje statystyki w tej partii (20:10). Set ten wyglądał jak pojedynek juniorek z mocnym seniorskim zespołem i to Polki totalnie zdeklasowały rywalki (25:11).

W drugiej partii Koreanki podjęły walkę po dwóch skutecznych atakach Jeongah Park (3:4), ale od tej pory to Polki przejęły inicjatywę i duża w tym zasługa Martyny Grajber, która swoimi zagraniami zmuszała rywalki do błędów (9:3). Po przerwie na żądanie Cha Heawona, zespół z Azji potrafił się momentalnie zbliżyć do Polek (8:10), ale wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Smarzek, która kończyła atak za atakiem (14:8). Tak jak w pierwszym secie w okolicach drugiej przerwy technicznej na zagrywce pojawiła się Marlena Pleśnierowicz i znów jej serwisy sprawiały wiele problemów Koreankom (18:11). W końcówce mogliśmy obserwować jeszcze jedną z dłuższych akcji tego spotkania, która trwała ponad 34 sekundy i została zakończona przejściem linii trzeciego metra przez Koreanki (23:14). Seta zakończyła skutecznym atakiem Martyna Łukasik, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku (25:15).

Trzecia odsłona tego meczu, to lepsza gra Koreanek, które od początku zbudowały dwupunktową przewagę, której nie mogły wypracować przez wcześniejsze dwa sety (4:2). Polki po dwóch świetnych setach nie grały już z taką skutecznością jak wcześniej i przez chwilę miały spore problemy ze skończeniem pierwszej akcji (6:8). Podopieczne Jacka Nawrockiego po przerwie technicznej szybko wróciły do bardzo dobrej i konsekwentnej gry i po ataku Natalii Mędrzyk wyszły na prowadzenie (10:9). Po raz kolejny świetnie w polu serwisowym prezentowała się Pleśnierowicz i to przy jej zagrywkach Polki uciekły rywalkom i zmierzały po trzecie zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów (18:9). Na finiszu tego seta Koreanki próbowały honorowo walczyć, ale to Polska pewnie zwyciężyła w tym meczu bez większych emocji (25:16).

Korea Południowa – Polska 0:3
(11:25, 15:25, 16:25)

Korea: Heejin Kim (3), Hyo Hee Lee (3), Jeongah Park (10), Sohwi Kang (3), Jaeyeong Lee (11), Eunjin Park (1), Myungok Yim (libero) oraz Seoyeun Yoo, Dayeong Lee (1) i Hyun Jung Na (libero)
Polska: Pleśnierowicz (4), Kąkolewska (13), Efimienko-Młotkowska (3), Grajber (4), Mędrzyk (8), Smarzek (19), Witkowska (libero) oraz Mucha (1), M. Łukasik (1) i Nowicka