Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M Tokio: Brazylia z kłopotami, ale zwycięska, trzysetowy triumf Irańczyków

LN M Tokio: Brazylia z kłopotami, ale zwycięska, trzysetowy triumf Irańczyków

Trudne warunki Brazylii w starciu najlepszych drużyn z Ameryki Południowej postawili Argentyńczycy. Canarinhos przegrywali już w meczu 1:2, ale zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim już zdołali wypracować sobie niewielką przewagę i doprowadzić mecz do zwycięskiego końca. W drugim spotkaniu dnia Japonia zagrała z Iranem.  Gospodarze starali się urwać chociaż seta przeciwnikom, ale nie udała im się ta sztuka. Tym samym Japończycy turniej w Tokio zakończyli bez wygrania nawet jednej partii.

Argentyńczycy i Brazylijczycy stoczyli trudny pojedynek, w którym nie brakowało siatkówki na najwyższym poziomie. Co prawda krótkie słabsze momenty w grze obu ekip także się zdarzały, ale ich było mniej. Od mocnego uderzenia rozpoczęli Conte i spółka, a prym w zespole wiódł Pereyra, który był niemal nie do zatrzymania. Dobrą grą próbował odpowiedzieć Wallace, który miał wsparcie swoich kolegów. Argentyńczycy nie grali źle, ale to rywale popełnili w ważnych akcjach mniej błędów, dzięki czemu prowadzili grę w secie we własnym tempie. Gdy do walki włączyli się Conte i Martinez argentyńskiej drużynie gra zaczęła układać się dużo lepiej. Wśród brazylijskich zawodników tym razem prym wiódł Leal, ale tylko on radził sobie jakoś w tym secie, który padł łupem przeciwników. Od kolejnej części meczu rozpoczęło się jeszcze ciekawsze widowisko. W trzeciej partii Brazylijczycy popełnili mniej błędów, więc ponownie wysunęli się na prowadzenie, natomiast w kolejnej odsłonie końcówkę lepiej rozegrali gracze z Argentyny. Decydujące dla wygranej w tie-breaku były błędy – tych nie popełniali „kanarkowi” i zapisali mecz na swoim koncie.

Argentyna –  Brazylia 2:3
(20:25, 25:21, 28:26, 23:25, 12:15)

Argentyna: Pereyra (26), Conte (19), Loser (6), Ramos (6),  Cavanna (1), Poglajen (1), Danani (libero) oraz Palacios, Uriarte, Lima (5), Sole (5) i Franchi (8)
Brazylia: Leal (18), Wallace (15), Lucarelli (13), Kreling (4), Lucas (4), Mauricio Souza (3), Thales (libero) oraz Maique  (libero),  Alan, Thiago,  Lucas Loh,  Isac (6) i Flavio (7)

Dużo szybciej zakończyło się spotkanie gospodarzy z reprezentacją Iranu, a Ebadipour i Yali poprowadzili swoją drużynę do trzysetowego zwycięstwa. Na początku spotkania nie najlepsza sytuację swojej drużyny próbował ratować Ishikawa, który otrzymywał większość piłek i punktował najczęściej. Irańczycy w partii premierowej byli jednak skuteczniejsi, a gra była bardziej rozłożona na cały zespół. W drugim secie Japończycy mieli spore problemy z zatrzymaniem Yaliego i choć ciężar gry wziął na siebie Nishida, to irański team wystrzegał się pomyłek. Błędy Japończyków pozwoliły rywalom budować i utrzymywać przewagę. Trzeciego seta Irańczycy wygrali z kolei dzięki bardzo zespołowej grze. Rozgrywający tego zespołu miał pełną dowolność w zagraniach, gdyż nawet nieudane ataki w pierwszej akcji, w kolejnej skuteczne bloki dopisywały punkty na koncie jego drużyny.

Japonia – Iran 0:3
(22:25, 21:25, 19:25)

Japonia: Ishikawa (14), Nishida (10), Takano (5), Onodera (3), Sekita (1), Ri (1), Yamamoto (libero) oraz Otake (7), Fukuzawa (3), Yamauchi (2), Fukatsu (1) i Yanagida
Iran: Ebadipour (14), Yali (13), Shafiei (10), Fayazi (8), Mojarad (6), Marouf (2), Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Ghaemi i Gholami