Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Rosjanie triumfatorami Ligi Narodów 2018

LN M: Rosjanie triumfatorami Ligi Narodów 2018

fot. FIVB

Siatkarze reprezentacji Rosji zostali zwycięzcami Ligi Narodów 2018. W finale podopieczni Siergieja Szlapnikowa pokonali gospodarzy turnieju finałowego – Francuzów 3:0.  Oba zespoły stworzyły bardzo dobre widowisko, a najbardziej zacięty był trzeci set. Mecz zakończył się blokiem na Thibault Rossardzie.

Mistrzowie Europy dobrze weszli w mecz, ich rywale mieli kłopoty z przyjęciem potężnych serwisów Jegora Kluki, co pozwoliło Sbornej zbudować trzypunktowe prowadzenie (5:2). Świetna passa podopiecznych Siergieja Szlapnikowa trwała dalej, rewelacyjnie spisujący się dzień wcześniej Stephen Boyer nie potrafił przedrzeć się przez rosyjską ścianę. Trójkolorowi zaczęli mylić się także w ofensywie, co skrzętnie wykorzystywali rywale (6:12). Goście grali skutecznie w każdym elemencie, bezlitosny w kontrze był Maksim Michajłow, po jego ataku Rosjanie prowadzili już 16:9. Francuzi zerwali się do walki, dzięki lepszej postawie w bloku oraz w ataku zbliżyli się do rywali, za sprawą mocnego uderzenia ze środka Kevina Le Roux przegrywali już tylko 19:22. Okazało się to jednak zbyt mało, żeby pokonać w pierwszym secie świetnie dysponowanych mistrzów Europy, którzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa w premierowej odsłonie spotkania dzięki skutecznemu atakowi Maksima Michajłowa (25:22).Rosjanie rewelacyjnie rozpoczęli także drugą odsłonę spotkania, świetnie w polu serwisowym prezentował się Dmitrij Muserski, rewelacyjnie na skrzydle grał Dmitrij Wołkow, co pozwoliło podopiecznym Siergieja Szlapnikowa błyskawicznie zbudować wysoką przewagę (6:3). Dwie punktowe zagrywki Maksima Michajłowa skutkowały powiększeniem się dystansu dzielącego oba zespoły. Bezradni Francuzi nie potrafili skończyć ataku, po skutecznym bloku Artioma Wolwicza Sborna prowadziła już 11:4. Zmusiło to trenera Tillie do zmian, na boisku pojawili się Thibault Rossard, Jean Patry i Antoine Brizard. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, po mądrym uderzeniu zawodnika Asseco Resovii Rzeszów przegrywali już tylko 13:17. Trójkolorowi poszli za ciosem, skutecznym blokiem popisał się Nicolas Le Goff, po którym Rosjanie wygrywali już tylko dwoma „oczkami” (19:17). Końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść mistrzowie Europy za sprawą lepszej gry w bloku i polu serwisowym (25:20).

Początek trzeciej partii należał do Francuzów, świetnie w polu serwisowym prezentował się Earvin N’Gapeth, dobrze na siatce grał Kevin Le Roux i to Trójkolorowi wygrywali dwoma „oczkami” (6:4). Rosjanie powrócili do świetnej gry zagrywką z pierwszych dwóch setów, gospodarze mieli kłopoty w przyjęciu, co pozwoliło Sbornej wyjść na prowadzenie (12:11). Nie cieszyli się jednak z niego długo, bowiem swoje ataki przestał kończyć Dimitrij Muserski, dobrze w kontrze prezentował się Thibault Rossard, dzięki czemu to podopieczni Laurent Tillie zbudowali trzypunktową zaliczkę (16:13). Mistrzowie Europy nie zamierzali się poddawać, poprawili grę w bloku, po zatrzymaniu Earvina N’Gapetha przez Maksima Michajłowa na tablicy wyników widniał remis (20:20). Nowy przyjmujący Zenitu Kazań zrewanżował się na atakującym rywali tym samym, co pozwoliło Francuzom odbudować zaliczkę (22:20). Rosjanie jednak błyskawicznie wyrównali za sprawą asa serwisowego Dimitrija Muserskiego (22:22), a po autowym ataku Stephena Boyera mieli piłkę meczową (24:23). Podopieczni Siergieja Szlapnikowa mogli cieszyć się ze złota po zablokowaniu Thibault Rossarda przez Dimitrija Kowalowa (25:23).

Francja – Rosja 0:3
(22:25, 20:25, 23:25)

Składy zespołów:
Francja:  N’Gapeth (16), Le Roux (8), Boyer (7), Le Goff (4), Tillie (3), Toniutti, Grebennikov (libero) oraz Brizard, Lyneel, Patry (4) i Rossard (6)
Rosja: Michajłow (19), Muserski (12), Kluka (10), Wołkow (9), Kowalow (4), Wolwicz (4), Kabieszow (libero) oraz Kobzar i Poletajew

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego Ligi Narodów

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved