Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Rosjanie lepsi od Amerykanów

LN M: Rosjanie lepsi od Amerykanów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Rosji bez większych problemów pokonała kadrę Stanów Zjednoczonych. Już przed meczem w grupie B turnieju finałowego Ligi Narodów było jasne, że obie drużyny zagrają w półfinale i trener John Speraw oszczędzał swoje największe gwizdy, a to pewnie wykorzystali gracze Sbornej.

Na koniec rywalizacji w grupie B Amerykanie zmierzyli się z Rosjanami. Wynik tego meczu miał drugorzędne znaczenie, bo już wcześniej obie ekipy zapewniły sobie awans do półfinału. Dlatego szczególnie trener Speraw sięgnął po zawodników rezerwowych. Początek meczu był wyrównany, ale przy zagrywce Maksima Michajłowa Sborna odskoczyła od rywali na trzy oczka. Chwilę później asa serwisowego dołożył Jegor Kluka, a efektownym zagraniem na środku popisał się Dimitrij Muserski. Po drugiej stronie siatki udanymi zagraniami próbował odpowiadać Aaron Russell, ale ekipa z USA wciąż przegrywała (13:16). Kolejne jego udane akcje doprowadziły do remisu, ale przy zagrywce Dimitrija Kowalowa do głosu ponownie zaczęli dochodzić Europejczycy. W końcówce nie do zatrzymania był Michajłow, który dał Sbornej zwycięstwo (25:22).W drugiej odsłonie Rosjanie próbowali pójść za ciosem. Udanie w ataku grał Kluka, a asa serwisowego dołożył Michajłow, co dało prowadzenie Sbornej (6:4). Jednak Amerykanie odpowiedzieli punktową zagrywką, a na tablicy pojawił się remis. W pewnym momencie próbowali nawet przejąć inicjatywę na boisku, ale blok rywali i as serwisowy Kluki sprawił, że to Rosjanie objęli prowadzenie (16:14). Swoje trzy grosze do wyniku dołożył Michajłow, a przeciwnicy nie wykorzystywali okazji na zdobywanie oczek. jedna skuteczna kontra Toreya Defalco to było zbyt mało. W końcówce Sborna kontrolowała boiskowe wydarzenia, triumfując 25:20.

Trzeciego seta Rosjanie zaczęli od prowadzenia 3:0, ale ekipa z USA szybko wróciła do gry. W kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios, a oba zespoły popełniały sporo błędów, szczególnie w polu serwisowym. Dopiero pomyłka w ataku Jeffa Jendryka oraz udana kontra Dimitrija Wołkowa spowodowały, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować Europejczycy. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucili Artiom Wolwicz i Wiktor Poletajew, a Sborna pewnie zbliżała się do końcowego sukcesu. Amerykanów stać było na jeden zryw, ale zbicia Russella i Jendryka to okazało się zbyt mało. Ostatecznie Rosjanie pewnie wygrali 25:20, a całe spotkanie 3:0.

Rosja – USA 3:0
(25:22, 25:21, 25:21)

Składy zespołów:
Rosja: Michajłow (16), Wołkow (11), Kluka (11), Wolwicz (7), Muserski (2), Kowalow (2), Sokołow (libero) oraz Kabieszow (libero), Własow (5), Poletajew (1), Kobzar i Karpuchow (2)
USA: Russell (14), Ensing (11), Jendryk (10), Defalco (6), McDonnell (2), Shoji L. (1), Watten (libero)

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego Ligi Narodów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved