Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > LN M: Polacy zakończyli turniej w Osace kompletem punktów w starciu z Bułgarią

LN M: Polacy zakończyli turniej w Osace kompletem punktów w starciu z Bułgarią

fot. Katarzyna Antczak

W ostatnim dniu turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Osace podopieczni Vitala Heynena zmierzyli się z reprezentacją Bułgarii. To właśnie Polacy lepiej zagrali w premierowej odsłonie i choć w kolejnej musieli uznać wyższość rywali, to jednak już dwie kolejne partie padły ich łupem, co pozwoliło zgarnąć biało-czerwonym komplet punktów i kolejne zwycięstwo w tych rozgrywkach.

W pierwszej fazie seta obie drużyn toczyły wyrównaną walkę i dopiero problemy z przyjęciem u Bułgarów sprawiły, że biało-czerwoni odskoczyli. Gra ponownie się wyrównała, ale na niewielkim prowadzeniu cały czas byli Polacy. Dobre zagrywki Piotra Nowakowskiego sprawiły, że przewaga wzrosła do czterech punktów (16:12), ale po przerwie technicznej dobrym skrótem zza linii dziewiątego metra popisał się również Swietosław Gocew. Po jednej i po drugiej stronie nie brakowało odrobiny nerwowości, Bułgarzy mogli liczyć na Nikołaja Uczikowa, jednak as serwisowy Fabiana Drzyzgi przyniósł drużynie znad Wisły piłkę setową (24:20). Swoją akcję wykorzystali jeszcze Bułgarzy, ale dobre zagranie z lewego skrzydła Polaków zakończyło premierową odsłonę.Od mocnego uderzenia reprezentacja Bułgarii rozpoczęła drugą odsłonę, zagrywką zapunktował Nikołaj Penczew (3:0), ale szybko tym samym odpowiedział Bartłomiej Lemański. Gra znów się wyrównała, ale tym razem inicjatywa leżała po bułgarskiej stronie (8:6). Sytuację odmieniła kontra i dobry blok ekipy zad Wisły, to Polacy lepiej radzili sobie w kontrataku, w których nie zawodził Dawid Konarski. Drużyna Plamena Konstantinowa nie zamierzała odpuszczać i po dobrej akcji wyrównała stan rywalizacji, a chwilę potem wyszła na minimalne prowadzenie. To cały czas leżało po ich stronie, bo biało-czerwoni mieli problem z przyjęciem, a po drugiej stronie siatki dobrą zmianę dał Walentin Bratoew. Bułgaria miała piłkę setową przy stanie 24:22 i choć drużynie Vitala Heynana udało się doprowadzić do remisu po 24, to blok na Łukaszu Kaczmarku wyrównał stan spotkania.

Żaden z zespołów na początku trzeciej odsłony nie był w stanie narzucić swojego rytmu gry, a skrzydłowi po jednej i po drugiej siatki bez większych problemów kończyli swoje akcje. Błąd Rozalina Penczewa w ofensywie pozwolił Polakom wyjść na wyższe prowadzenie, chwilę potem poszli oni za ciosem i zwiększyli zaliczkę (14:10). Drużyna z Bułgarii popełniała błędy, a po polskiej stronie siatki w ataku nie mylił się Bartosz Kwolek i na tablicy wyników cały czas widniał rezultat korzystny dla biało-czerwonych. Kolejne pomyłki w bułgarskiej ofensywie pozwalały Polakom na w miarę swobodną grę i choć Polakom zdarzały się gorsze zagrania, to dowieźli oni swoje prowadzenie do końca seta, kończąc go atakiem z lewego skrzydła.

Oprócz gry punkt za punkt pierwsze minuty seta numer cztery stały pod znakiem dobrych zagrywek po obu stronach, dobrą serią w tym elemencie popisał się Piotr Nowakowski (7:4). W przyjęciu dobrze radził sobie Petar Karakaszew, ale skuteczne ataki ze skrzydeł pozwalały Polakom utrzymać punktową zaliczkę (10:7). Podopiecznym trenera Vitala Heynena udało się także zatrzymać wreszcie Rozalina Penczewa (12:8), a pewne ataki Bartosza Kwolka z lewego skrzydła utrzymywały prowadzenie po stronie biało-czerwonych (15:11). Polski team spore problemy miał jednak w akcjach ze środka (15:13) i kiedy potężną zagrywkę dołożył młodszy z braci Penczewów, jego zespół nawiązał kontakt punktowy (15:16). Ponownie jednak sporo do życzenia pozostawiała praca sędziów, a lepiej z nerwową atmosferą radzili sobie Polacy, którzy odzyskali swoją przewagę (19:16). Tę powiększył as serwisowy Dawida Konarskiego (22:16) i polski zespół szybko miał piłkę meczową, całe spotkanie zakończył natomiast zepsuty serwis Bułgarów.

Bułgaria – Polska 1:3
(21:25, 26:24, 18:25, 19:25)

Składy zespołów:
Bułgaria: Penczew R. (15), Penczew N. (12), Gocew (9), Grozdanow (7), Seganow (3), Uczikow (2), Karakaszew (libero) oraz Jordanow (13), Bratoew (1), Petkow, Dimitrow i Marinkow (2)
Polska: Konarski (18), Kwolek (17), Nowakowski (8), Bednorz (5), Lemański (4), Drzyzga (3), Zatorski (libero) oraz Komenda, Kaczmarek (1), Szalpuk (4), Śliwka i Schulz (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabel Ligi Narodów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved