Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > LN M Ningbo: Gładkie zwycięstwo Polaków

LN M Ningbo: Gładkie zwycięstwo Polaków

Reprezentacja Chin tylko w pierwszym secie postawiła się biało-czerwonym. Ostatecznie inauguracyjną partię Polacy wygrali 25:22. W dwóch kolejnych odsłonach podopieczni trenera Vitala Heynena kontrolowali przebieg gry, triumfując do 13 i 15. Gospodarze pomogli naszym reprezentantom popełniając ponad 20 błędów. Dla Polaków to drugie zwycięstwo w turnieju w Ningbo i czwarte wygrane starcie w tej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów.

Już w pierwszej akcji niedzielnego meczu mieliśmy wideoweryfikację po ataku Bednorza, pokazała ona że bloku nie było. Udane ataki tego gracza dały jednak wynik 3:1 dla Polaków. Na 4:4 zagrywką wyrównał Qingyao Dai, ale po błędzie rywali ponownie biało-czerwoni mieli dwa oczka zapasu. Przeciwnicy zagrywką wyrównali na 7:7, jednak po ataku Konarskiego to Polska przeważała na przerwie technicznej. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, gdy zagrywką nie popracował Nowakowski i zadziałał także blok (15:12). Rywale zbliżyli się na jeden punkt, ale kiedy tuż za blok kiwnął Fornal było już 17:14. Po bloku na Konarskim był remis 18:18. Kiedy jednak Fornal skończył przechodzącą po świetnej zagrywce Bednorza tablica pokazała wynik 22:20 dla Polski i o czas poprosił Raul Lozano. Prowadzenie mistrzowie świata utrzymali do końca seta, a premierową odsłonę zakończyły ataki Bartosza Bednorza i Dawida Konarskiego.

Blok Bednorza dał Polakom prowadzenie 2:0, a po zbiciach Nowakowskiego, Konarskiego i Fornala było już 5:1. Świetnie zagrywką pracował Bartosz Bednorz i o czas poprosił Raul Lozano. Po nim zadziałał polski blok. Serię zakończył dopiero atakiem Chuan Jiang, a następnie na blok nadział się Konarski. Atak polskiego atakującego sprowadził zespoły na przerwę techniczną (8:4), a po niej kolejny punkt dołożył Bieniek. Błąd dotknięcia siatki rywali i świetne zagrywki Mateusza Bieńka dały już wynik 13:6 dla biało-czerwonych. Po czasie dla Raula Lozano punkt w ataku dołożył Bednorz, a rywale atakowali w aut, nadal świetnie zagrywał Bieniek i różnica wzrosła do 10 oczek (16:6). Punkty zdobyte atakiem i blokiem przez Tomasza Fornala i as serwisowy Bartosza Bednorza oraz atak Muzaja dały już wynik 22:9. Po ataku Bieńka były piłki setowe (24:11). Rywale obronili dwie z nich, ale jednostronną odsłonę zakończył błąd zagrywki Qingyao Dai.

Początek trzeciej partii był wyrównany, po drugiej stronie siatki punktował Qingyao Dai.  Blok Marcina Komendy pozwolił jednak  biało-czerwonym odskoczyć na 4:2, a dobre zagrywki rozgrywającego oraz atak Fornala dały już wynik 8:4. Chińczycy nie mogli skończyć ataku, uratowali się dopiero blokiem na Konarskim i pojedynczym zbiciem Jingyi Wanga. Kontry kończyli jednak Bieniek i Bednorz, działał blok (12:6). Azjatycka ekipa próbowała poderwać się do walki, punktował Qingyao Dai, ale po drugiej stronie tempa w ataku i na zagrywce nie zwalniał Bieniek (14:8). Chińczykom przydarzył się błąd ustawienia a atak Konarskiego i blok Nowakowskiego dały wynik 17:10. Chińczycy powoli tracili wiarę, popełniali kolejne błędy, a Bednorz zapunktował zagrywką (20:10). Gospodarze starali się ratować sytuację blokiem na Bednorzu i asem serwisowym Zhan Guojuna, ale nic im to nie dało. Mecz zakończyły atak Macieja Muzaja i as serwisowy Tomasza Fornala.

Chiny – Polska 0:3
(22:25, 13:25, 15:25)

Chiny: Qingyao Dai (10), Chuan Jiang (8), Zhejia Zhang (7),  Longhai Chen (6),  Libin Liu (4), Guojun Zhan (2), Jiahua Tong (libero) oraz Jingyi Wang (2), Daoshuai Ji (2), Yaochen Yu i  Haixiang Du
Polska: Konarski (11), Bieniek (11), Bednorz (11), Fornal (9), Nowakowski (6), Komenda (1), Zatorski (libero) oraz Muzaj (4), Drzyzga i Kwolek