Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > LN M Mediolan: Polacy pokonali Argentynę, ale dopiero po tie-breaku

LN M Mediolan: Polacy pokonali Argentynę, ale dopiero po tie-breaku

W meczu z reprezentacją Argentyny biało-czerwoni wygrali dwa pierwsze sety i w trzecim prowadzili 22:18. Potem jednak podali rękę rywalom, którzy wygrali nie tylko trzeciego, ale i czwartego seta, doprowadzając do tie-breaka. W nim podopieczni trenera Vitala Heynena od początku musieli gonić rywali, dogonili i w końcówce na przewagi pokonali rywali 19:17.

Już na początku spotkania po asie serwisowym Pablo Crera Argentyńczycy prowadzili 2:0, ale szybko na tablicy wyników pojawił się remis. Ekipa z Ameryki Południowej ponownie odskoczyła (10:7), po udanych kontrach biało-czerwoni złapali kontakt punktowy, a widowiskowy pojedynczy blok Marcina Komendy doprowadził do wyrównania (14:14). Po tym to Polacy zaczęli przejmować inicjatywę, a przeciwnicy zaczęli się mylić (18:21). W końcówce mocne zagrywki dołożył Jakub Kochanowski (22:18) i dobry atak Muzaja dał polskiej kadrze prowadzenie 1:0.

Ponownie w seta lepiej weszli Argentyńczycy, którzy znów nie byli w stanie utrzymać swojej zaliczki i akcji z piłki przechodzącej Norberta Hubera to podopieczni Vitala Heynena prowadzili 7:5. Jego gracze stracili jednak skuteczność, mieli problemy w przyjęciu i kontra Facundo Conte dała wyrównanie (16:16). Argentyna przez chwilę miała minimalne prowadzenie (18:17), ale szalę na korzyść Polaków przechylił blok (20:19). Asem serwisowym odpowiedział na to Conte (21:20), ale ponownie to ekipa znad Wisły po udanej kontrze miała przewagę, którą powiększył blok (24:22). Ostatni punkt w tej odsłonie wywalczył natomiast Bartosz Kwolek udanym zbiciem.

Tradycyjnie już w tym spotkaniu lepiej seta rozpoczęli gracze Marcelo Mendeza (3:0), ale biało-czerwoni szybko wyrównali stan rywalizacji. Ponownie skuteczny był Conte, ale sprytnym zagraniem popisał się Aleksander Śliwka, natomiast Bartosz Bednorz asem serwisowym (8:7). W szeregach Polaków nie brakowało zepsutych zagrywek, nadrabiali to blokiem (13:11). Tym samym odwdzięczyli się rywale (13:13) i to oni byli o oczko lepsi, do momentu, w którym kolejny kontratak wykorzystał Śliwka (17:16). Wydawało się, że Argentyńczyków z rytmu mocno wytrącił uraz Sebastiana Sole, bowiem w końcówce gracze trenera Mendeza popełniali błąd za błędem (17:21). To samo zaczęli jednak robić Polacy i po skutecznym zbiciu Cristiana Poglejna był remis po 22. Wyrównaną końcówkę wytrzymali gracze Argentyny, a zakończył ją błąd po polskiej stronie siatki.

W czwartym secie siatkarze z Ameryki Południowej poszli za ciosem, natomiast Polacy kompletnie nie potrafili odnaleźć swojej gry (6:10). Podopieczni Marcelo Mendeza kończyli wszystkie akcje, ze wszystkich stref (14:7) i dopiero dynamiczny atak Bartosza Kwolka dał sygnał do odrabiania strat, do tego zablokowany został Bruno Lima i prowadzenie rywali zmalało (14:10). Na niewiele się to zdało, po krótkiej grze punkt za punkt świetną kontrę dołożył Martin Ramos (19:13). Biało-czerwoni zerwali się jeszcze raz (19:23), to było jednak za mało, bowiem nieudane zagranie Bednorza doprowadziło do tie-breaka.

Po krótkiej wymianie punkt za punkt i zepsutych zagrywkach po obu stronach siatki, do głosu doszli Argentyńczycy, po świetnym obiciu bloku przez Conte prowadzili 7:4 i nie mieli problemów z odczytaniem gry biało-czerwonych. Po zmianie stron Polacy zaczęli odrabiać straty, w czym wyraźnie pomagały błędy Argentyny (9:9), a kontra z lewego skrzydła dała minimalną zaliczkę mistrzom świata. Ekipa Vitala Heynena nie poszła za ciosem, ponownie dały o sobie znać nieudane zagrania (11:13). Na środku siatki rewelacyjny był Martin Ramos (14:12), po stronie Polaków pierwsze skrzypce grał Aleksander Śliwka (14:14), a potężny serwis Bartosza Kwolka dał piłkę meczową polskiej kadrze. O wyniku tego seta zadecydowała końcówka i dopiero błąd Poglajena zakończył ten pojedynek.

Polska – Argentyna 3:2
(25:21, 25:23, 25:27, 20:25, 19:17)

Polska: Muzaj (15), Kwolek (15), Huber (12), Kochanowski (10), Bednorz (5), Komenda (1), Wojtaszek (libero) oraz Śliwka (15), Kaczmarek (6), Kłos (3), Szalpuk i Łomacz
Argentyna: Conte (19), Lima (17), Sole (7), Crer (6), Palacios (2), De Cecco (2), Danani (libero) oraz Ramos (10), Poglajen (8), Loser (8), Franchi, Uriarte i Mendez