Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M Lipsk: Japonia w czterech setach lepsza od Portugalii

LN M Lipsk: Japonia w czterech setach lepsza od Portugalii

fot. fivb-org

Siatkarze reprezentacji Japonii na zakończenie drugiego dnia turnieju w Lipsku okazali się lepsi od Portugalii. Walki jednak w tym meczu nie brakowało. Japonia okazała się lepsza na zagrywce i  popełniła też mniej błędów. Portugalia będzie niedzielnym rywalem reprezentacji Polski.

Mecz od dobrego serwisu rozpoczął Taishi Onodera, ale kilka akcji później w polu serwisowym odpowiedział dwoma zagraniami Lourenco Martins. Yuki Ishikawa utrzymywał inicjatywę po japońskiej stronie, ale dopiero później jego zespół rozpoczął skuteczniejsze budowanie prowadzenia. Duża w tym zasługa Yuji Nishidy, który do udanego ataku dodał dwie skuteczne akcje w bloku. Ishikaswa nadal dobrze atakował, a różnica stawała się coraz bardziej widoczna. To on też zamknął seta atakiem.Przy zagrywce Ferreiry Portugalczycy zdobyli trzy pierwsze punkty w drugim secie, a skuteczna gra w ataku Ferreiry pozwoliła im utrzymywać przewagę. Grę w ataku japońskiej drużyny utrzymywał na dobrym poziomie Ishikawa, który był niemal nie do zatrzymania. Azjatycka drużyna zaczęła dochodzić do głosu, gdy w polu zagrywki stanął Masahiro Yanagida. Jego punkty, a także kontra Ishikawy dały reprezentacji Japonii prowadzenie w ostatnich akcjach seta, którego azjatycki team wygrał do 22.

Tylko na początku japońska drużyna prowadziła wyrównaną walkę w partii numer trzy. Następnie sprawy w swoje ręce wzięli Ferreira w ataku i Tiago Violas na zagrywce, dając swojej ekipie prowadzenie. Coraz lepiej grał też Lourenco Martins i choć najpierw się pomylił, to kolejny atak i blok podwyższyły przewagę jego zespołu. Ferreira ponownie też uderzył w kontrze. Po japońskiej stronie boiska, zerwał się jeszcze w polu zagrywki Haku Ri, ale przeciwnicy zbudowali przewagę, której nie roztrwonili, przedłużając ten mecz.

Portugalczycy ewidentnie się rozegrali, gdyż kolejną część spotkania rozpoczęli z dużą werwą i prowadzenia 4:0, które uzyskali przy zagrywkach Martinsa i udanych blokach na otwarcie seta. Martins nadal był skuteczny w kolejnych akcjach, a w zdobywaniu punktów pomagał mu też Alexandre Ferreira. Haku Ri  dwoma blokami dał sygnał swojej drużynie do odrabiania strat, a po jego kolejnych akcjach w tym elemencie Japończycy zaczęli wysuwać się delikatnie na prowadzenie. Rywale odpowiedzieli jeszcze też blokiem, ale azjatycka drużyna wstrzeliła się zagrywką i punkty zdobywane w ten sposób przez Yuji Nishidę, Taishi Onodera i Tatsuya Fukuzawa pozwoliły drużynie z Kraju Kwitnącej Wiśni wygrać seta i cały mecz.

Portugalia –  Japonia 1:3
(20:25, 22:25, 25:22, 20:25)

Składy zespołów:
Portugalia: Ferreira A. (22), Martins (18), Ferreira M. (12), Cveticanin (6), Teixeira (3), Tavares Rodrigues (1), Pereira (libero) oraz Da Silva, Simoes, Sequeira, Cunha (1), Martins (1), Violas (1)
Japonia: Nishida (19), Ishikawa (18), Fukuzawa (10), Ri (8), Onodera (7), Sekita, Yamamoto (libero) oraz Takano (1), Fujii (1), Otake (1), Yanagida (4)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Narodów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved