Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Bezradna Brazylia, Rosjanie zagrają o złoto

LN M: Bezradna Brazylia, Rosjanie zagrają o złoto

fot. FIVB

Jednostronny przebieg miało drugie spotkanie półfinałowe Ligi Narodów. Mistrzowie olimpijscy nie byli w stanie w ogóle nawiązać walki z bardzo dobrze dysponowanym zespołem rosyjskim i przegrali w szybkich trzech setach. Rosjanie przeważali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie zagrają o złote medale z reprezentacją Francji. Brazylijczycy o brąz zagrają ze Stanami Zjednoczonymi.

Dobre zagrywki już na początku seta pozwoliły Brazylijczykom wyjść na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Rosjanie szybko jednak zniwelowali swoje straty, a ich potężny blok pozwolił im na oczko przewagi (8:7). Na prawym skrzydle nie mylił się Maksim Michajłow, a dodatkowo ponownie zadziałała rosyjska ściana (14:11). Punktową zagrywką popisał się do tego Artiom Wolwicz, natomiast Canarinhos mieli spore problemy ze skończeniem swoim akcji (13:20). Sborna pewnie kontrolowała wydarzenia na boisku, a rywalom nie pomagały dobre akcje z lewego skrzydła Evandro (16:23). Jeszcze jedna „czapa” dała rosyjskiej kadrze piłkę setową, a całą odsłonę skuteczną akcją ze środka zakończył Wolwicz.Znów szybko inicjatywę na parkiecie przejęli podopieczni Siergieja Szlapnikowa, którzy lepiej od przeciwników grali na siatce (7:4), a skutecznie na lewym skrzydle prezentował się Jegor Kluka (11:7). Canarinhos kompletnie nie mogli odnaleźć swojej gry w ofensywie, a raz po raz rosyjski zespół punktował blokiem (18:11). Sbornej wychodziły nawet te bardziej kuriozalne akcje (21:13) i chociaż Brazylia jeszcze zdobyła kilka punktów, to jej błędy w końcówce przesądziły o wyniku tego seta (18:25).

Swoją dobrą grę mistrzowie Europy kontynuowali na początku trzeciego seta (5:1). Dmitrij Wołkow radził sobie w ofensywie nawet w tych trudniejszych akcjach, a Brazylijczycy nadal nie wystrzegali się błędów (3:8). Pojedyncze udane akcje to było za mało, aby zagrozić zdecydowanie lepiej dysponowanym siatkarzom z Rosji, chociaż dobrym serwisem popisał się Isac Santos (8:13). Cały czas na siatce i w polu zagrywki lepiej radzili sobie gracze Sbornej (18:10) i kolejnym potężnym ciosem zza linii dziewiątego metra popisał się Dimitrij Wołkow (21:11). Ciekawą kiwkę zaprezentował również Dimitrij Kowalpw (22:12), a ostatni punkt tego półfinału należał do mocnego serwisu Jegora Kluki (25:14).

Rosja – Brazylia 3:0
(25:17, 25:18, 25:14)

Składy zespołów:
Rosja: Michajłow (12), Wołkow (11), Muserski (10), Kluka (10), Wolwicz (8), Kowalow (4), Kabieszow (libero)
Brazylia:  Wallace (8), Douglas (7), Lucas (6), Maurício Souza (5), Lucas Loh (1), Bruno, Thales (libero) oraz Evandro (3), Victor Almeida (2), Isac (1), Eder i William

Zobacz również: 
Wyniki turnieju finałowego Ligi Narodów

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved