Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Włoszki wyraźnie lepsze od Niemek, bezradne Rosjanki

LN K: Włoszki wyraźnie lepsze od Niemek, bezradne Rosjanki

Drugi dzień zmagań Ligi Narodów kobiet w Suwon rozpoczął mecz pomiędzy Włochami i Niemkami. Zdecydowanie lepsze w tym pojedynku okazały się siatkarki Italii, pokonując Niemki 3:0. W drugim spotkaniu po dwóch stronach siatki stanęły siatkarki z Korei Południowej i Rosji. Azjatki zaskakująco łatwo poradziły sobie w trzech setach z bezradną Sborną.

Początek seta należał do Włoszek, które bardzo długo utrzymywało dwa oczka zaliczki (10:8) i dopiero kontratak Maren Fromm pozwolił Niemkom na doprowadzenie do remisu po 13, a chwilę potem blok dał im minimalne prowadzenie (14:13). To one zaczęły lepiej radzić sobie od połowy seta (20:17), jednak w kluczowym momencie blok Rosselly Olivotto dał kolejne wyrównanie (20:20). To Włoszki skuteczną kontrą zapewniły sobie oczko przewagi (23:22), a dobry serwis Sereny Ortolani dał jej drużynie piłkę setową, natomiast autowy atak rywalek zakończył tę odsłonę.

Początek drugiej partii miał podobny przebieg do początku premierowej, to Włoszki były dwa oczka z przodu (8:6), szybko powiększając swoje prowadzenie (10:6). Proste błędy Niemek nie pozwalały im na doprowadzenie do remisu (14:16), a to wykorzystywały siatkarki z Włoch (19:15). Problemy z przyjęciem zespołu z Niemiec przekładały się na słabszą grę w ofensywie. Szybko to ekipa trenera Davide Mazzantiego miała piłkę setową, a mocny kontratak po skosie Miriam Sylli dał jej zwycięstwo w tej partii.

Znów początek seta należał do Włoszek, które miały już nawet pięć oczek prowadzenia i dopiero potężne zbicie Louisy Lippmann pozwoliło drużynie trenera Felixa Koslowskiego odrobić część strat (12:14), a blok dał kontakt punktowy (13:14). Cały czas jednak prowadzenie leżało po stronie drużyny z południa Europy (17:15). Na środku dobrze radziła sobie Marina Lubian i podopieczne trenera Mazzantiego odzyskały swoją w miarę bezpieczną przewagę (21:17) i pewnie zmierzały do zwycięstwa. Blok Lubian dał jej drużynie piłkę meczową (24:19), a autowy serwis rywalek zakończył ten pojedynek.

Włochy – Niemcy 3:0
(25:22, 25:18, 25:20)

Włochy: Sylla (16), Ortolani (14), Lubian (12), Bosetti (7), Malinov (2), Olivotto (2), Parrocchiale (libero) oraz Pietrini (2)i Mingardi
Niemcy: Lippmann (15), Fromm (8), Schölzel (7), Geerties (2), Gründing (1), Hanke, Dürr (libero) oraz Poll (3), Wezorke (2), Omoudu i Stigrot (2)

Do tej pory zespoły Korei Południowej i Rosji grały ze sobą w oficjalnych meczach 49 razy, z czego to Rosjanki były górą w 43 meczach. Nic więc dziwnego, że również w Suwon były postrzegane jako faworytki. Mecz rozpoczął się od potężnego ataku Iriny Woronkowej. Od stanu 6:5 dla Rosjanek pięć kolejnych wymian wygrały gospodynie i tym samym odskoczyły rywalkom. Świetnie w bloku spisywała się Kim Su Ji, po drugiej stronie siatki ciężar ataku próbowały na siebie brać Irina Fetisowa i Ksenia Parubiec. Na drugiej przerwie technicznej po błędzie rywalek Azjatki prowadziły 16:11, a gdy asem serwisowym popisała się Jaeyeong Lee, było już 21:13 dla gospodyń. W końcówce próbowała jeszcze szarpać Natalia Małych, ale ostatecznie atak środkowej Kim Su Ji dał Koreankom wygraną 25:19.

Gospodynie świetnie rozpoczęły drugą partię i po atakach Yeon Koung Kim zeszły na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem pięciopunktowym. Po chwili po ataku Jaeyeong Lee było już 12:3, a bezradne Rosjanki przyglądały się tylko świetnej grze rywalek. Sygnał do odrabiania strat dała Irina Fetisowa – po jej udanych akcjach w bloku i ataku Sborna zmniejszył straty do pięciu punktów (9:14), ale nie do zatrzymania była Kim Su Ji. Koreanki wygrały siedem kolejnych wymian i prowadziły już 21:9. W końcówce Rosjanki zdobyły jeszcze kilka punktów, ale zostały rozbite 25:14 i przegrywały już w Suwon 0:2.

Obraz gry nie uległ zmianie w trzecim secie, po asie serwisowym Hae Ran Kim Koreanki prowadziły już 5:1, ale na przerwie technicznej miały już tylko dwa punkty przewagi. Pewne ożywienie w rosyjskim zespole wniosła rezerwowa Daria Małygina, ale gospodynie były już nie do zatrzymania. Koreanki były niezwykle skuteczne w ataku, świetnie grały blokiem, a do tego utrudniały rywalkom wyprowadzanie akcji swoją zagrywką. Przewaga Azjatek rosła i stało się jasne, że Rosjanki tego dnia nie będą w stanie wygrać z nimi nawet seta. Trzecią partię zakończył wynikiem 25:17 as serwisowy Hyo Hee Lee i tym samym zespół koreański pewnie i zaskakująco łatwo sięgnął po trzy punkty.

Korea Południowa – Rosja 3:0
(25:19, 25:14, 25:17)

Korea Płd.: Yeon Koung Kim (21), Su Ji Kim (10), Jaeyeong Lee (10), Heejin Kim (9), Hyo Hee Lee (3), Hyo Jin Yang (3), Myungok Yim (libero) oraz Sohwi Kang (2) i Dayeong Lee
Rosja: Fetisowa (12), Jefimowa (6), Woronkowa (6), Parubiec (6), Małych (3), Romanowa (2), Tałyszewa (libero) oraz Kutiukowa (3), Małygina (2), Biriukowa (1) i Nowik