Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Po walce lepsze Rosjanki, gospodynie lepsze od Niemek

LN K: Po walce lepsze Rosjanki, gospodynie lepsze od Niemek

fot. FIVB

W pierwszym meczu w Suwon pomimo zaciętej walki w pierwszym i trzecim secie siatkarki reprezentacji Włoch nie zdołały wygrać nawet partii z Rosjankami. Podopieczne Davide Mazzantiego wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W drugim meczu tego turnieju Koreanki zagrały z Niemkami. W pierwszych dwóch setach nie brakowało zaciętej walki – inauguracyjną partię wygrały przyjezdne, a drugą po grze na przewagi gospodynie. W dwóch kolejnych odsłonach znacznie pewniej prezentowały się Koreanki i to one wygrały cały mecz 3:1.

Otwarcie meczu było wyrównane, atak Woronkowej dał sygnał do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Wygrana przepychanka a siatce przez Malinov sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis (9:9). Włoszki jednak nie poszły za ciosem, przez własne błędy nie były w stanie ponownie nawiązać walki (12:16). Dopiero po przerwie technicznej podopieczne Davide Mazzantiego ponownie wzmocniły zagrywkę i atak. Brak przyjęcia serwisu Ortolani i błędy własne Rosjanek dały kolejny remis (16:16). Dopiero Jefimowa przerwała passę przeciwniczek. Rozpoczęła się gra na styku, w której ostatnie słowo po walce na przewagi należało do Parubiec.Po wyrównanym początku kolejnego seta stopniowo inicjatywę zaczęły przejmować Rosjanki. Siatkarki tej reprezentacji coraz mocniej atakowały, co pozwalało im zdobywać punkty seriami. Dodatkowo Włoszki nie ustrzegły się prostych błędów i tak podczas drugiej przerwy technicznej siatkarki z Rosji prowadziły już 16:10. Mimo kolejnych interwencji trenera i roszad we włoskim składzie sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Rosjanki dobrze ustawiały blok. Siatkarki Wadima Pankowa ostatni punkt zdobyły, zatrzymując atak rywalek.

Chociaż otwarcie trzeciej odsłony należało do Włoszek, Rosjanki szybko doprowadziły do remisu (7:7). Nie brakowało ciekawych wymian. Stopniowo na boisku zaczęły pewniej prezentować się Włoszki, które wzmocniły zagrywkę, odskakując na dwupunktowe prowadzenie. Nie brakowało przedłużonych wymian, skutecznie punktowała Serena Ortolani. Dopiero w końcówce siatkarki z Włoch miały problemy ze skończeniem ataku, a pewniej punktowały Woronkowa i Parubiec. Po pojedynczym bloku Fetisowej na tablicy wyników pojawił się remis (19:19). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka, a blok na Miriam Sylli zakończył mecz.

Włochy – Rosja 0:3
(24:26, 12:25, 23:25)

Składy zespołów:
Włochy: Ortolani (14), Lubian (6), Pietrini (5), Olivotto (4), Guerra (3), Malinov (2), Parrocchiale (libero) oraz Bosetti (5), Sylla (5) i Cambi (1)
Rosja: Woronkowa (14), Fetisowa (12), Małych (12), Parubiec (11), Jefimowa (7), Romanowa (2), Tałuszewa (libero) roaz Małygina (1) i Kotikowa


Od początku spotkania Koreanki wymieniały się z Niemkami skutecznymi atakami. Obie drużyny nie wstrzymywały również rąk w polu zagrywki. Trwała zacięta walka z niewielką liczbą własnych błędów po obu stronach. Decydujące punkty padły łupem Niemek, w szeregach których wyróżniały się Maren Fromm i Louisa Lippmann. Druga odsłona początkowo toczyła się pod dyktando przyjezdnych. Z akcji na akcję jednak do głosu zaczęły dochodzić Kim Yeon Koung i Park Jeongah. Gra wyrównała się. W kolejnych akcjach żadna z drużyn nie była w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Po walce na przewagi ostatecznie nieznacznie lepsze okazały się gospodynie, wyrównując tym samym stan seta.

W kolejnej odsłonie po wyrównanym początku seriami punkty zaczęły zdobywać Koreanki. Wciąż nie myliła się Kim Yeon Koung. Mimo starań Fromm i Lippmann Niemki nie potrafiły dotrzymać kroku przeciwniczkom. Dobra gra w bloku Koreanek i ich asy serwisowe nie pozwoliły Niemkom na zbyt wiele. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gospodyń do 16. W czwartej partii Koreanki poszły za ciosem. Tym razem w pierwszej części siatkarki z Europy starały się dotrzymać kroku przeciwniczkom. Nie udało im się jednak wyeliminować ze swojej gry błędów własnych. W szeregach ich rywalek wciąż wysoką skuteczność utrzymywała Kim Yeon Koung i to ona poprowadziła swoją reprezentację do zwycięstwa 25:16, a w całym meczu 3:1.

Korea Południowa – Niemcy 3:1
(23:25, 26:24, 25:16, 25:16)

Składy zespołów:
Korea Płd: Yeon Koung Kim (29), Jaeyeong Lee (12), Hyo Jin Yang (10), Su Ji Kim (6), Heejin Kim (1), Hyo Hee Lee (1), Myungok Yim (libero) oraz Jeongah Park (13), Dayeong Lee (3), Eunjin Park (1), Sohwi Kang i Hyun Jung Na (libero)
Niemcy: Lippmann (17), Fromm (16), Schölzel (9), Geerties (5), Gründing (5), Hanke (2) Dürr (libero) oraz Drewniok (2), Poll, Stigrot i Pogany (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved