Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Szybka wygrana Holenderek

LN K: Szybka wygrana Holenderek

Łatwe zwycięstwo nad Koreą Południową odniosły reprezentantki Holandii. Wicemistrzynie Europy nie dały najmniejszych szans rywalkom na nawiązanie jakiejkolwiek walki, przeważając w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. W czwartek Holandia zagra z Brazylią o zwycięstwo w całym turnieju w Apeldoorn.

W mecz lepiej weszły Holenderki, prowadząc 4:0 przy zagrywce Buijs. Koreanki odrobiły większość strat, zbliżając się na 3:4. Po asowej zagrywce Koolhaas wkrótce Holenderki znów odskoczyły  na trzy oczka (6:3). Na przerwie technicznej po ataku Polder „Pomarańczowe” miały dwa oczka zapasu. Po niej Koreanki rzuciły się do odrabiania strat i po udanym ataku prowadziły 12:11. Roztrwoniły jednak własnymi błędami i przegrywały 12:14. Po ataku Lonneke Sloetjes było 16:14 i zespoły zeszły na przerwę techniczną. Po niej gospodynie za sprawą Sloetjes powiększyły przewagę do trzech oczek. Dobra zagrywka pozwoliła Holenderkom przeważać już pięcioma oczkami, liderką zespołu była Sloetjes. Holenderki w pełni dominowały na boisku, serwisem punktowała chociażby Laura Dijkema, a w ataku ręki nie wstrzymała Anne Buijs (24:17). Takiej przewagi „Pomarańczowe” już nie roztrwoniły.

W drugim secie Holenderki prowadziły już 4:0, a po ataku Koolhaas już 8:1. Dominowały one w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i po udanym bloku i zagrywce prowadziły już 16:5. Po przerwie technicznej nic się nie zmieniło, na boisku istniała tylko jedna ekipa (23:7). Po ataku Sloetjes były  już piłki setowe. Koreanki nie były w stanie znaleźć żadnego punktu zaczepienia i po ataku Celeste Plak przegrywały w meczu 0:2.

Atak Sloetjes otworzył trzeciego seta, a po błędach rywalek Holenderki prowadziły już 5:1. Przy stanie 2:6 o pierwszy czas poprosił szkoleniowiec Koreanek, ale nic to nie dało. Po ataku Celeste Plak i dobrej akcji w bloku było już 9:2. Holenderki także i w tej partii dzieliły i rządziły na boisku. Punktowe serwisy Polder i błąd rywalek dały już wynik 15:4. Podopieczne trenera Jamie Morrisona utrzymywały gigantyczną przewagę (19:7). W pewnym momencie przydarzyła im się chwila rozluźnienia, pojawiły się niedokładności w ataku i przyjęciu, co zmusiło trenera Morrisona do wzięcia czasu. Negatywną serię zakończyła Plak, a kilka chwil później po ataku tej zawodniczki było już 22:10. Spotkanie rozstrzygnął atak i blok Tessy Polder.

Holandia – Korea Płd. 3:0
(25:18, 25:10, 25:12)

Holandia: Sloetjes (16), Buijs (10), Polder (8), Koolhaas (6), Dijkema (5), Daalderop (3), Schoot (libero) oraz Plak (7), Jasper (2) i Lohuis
Korea  Płd.: Park. J. ( 7), Heejin (4), Sohwi (4), Park E. (4), Lee J. (2), Lee D., (2), Na Hyun Jung (libero) oraz Jeong (1), Lee N. (1), Na  Hyunsoo (1), Yoo (2) i Kim (4)