Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Pewne zwycięstwo Rosjanek

LN K: Pewne zwycięstwo Rosjanek

W meczu inaugurującym turniej Ligi Narodów w Wałbrzychu zmierzyły się reprezentacje Rosji i Dominikany. Mimo dobrych momentów siatkarki z Karaibów nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki z podopiecznymi Wadima Pankowa. Zawodniczki sbornej prezentowały się świetnie zwłaszcza w polu serwisowym oraz w ofensywie, co pozwoliło im bez większych problemów wygrać spotkanie 3:0.

Dominikanki rewelacyjnie otworzyły spotkanie, zawodniczki sbornej miały dużo kłopotów z przyjęciem, co skrzętnie wykorzystywały ich rywalki (5:1). Siatkarki z Karaibów nie cieszyły się zbyt długo z prowadzenia, skuteczna gra Olgi Biriukowej pozwoliła Rosjankom szybko wyrównać stan seta (7:7). Podopieczne Markosa Kwieka przestały kończyć swoje ataki, reprezentantki naszych wschodnich sąsiadów zbudowały kilkupunktową zaliczkę (15:11). Po błędach przeciwniczek w ofensywie Dominikanki zdążyły zmniejszyć dystans dzielący ich od rywalek (14:15), lecz siatkarki sbornej szybko odbudowały przewagę dzięki dobrej postawie w polu serwisowym Angeliny Lazarenko (19:15). Zawodniczki z Karaibów nie potrafiły odrobić strat, pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wysokim zwycięstwem Rosjanek (25:21).

Podopieczne Wadima Pankowa świetnie weszły w drugą odsłonę spotkania, wywierały na przeciwniczkach presję swoją kąśliwą zagrywką, co skutkowało zbudowaniem przez nich wysokiej zaliczki (5:2). Reprezentantki naszych wschodnich sąsiadów poszły za ciosem, kończyły swoje kontry i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:3. Rosjanki dopadła jednak niemoc w ataku, skuteczny blok Dominikanek pozwolił im złapać kontakt z rywalkami (9:10), a po potężnym, lecz autowym uderzeniu Iriny Woronkowej na tablicy wyników widniał remis (11:11). Podopieczne Wadima Pankowa błyskawicznie odbudowały przewagę za sprawą świetnej gry zagrywką (17:13). Utrzymały ją do końca seta, którego zakończyła skutecznym atakiem z prawego skrzydła Anna Kotikowa (25:20).

Początek trzeciej odsłony spotkania należał do Rosjanek, które dzięki świetnym zagrywkom Jekateriny Liubuszkiny zbudowały kilkupunktową zaliczkę (3:0), powiększyły ją za sprawą dobrej postawy w bloku (5:0). Siatkarki naszych wschodnich sąsiadów zaczęły popełniać coraz więcej błędów, co bezlitośnie wykorzystywały Dominikanki (5:7). Podopieczne Wadima Pankowa powróciły do wysokiego prowadzenia za sprawą świetnych serwisów Angeliny Lazarenko (11:6). Mimo walki zawodniczki z Karaibów nie potrafiły odrobić strat, zwycięstwo w trzecim secie, jak i całym spotkaniu przypieczętowała skutecznym blokiem Olga Biriukowa (25:16).

Rosja – Dominikana 3:0
(25:21, 25:20, 25:16)

Rosja: Liubuszkina (9), Biriukowa (9), Lazarenko (8), Woronkowa (8), Małych (7), Romanowa (3), Kutiukowa (libero) oraz Kurnosowa (libero), Gorbaczewa, Rysewa i Kotikowa
Dominikana: Martinez (12), Gonzalez Lopez (7), Pena (6), Mejia (3), Marte Frica (1), Perez (1), Stephens (libero) oraz Santos, Dominguez Martinez i Martinez N. (1)