Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Pewna wygrana Włoszek, Chiny gonią czołówkę

LN K: Pewna wygrana Włoszek, Chiny gonią czołówkę

Szybko, łatwo i przyjemnie w Hongkongu swoje spotkanie wygrały Włoszki, które nie dały najmniejszych szans reprezentacji Argentyny. Italia pewnie wygrała 3:0, natomiast ekipa z Ameryki Południowej nie ma na swoim koncie jeszcze żadnego zwycięstwa. W drugim spotkaniu po dwóch stronach siatki stanęły Chinki oraz Japonia. Gospodynie w trzech szybkich setach uporały się z rywalkami, notując na swoim koncie piąte zwycięstwo w rozgrywkach.

Początek spotkania w Hongkongu należał zdecydowanie do Włoszek, które zdecydowanie lepiej od Argentynek radziły sobie przede wszystkim na siatce (8:3). Italia dobrze grała też blokiem (12:5) i kiedy znów tym elementem zapunktowała Cristina Chirichella, przewaga zespołu z Europy wzrosła do dziesięciu oczek (16:6). Pojedyncze dobre akcje Argentynek to było za mało, aby nawiązać wyrównaną walkę, zwłaszcza że przeciwniczki raz po raz pewnie punktowały ze środka (19:10). Argentyna również zapunktowała blokiem (14:21), ale Camilla Mingardi sprytną kiwką dała swojej ekipie piłkę setową, a jej kolejne, już mocniejsze zagranie było ostatnim w tej odsłonie.

Tym razem Włoszki nie miały aż tak spektakularnego otwarcia, ale cały czas ich inicjatywa była wyraźna (8:5). Cały czas utrzymywały kilkupunktową zaliczkę i znów udało im się ją powiększyć dzięki skutecznej i widowiskowej „czapie” (17:12). Mocne ataki zespołu z Europy pozostawały bez odpowiedzi (21:15), a dodatkowo na siatce nadal nie zawodziła Chirichella. Potężne zbicie Paoli Egonu sprawiło, że Włoszki prowadziły już w meczu 2:0.

Problemy ze sforsowaniem włoskiego bloku i przyjęciem zagrywki już na początku trzeciej części spotkania miały podopieczne trenera Guillermo Orduny (1:5). Nie mogły one znaleźć sposobu nie tylko na dobrą grę rywalek, ale także i swoją (7:12). Blokiem zapunktowały także Argentynki, ale mocną zagrywką odpowiedziała na to Miriam Fatime Sylla. Asa serwisowego dołożyła za to Elena Pietrini i Włochy były coraz bliżej zwycięstwa (22:16). Wygrana walka na siatce dała ekipie trenera Davide Mazzantiego piłkę meczową (24:18), a Egonu nie zamierzała przedłużać losów tego spotkania, kończąc je mocnym serwisem.

Argentyna – Włochy 0:3
(15:25, 16:25, 18:25)

Argentyna: Tosi (9), Fortuna (6), Rodriguez (3), Reyes (3), Lazcano (1), Sagardia, Rizzo (libero) oraz Piccplo, Vidal, Tosi (2) i Soria (1)
Włochy: Chirichella (11), Danesi (8), Sylla (8), Egonu (8), Bossetti L. (4), Malinov (2), De Gennaro (libero) oraz Pietrini (3), Mingardi (3), Cambi (1) i Fahr

Doskonale dla reprezentacji Chin rozpoczął się mecz z Japonią, gospodynie szybko objęły prowadzenie 7:0, a na przerwie technicznej Japonki miały zdobyty zaledwie jeden punkt. Potem gra wyraźnie się wyrównała i przyjezdne nawiązały walkę z rywalkami. Dobrze w ataku spisywała się Ai Kurogo i na drugiej przerwie technicznej Chinki prowadziły już tylko 16:11. W końcówce Zhu Ting i jej koleżanki utrzymały jednak przewagę i piłkę setową miały już przy stanie 24:29. Ostatecznie wygrały pierwszego seta do 21.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły Japonki, ale seria kilku punktów z rzędu pozwoliła gospodyniom na dwupunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Zespół japoński nie zamierzał się jednak poddawać. Kurogo w ataku wsparła Mami Uchiseto, jednak przyjezdne wciąż nie mogły sobie poradzić ze świetnie dysponowanymi Zhu Ting i Xiangyu Gong (16:14). W końcówce seta Chinki doskonale wykorzystały coraz liczniejsze błędy przeciwniczek i pewnie wygrały 25:19, prowadząc w całym meczu już 2:0.

Trzeci i jak się okazało potem ostatni set rozpoczął się od niewielkiej przewagi gospodyń, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły trzema punktami. Znów klasę w ataku pokazywały Zhu Ting i starania Japonek o dogonienie rywalek spełzały na niczym. Na drugą przerwę techniczną Chinki zeszły, prowadząc 16:11. Potem było 21:17 dla gospodyń i od tego momentu siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni zupełnie stanęły. Chiński zespół zdobył cztery punkty z rzędu i pewnie wygrał trzeciego seta do 17 i całe spotkanie 3:0.

Chiny – Japonia 3:0
(25:21, 25:19, 25:17)

Chiny: Ting Zhu (19), Xiangyu Gong (10), Xiaotong Liu (7), Ni Yan (6), Mingyuan Hu (5), Xia Ding (2), Mengjie Wang (libero)
Japonia: Kurogo (17), Uchiseto (13), Ishii (8), Shimamura (6), Okumura (2), Tashiro (1), Inoue (libero) oraz Tominaga (1)