Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K Perugia: Rosja lepsza od Korei, pewny triumf Włoszek

LN K Perugia: Rosja lepsza od Korei, pewny triumf Włoszek

fot. fivb-org

W turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet w Perugii rywalizują Rosjanki, Koreanki, Bułgarki oraz Włoszki. W pierwszym secie dość niespodziewanie Koreanki postawiły trudne warunki Rosjankom, choć to jednak ich rywalki mogły się cieszyć z triumfu. W drugiej partii podopieczne Stefano Lavariniego wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności i sprawiły lanie bardziej utytułowanym przeciwniczkom. Ostatecznie jednak trzy punkty przypadły siatkarkom Sbornej. W drugim meczu gospodynie zmierzyły się z reprezentacją Bułgarii. Włoszki bez większych problemów triumfowały w trzech setach.Premierowa odsłona spotkania Rosjanek z Koreankami była dość zacięta, żadna z ekip nie była w stanie osiągnąć większej przewagi. Przyjezdne z Azji  sprawiały wrażenie lepiej dysponowanych, popełniały mniej błędów od rywalek, jednak w decydującym momencie to ekipa prowadzona przez Wadima Pankowa postawiła kropkę nad i (25:23).

Po zmianie stron Koreanki wrzuciły piąty bieg, wyraźnie chcąc powetować sobie straty poniesione w końcówce. Co ciekawe, lepiej radziły sobie w bloku, co zaskoczyło Rosjanki. Na siatce szalała Yeon Koung Kim. Reprezentantki Sbornej robiły wszystko, by powrócić do swojej gry, ale brakowało im jakichkolwiek argumentów. Miały dodatkowo spore problemy z przyjęciem zagrywki, dlatego Korea triumfowała różnica aż 10 oczek.

Podopieczne Wadima Pankowa uznały, że miarka się przebrała. Sportowa złość przerodziła się w skuteczniejszą grę na siatce. Sprawy w swoje ręce wzięła Ksenia Parubec, wspierała ją Tatiana Jurinskaja. Dodatkowo Rosjanki wreszcie zaczęły wykorzystywać swoje fizyczne atuty i wygrały, choć nie bez trudu, 25:20.

Sborna nie chciała wypuścić zwycięstwa z rąk. Rosjanki nie zwalniały tempa, wykorzystując błędy rywalek. Grały coraz swobodniej, dzięki czemu ich przewaga nie podlegała dyskusji. Koreanki nie miały nic do powiedzenia, przegrały różnicą 8 oczek.

Rosja – Korea Płd 3:1
(25:23, 15:25, 25:20, 25:17)

Składy drużyn:
Rosja: Parubec (16), Jurinskaja (13), Woronkowa (12), Lazarenko (9), Orlowa (9), Romanowa (3), Galkina (libero) oraz Kotikowa (5), Matwiewa (1), Starcewa, Kaleckaja, Worobiewa, Zubarewa
Korea Płd: Koung Kim (17), Pyo (12), Kim (12), Jung (10), Lee J. (4), Lee D. (3), Kim Y. (libero) oraz An (1), Kang, Jeong


Większych emocji nie było natomiast w meczu Włoszek z Bułgarkami. Gospodynie turnieju szybko przystąpiły do ataku, na niewiele pozwalając przeciwniczkom. Były bardzo dobrze dysponowane w ataku, również blok był ich mocną stroną. Na siatce nie zawodziły Indre Sorokaite, Elena Pietrini czy Miryam Fatime Sylla. W zespole przyjezdnych Gergana Dimitrowa wespół z Silwaną Czauszewą dwoiły się i troiły, ale ich wysiłki spełzły na niczym, bowiem Italia triumfowała 25:19.

Po zmianie stron Bułgarki poprawiły swoją grę, wzmocniły zagrywkę i zmusiły do wysiłku miejscowe. Popełniały mniej błędów, jednak to wciąż nie wystarczyło, by zatrzymać Włoszki. Im bowiem w kluczowych momentach nie zadrżała ręka, o czym świadczy wygrana 25:23.

Trzecia partia to była już formalność, Sorokaite  wraz z Pietrini szalały na siatce, a Bułgarki nie znały sposobu na poprawę swojej dyspozycji. Ekipa Davide Mazzantiego tym samym w pełni zasłużenie sięgnęła po komplet oczek.

Włochy – Bułgaria 3:0
(25:19, 25:23, 25:20)

Składy drużyn:
Włochy: Sorokaite (19), Pietrini (13), Sylla (11), Chirichella (5), Fahr (5), Orro (3), De Gennaro (libero) oraz Bosetti (1), Parrocchiale
Bułgaria: Dimitrowa G. (15), Czauszewa (13), Paskowa (8), Dimitrowa N. (6), Barakowa (1), Todorowa M., Todorowa Z. (libero) oraz Kriwoszijska

Zobacz również:
Wyniki i tabela Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved