Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K Opole: Włoszki pokonały Tajlandki bez straty seta

LN K Opole: Włoszki pokonały Tajlandki bez straty seta

Drugie zwycięstwo w turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Opolu zapisały na swoim koncie reprezentantki Włoch. Po pięciosetowej batalii z Polkami tym razem ekipa Davide Mazzantego bez większych problemów pokonała Tajlandię. Rywalki powalczyły tylko w trzeciej partii spotkania, którą przegrały po grze na przewagi.

Siatkarki reprezentacji Włoch po wczorajszym maratonie dość niemrawo rozpoczęły swoje drugie spotkanie w Lidze Narodów. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczne Davide Mazzantiego schodziły po ataku z drugiej linii Eleny Pietrini (8:5). Zespół ze słonecznej Italii dominował, co zaskakujące, przeważając w elemencie obrony i po serii udanych kiwek osiągnęły już wyraźną przewagę (16:6). Również przewaga wzrostu pozwalała Włoszkom dominować na siatce, a w zbijaniu bezpańskich piłek bezbłędna była Sarah Fahr. Po błędzie w polu zagrywki Kongyout zrobiło się już 20:10. W końcówce swoją szansę otrzymała Anna Nicoletti zmieniając Pietrini (23:12), ale w tym secie nic nie miało prawa już się zmienić, a kropkę nad „i” postawiła Bosetti (25:13).

Już pierwsze dwie akcje drugiej partii pokazały, że Tajlandki nie mają recepty na tak dobrze dysponowane Włoszki, blokiem powstrzymana została Kongyout, błąd podwójnego odbicia popełniła Sittirak, a kolejnymi asami serwisowymi popisywała się Fahr (4:1). Kiedy w aut zaatakowała Hyapha próżno było upatrywać nadziei na powrót do tego spotkania (12:6). Kiedy w aut zaatakowała Onuma piłkę setową miały Włoszki (24:15), ale wykorzystały ją dopiero w trzecim podejściu, kiedy to w ataku blok-aut zaprezentowała się Bosetti (25:17).

Tajlandki z nieco większym animuszem otworzyły trzeciego seta, ale wobec ataku Sary Alberti znów to rywalki były na prowadzeniu 3:2. Błędy własne Włoszek, takie jak kiwka Malinov w siatkę, utrzymywały Tajlandki „przy życiu”. Po ataku Bosetti oba zespoły zeszły na przerwę techniczną (8:5). Zespół prowadzony przez trenera Danai Sriwacharamaytakula poderwał się raz jeszcze i po ataku blok-aut Sittirak o czas poprosił trener Włoszek (13:13). Jego podopieczne włączyły szósty bieg dopiero w końcówce seta, gdzie zasięgiem ataku mogła imponować Pietrini, doświadczeniem wykazała się Sorokaite i Włoszki miały piłki meczowe. Wykorzystały swoją drugą szansę na zakończenie tego pojedynku (26:24).

Tajlandia – Włochy 0:3
(13:25, 17:25. 24:26)

Tajlandia: Sittirak (8), Kongyot (6), Moksri (5), Hyapha (4), Boonlert (3), Piampongsan, Pannoy (libero) oraz Montripila (4), Tomkom (2), Changkeaw (libero)
Włochy: Pietrini (16), Sorokaite (12), Bosetti (12), Alberti (7), Fahr (6), Malinov (5), Parrocchiale (libero) oraz Nicoletti