Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K Opole: Włoszki bez straty seta pokonały Niemki

LN K Opole: Włoszki bez straty seta pokonały Niemki

W swoim trzecim meczu reprezentacja Włoch pokonału w Opolu Niemki 3:0. Podopieczne trenera Felixa Koslowskiego dzielnie walczyły i postawiły opór swoim rywalkom, ale nie zdołały wygrać nawet jednego seta. Tym samym nasze zachodnie sąsiadki zanotowały trzy porażki i znajdują się z zerowym dorobkiem punktowym na przedostatnim miejscu w  tabeli.

Bez dotychczasowej liderki Louisy Lippmann narzekającej na drobny uraz rozpoczęły Niemki to spotkanie. Od razu wykorzystały to ich rywalki, które po skończeniu przechodzącej piłki przez Sarę Alberti objęły prowadzenie 4:1. Dodatkowo kiedy zawodniczka ta dołożyła asa serwisowego przewaga ta jeszcze wzrosła. Nasze sąsiadki zza zachodniej granicy zbliżyły się do swoich przeciwniczek za sprawą dobrego ataku Marie Schölzel, która powoli stawała się ich liderką. To jej zagrywka dała im remis i kiedy wydawało się, że gra się wyrówna Włoszki wyraźnie przyspieszyły schodząc na drugą przerwę techniczną przy stanie 16:12. Gra zawodniczek Felixa Koslowskiego się posypała, a jego podopieczne nie potrafiły skończyć piłki oddając punkty za darmo (19:12). Wprawdzie drużynie z Italii także przytrafiła się seria błędów własnych, ale wypracowana wcześniej przewaga była wystarczająca, żeby pewnie wygrać premierową odsłonę tego meczu, którą zakończyła nieudana zagrywka Denise Imoudu.

Aż jedenaście punktów otrzymały w prezencie zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego od swoich rywalek. To właśnie kolejna pomyłka, tym razem Leny Stigrot, dała im prowadzenie 5:3, jednak dobry atak Lindy Bock doprowadził do wyrównania. Kolejne świetne uderzenie Sarah Fahr oraz dobre czytanie gry tej siatkarki sprawiło, że zrobiło się 10:7. Włoszki po raz kolejny powiększały dzielącą oba zespoły różnicę punktową za sprawą Eleny Pietrini, ale chyba zbyt szybko uwierzyły, że ten mecz ,,sam się wygra”. Świetna gra w obronie, a także w kontrataku po stronie niemieckiej sprawiała, że nawiązały kontakt punktowy (14:13). Jednak po dogonieniu swoich przeciwniczek nie potrafiły zrobić przejścia, w efekcie czego straciły trzy punkty w jednym ustawieniu. Nie zamierzały się poddawać i ponownie przystąpiły do odrabiania strat przy zagrywkach Denise Imoudu (19:18). Pomimo, że w końcówce seta Włoszki miały trzypunktowe prowadzenie, za sprawą Hanny Orthmann na tablicy wyników widniał remis po 24 i wszystko rozstrzygało się w grze na przewagi. W niej dwie ostatnie piłki padły łupem siatkarek Davide Mazzantiego i to one prowadziły w całym spotkaniu 2:0.

Niezwykle wyrównany przebieg miał początek trzeciej partii. Dopiero trzy błędy własne Niemek dały dwupunktowe prowadzenie ich rywalkom, jednak Sarah Fahr nie pozostała dłużna i także zagrała nieczysto doprowadzając po raz kolejny do remisu. Po asie serwisowym Francesci Villandi ponownie odskoczyły Włoszki, ale każda taka przewaga była natychmiastowo odrabiana. Nie inaczej było i tym razem za sprawą Hanny Orthmann. Zawodniczki Koslowskiego poszły za ciosem i wyszły na prowadzenie 13:11, ale ich znakiem rozpoznawczym w tym spotkaniu były seryjne straty punktów w jednym ustawieniu, co miało miejsce także w tym fragmencie seta. Dopiero pomyłka w polu serwisowym Eleni Pietrini pozwoliła im odetchnąć, niemniej po raz kolejny musiały przystępować do odrabiania strat (17:15). Z pomocą przyszły tym razem rywalki i po autowym zagraniu Indre Sorokaite oraz dotknięciu siatki przez Sarah Fahr było 20:19. Mimo tego, że siatkarki Italii miały trzy piłki meczowe nie potrafiły tego wykorzystać i dopiero po zerwaniu ataku przez rozgrywającą dobre zawody Orthmann mogły unieść ręce w geście triumfu (27:25).

Włochy – Niemcy 3:0
(25:19, 26:24, 27:25)

Włochy: Sorokaite (15), Petrini (11), Fahr (9), Villani (9), Alberti (7), Malinov (1), Parrocchiale (libero) oraz Nwakalor (1), Orro i Nicoletti
Niemcy: Stigrot (11), Orthmann (10), Schölzel (9),  Barber (2), Hetmann (1), Imoudu, Dürr (libero) oraz  Bock (8) i Kästner (2)