Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K Opole: Tajki lepsze od Niemek

LN K Opole: Tajki lepsze od Niemek

Na początek zmagań Siatkarskiej ligi Narodów kobiet w Opolu Tajki nie miały większych problemów, by w trzech setach pokonać reprezentację Niemiec. Jedynie premierowa odsłona była zacięta, zakończyła się po walce na przewagi. W pozostałych partiach inicjatywa leżała po stronie siatkarek z Tajlandii, choć rywalki nie poddały się bez walki. W drugim meczu Polki zagrają z Włoszkami.

Turniej w Opolu zainaugurował mecz Niemek z reprezentacją Tajlandii. Od początku walka trwała cios za cios, ale szczelny blok oraz udana kontra Chatchu-On Moksri sprawiła, że to Azjatki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku (8:6). Chwilę później sytuacja się odwróciła, bo seria bloków i zbicie Hanny Orthmann dało prowadzenie Niemkom. Ale i one nie cieszyły się z niego długo, a dobra postawa na środku Pleumjit Thinkaow doprowadziła do remisu. W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Pierwsze piłkę setową miały Azjatki, ale Niemki doprowadziły do gry na przewagi. Ostatecznie tajski blok przechylił szalę zwycięstwa na stronę półfinalistek Montreux Volley Masters (26:24).

W pierwszej fazie drugiej odsłony obie drużyny szły łeb w łeb, ale tajski blok w połączeniu z udaną kontrą Maliki Kanthong spowodowały, że inicjatywę na boisku zaczęły przejmować Azjatki (8:5). Louisa Lippmann na spółkę z Nele Barber próbowały poderwać do gry koleżanki, ale te popełniały za dużo błędów w polu serwisowym, a wciąż niewielka przewaga była po stronie rywalek. W ataku rozkręcała się Ajcharaporn Kongyot, a Europejki były coraz bardziej bezradne, przez co ekipa z Tajlandii kroczyła do wygranej. W końcówce w ataku swoje trzy grosze dołożyła Kanthong, a błędy Niemek przypieczętowały ich wyraźną porażkę (19:25).

Na początku trzeciego seta do walki zerwały się zawodniczki zza zachodniej granicy, które przy zagrywce Lippmann odskoczyły od przeciwniczek na dwa oczka, ale już na pierwszym czasie technicznym przez własne błędy przegrywały 6:8. W kolejnych minutach nie miały pomysłu na zniwelowanie strat, a dwie punktowe zagrywki Kanthong powiększyły dystans między oboma zespołami do czterech oczek. Sygnał do walki Niemkom dała Lena Stigrot, a ich strata zmniejszyła się do punktu. W końcówce miały szansę na remis, ale pomyłka w ataku Orthmann oraz udana kontra Thinkaow przypieczętowały zwycięstwo reprezentacji Tajlandii (25:22).

Tajlandia – Niemcy 3:0
(26:24, 25:19, 25:22)

Tajlandia: Thinkaow (13), Moksri (11), Kanthong (10), Kongyot (8), Boonlert (3), Tomkom, Pannoy (libero) oraz Sittirak (1), Changkeaw (libero) i Hyapha
Niemcy: Lippmann (11), Barber (10), Orthmann (10), Gründing (7), Imoudu (2), Schölzel (1), Dürr (libero) oraz Stigrot (3), Kästner (1), Bock, Lohmann (libero) i Schwertmann