Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K Jiangmen: Polki nie dały rady w starciu z Chinkami

LN K Jiangmen: Polki nie dały rady w starciu z Chinkami

Reprezentacja Polski nie zdołała skutecznie przeciwstawić się Chinkom w pierwszym spotkaniu kolejnego turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwone popełniły bardzo dużo błędów, co wykorzystały rywalki. Po dwóch wyraźnie przegranych setach w trzecim podopieczne Jacka Nawrockiego podjęły walkę z przeciwniczkami, ale nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Początek meczu był wyrównany, ale szybko Chinki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Polki nie radziły sobie w ataku, na przyjęciu myliła się Martyna Grajber, a dwie kontry Zhu Ting sprawiły, że gospodynie szybko zbudowały sobie pięciopunktową przewagę. Na tym nie zamierzały poprzestawać. W jednym ustawieniu zdobyły kolejne kilka oczek, a biało-czerwone były bezradne wobec gry Azjatek. Pojedyncze udane bloki czy as serwisowy Magdaleny Stysiak nie poderwały Polek do walki. W końcówce punktową zagrywkę dołożyła Yingying Li, a Chinki dzieliły i rządziły na boisku. nierówną walkę w tym secie zakończyło błędne zbicie Stysiak (25:12).

W drugiej partii faworytki nie zamierzały zwalniać tempa. po bloku na Malwinie Smarzek miały już trzy oczka przewagi. Pojedyncze udane zagrania Smarzek w polu serwisowym czy bloki Stysiak nie były w stanie odmienić obrazu gry po stanie biało-czerwonych. Miały one bowiem mnóstwo kłopotów w ataku, co wykorzystywały rywalki, które po czapie na Agnieszce Kąkolewskiej prowadziły już 16:11. Przy zagrywce Smarzek Polkom przytrafiła się krótka seria, ale była to kropla w morzu potrzeb. W końcówce w przyjęciu pomyliła się Natalia Mędrzyk, a nie do zatrzymania w ataku była Zhu. Ostatecznie ta część meczu padła łupem Chinek po błędzie Kąkolewskiej (25:18).

Trzeci set zaczął się od błędów biało-czerwonych, a przy zagrywce Xianguu Gong gospodynie szybko zyskały trzy oczka przewagi. Błędy w ataku Stysiak oraz Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej powodowały, że sytuacja Polek robiła się coraz trudniejsza. Przy zagrywce Mędrzyk zbliżyły się do rywalek na jedno oczko, ale w ataku piłki kończyła praktycznie tylko Smarzek, a to było za mało. Po udanej kontrze Zhu Chinki ponownie zyskały większe prowadzenie (16:13). Raz po raz zatrzymywały rywalki blokiem, krocząc do sukcesu. Zadanie ułatwiały im Polki, które popełniały błędy w polu serwisowym. W końcówce zerwały się do walki przy zagrywce Kamili Witkowskiej, ale jej błąd dał zwycięstwo Azjatkom (25:22).

Chiny – Polska 3:0
(25:12, 25:18, 25:22)

Chiny: Ting Zhu (13), Mingyuan Hu (11), Yingying Li (10), Xiangyu Gong (8), Ni Yan (5), Di Yao, Li Lin (libero) oraz Chunlei Zeng (1) i Xia Ding
Polska: Smarzek (15), Stysiak (8), Kąkolewska (3), Nowicka (2), Efimienko-Młotkowska (2), Grajber, Stenzel (libero) oraz Mędrzyk (5), Witkowska (2), Różański i Jagła (libero)