Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K Jiangmen: Tylko jeden set Polek w meczu z Amerykankami

LN K Jiangmen: Tylko jeden set Polek w meczu z Amerykankami

Chociaż podopieczne Jacka Nawrockiego bardzo dobrze, bo od zwycięstwa w premierowej odsłonie, rozpoczęły pojedynek z Amerykankami, to w drugim secie nie wykorzystały już swoich szans. Za ciosem poszły zawodniczki USA, pewnie wygrywając kolejne dwie części meczu.

W mecz lepiej weszły Amerykanki, które przy zagrywce Chiaki Ogbogu odskoczyły na dwa oczka, ale Polki szybko wróciły do gry, a po zbiciu Natalii Mędrzyk minimalnie prowadziły na czasie technicznym. Po nim zaczęły popełniać błędy, a udana kontra Andrei Drews sprawiła, że ekipa USA zbudowała sobie trzypunktową nadwyżkę. As serwisowy Magdaleny Stysiak poderwał jednak biało-czerwone do walki, a dzięki blokowi doprowadziły do remisu. W kolejnych minutach obie drużyny grały cios za cios i zanosiło się na zaciętą końcówkę. Kluczowy okazał się błąd w ataku Michele Bartsch-Hackley, który dał podopiecznym Jacka Nawrockiego dwa oczka przewagi. Na środku w decydujących momentach z dobrej strony pokazała się Agnieszka Kąkolewska, a Polki triumfowały w premierowej odsłonie 25:21.

Druga partia lepiej zaczęła się dla Amerykanek, które po czapie na Malwinie Smarzek zaczęły budować sobie przewagę. Po zbiciu Drews wynosiła ona już cztery oczka. ale as serwisowy Klaudii Alagierskiej poderwał biało-czerwone do gry, a blok na skrzydle dał im remis. Po błędzie w ataku Drews Polki miały dwa oczka przewagi, ale blok pozwolił Amerykankom wrócić do gry. W kolejnych minutach oba zespoły grały zrywami, ale więcej błędów popełniały Polki. Po punktowej zagrywce Tetori Dixon Amerykanki miały dwie piłki setowe. Pierwszą z nich biało-czerwone obroniły, ale zbicie ze środka Ogbogu przypieczętowało sukces USA w tej części spotkania (25:23).

Trzeciego seta podopieczne trenera Nawrockiego zaczęły od mocnego uderzenia. Za sprawą Kąkolewskiej odskoczyły od rywalek na trzy oczka. Ale Amerykanki do walki poderwała Drews, a as serwisowy Ogbogu dał im remis. Z biegiem czasu zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Ich szczelny blok oraz błąd w przyjęciu Mędrzyk sprawił, że biało-czerwone musiały odrabiać trzypunktową stratę. Jednak miały coraz większe problemy w przyjęciu, a przy zagrywce Ogbogu ich gra się posypała. Mocne zbicia Bartsch-Hackley oraz Kelsey Robinson powodowały, że Amerykanki zmierzały do sukcesu. W końcówce Polki grały nieskutecznie w ataku. Nie pomogły im zmiany na przyjęciu, a Drews poprowadziła USA do wygranej (25:15).

W czwartej odsłonie podopieczne trenera Kiraly’ego poszły za ciosem. Polki miały ogromne problemy w przyjęciu, a udana kontra Ogbogu dała już Amerykankom cztery oczka przewagi. Na tym nie zamierzały poprzestawać. Niemal nie do zatrzymania była Drews, a biało-czerwone nie kończyły swoich akcji w ataku. Niewidoczna była Smarzek, a pojedyncze udane zagrania Kamili Witkowskiej to było za mało, bo prowadzenie faworytek wciąż rosło. Polki popełniały sporo niewymuszonych błędów, a kończone ataki przez Drews i Robinson przybliżały rywalki do zwycięstwa. W końcówce dołożyły jeszcze szczelny blok, a przy zagrywce Ogbogu postawiły kropkę nad i, deklasując biało-czerwone w tej części spotkania (25:11).

Polska – USA 1:3
(25:21, 23:25, 15:25, 11:25)

Polska: Smarzek (18), Stysiak (12), Kąkolewska (9), Mędrzyk (9), alagierska (6), Nowicka (2), Stenzel (libero) oraz Różański, Grajber (1), Górecka i Witkowska (1)
USA: Drews (21), Bartsch-Hackley (17), Ogbogu (16), Robinson (10), Dixon (9), Carlini (3), Lake (libero)