Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Chinki uległy Holenderkom, Niemki przegrały z Turcją

LN K: Chinki uległy Holenderkom, Niemki przegrały z Turcją

Drugie zwycięstwo w rozgrywanym w Stuttgarcie turnieju Ligi Narodów zapisały na swoim koncie siatkarki z Holandii. Ich rywalkami tym razem była ekipa z Chin. Pomarańczowe pokonały rywalki 3:1. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia spotkania, którą Holenderki wygrały dopiero po grze na przewagi. W drugim spotkaniu gospodynie turnieju grały z Turczynkami. Lepsze okazały się przyjezdne, które pokonały Niemki 3:1. Reprezentacja Turcji zapewniła sobie tym samym awans do Final Six.

Siatkarki z Holandii stoczyły trudny pojedynek z mistrzyniami olimpijskimi, które nie odpuszczały ani na moment. W pierwszym secie dość szybko, dzięki skutecznym akcjom Slöetjes, Oranje wypracowały sobie prowadzenie, które jednak w jednym momencie odrobiły Chinki. W drużynie z Azji świetnie grała wtedy Gong, siła ataków Holandii również zmalała. Partię premierową zakończyła przez to zacięta końcówka, w której holenderski zespół utrzymał nerwy na wodzy i wygrał po krótkiej grze na przewagi. W drugiej odsłonie Xinyue Yuan mocno utrudniała swoim blokiem grę atakujących z Holandii. Chinki w trakcie seta wypracowały udanymi kontrami znaczną przewagę i dość szybko wyrównały stan meczu.

Chinki kontynuowały dobrą grę w bloku także na początku kolejnej odsłony. Tym elementem zdobyły w sumie 14 punktów – w całym meczu, przy siedmiu oczkach ekipy holenderskiej. Anne Buijs znalazła jednak sposób, by przedrzeć się przez ręce przeciwniczek i dała swojej drużynie sygnał do walki. Swoje zaczęła dokładać Slöetjes i to ekipa Oranje zaczęła kontrolować grę na boisku. Holenderki zdecydowanie znalazły sposób na rywalki i do końca odsłony nie pozwoliły im na wiele. Czwarty set to kontynuacja bardzo dobrej gry m.in. w zagrywce i ataku holenderskich siatkarek, które jednak nie ustrzegły się przestoju. Wtedy ważną rolę odegrała Juliet Lohuis, ciągnąc grę zespołu w trudnym momencie. Dzięki temu Pomarańczowe zgarnęły ważne punkty w starciu z mistrzyniami olimpijskimi, które obecnie plasują się dopiero w drugiej części tabeli rozgrywek.

Chiny – Holandia 1:3
(24:26, 25:17, 17:25, 21:25)

Chiny: Yingying Li (19), Xiangyu Gong (16), Xinyue Yuan (13), Fang Duan (11), Yi Gao (9), Linyu Diao (4), Mengjie Wang (libero) oraz Chunlei Zeng (1), Di Yao, Yanhan Liu, Yichan Zhang i Mingyuan Hu
Holandia: Slöetjes (28), Buijs (17), Belien (14), Balkestein-Grothues (11), Dijkema (1), Koolhaas (1), Schoot (libero) oraz Lohuis (5), Plak (2), Stoltenborg i Jasper

Od pierwszych akcji meczu Turczynki narzuciły swoje tempo gry w ataku, były skuteczne i pewne siebie. To sprawiło, że już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły kilkoma punktami. Grające kolejny mecz bez Louisy Lippmann Niemki nie potrafiły odnaleźć się na boisku, popełniały błędy, a ich ataki nie były przekonujące. Turecki zespół raz po raz miał okazje w kontrze, których nie marnował. Boz i spółka ani przez moment nie pozwoliły rywalkom na oddech, a wynik był niezagrożony. W kolejnym secie turecki zespół kontynuował skuteczną grę z małą liczbą błędów. Kimberly Drewniok sprawiała im jednak coraz więcej problemów, a gra w pierwszym etapie partii była w miarę wyrównana. Końcówka to już jednak pokaz siły Turczynek i seria punktów zapisana na ich koncie za sprawą świetnej postawy Erdem.

Gdy Niemki ograniczyły błędy i wzmocniły serwis, obraz gry zmienił się w trzecim secie. Ciężar gry na swoje barki wzięła Kimberly Drewniok, kończąc większość ataków, wspomagała ją Maren Fromm, co przyniosło efekt w postaci wygranej czwartej odsłony. Turczynki, ewidentnie podrażnione przedłużonym spotkaniem, w secie czwartym wypracowały szybko prowadzenie (10:4) i kontrolowały przebieg seta już do samego końca.

Niemcy – Turcja 1:3
(16:25, 15:25, 25:20, 19:25)

Niemcy: Drewniok (21), Schölzel (7), Geerties (4), Poll (2), Schwertmann (2), Hanke (1), Dürr (libero) oraz Fromm (10), Stigrot (5), Vanjak (3), Orthmann, Gryka i Pogany
Turcja: Boz (21), Gunes (15), Dündar (14), Ercan (10), Ismailoglu (10), Ozbay (2), Akoz (libero) oraz Kestirengöz i Sarioglu