Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K: Brazylijki za silne dla Polek

LN K: Brazylijki za silne dla Polek

Brazylijki były faworytkami spotkania z reprezentacją Polski i nie zawiodły. Pokonały podopieczne Jacka Nawrockiego 3:0, ale nie można powiedzieć, że było to jednostronne widowisko. Biało-czerwone przez dłuższy czas dotrzymywały kroku rywalkom, ulegając im dopiero w końcowej fazie seta. Na zakończenie turnieju w Apeldoorn Polki zagrają w czwartek z Koreą Południową.

Po kiwce Agnieszki Kąkolewskiej było 1:1 w premierowej odsłonie. Dobra gra blokiem pozwoliła jednak Brazylijkom odskoczyć na dwa oczka. Autowy atak rywalek sprawił, że Polki wyrównały na 4:4, podopieczne Jacka Nawrockiego miały sporo szans na kolejne punkty, ale miały kłopoty w kontrataku. Błędy w ataku popełniały także Brazylijki i po autowym zbiciu Tandary to Polki miały punkt zapasu na przerwie technicznej. Po powrocie na boisko wynik dalej oscylował wokół remisu. Oba zespoły dość skutecznie radziły sobie w ataku (10:10). Brazylijki za sprawą lepszej skuteczności ataku zdołały na drugiej przerwie technicznej wypracować sobie trzypunktowe prowadzenie (16:13). Błąd przeciwniczek pozwolił Polkom zbliżyć się na jedno oczko, ale po ataku Amandy i błędzie Agnieszki Kąkolewskiej, która atakowała już po stronie rywalek, było już 22:18 dla Brazylii i o drugi czas poprosił Jacek Nawrocki. Po nim jednak biało-czerwone popełniły kolejny błąd i różnica wynosiła już pięć punktów. Potwierdzony przez challenge błąd zagrywki Smarzek zakończył seta.

Początek drugiej partii był wyrównany, po ataku Agnieszki Kąkolewskiej było 3:2 dla Polek. Skuteczne w ataku były środkowe Agnieszka Kąkolewska i Zuzanna Efimienko. Nieudany atak Natalii Mędrzyk i kontra Tandary dały Brazylijkom dwupunktowe prowadzenie (7:5). Dobra gra blokiem pozwoliła jednak siatkarkom Jacka Nawrockiego prowadzić 9:8. Wynik długo oscylował wokół remisu (13:13), dopiero zbicia Drussyli i Tandary pozwoliły Brazylijkom odskoczyć na 15:13. Polki starały się odrabiać straty, po ataku Malwiny Smarzek było 16:15. Dobre zbicia Brazylijek dały im jednak trzypunktowy zapas i o czas przy stanie 16:19 poprosił Jacek Nawrocki. Znakomicie spisywała się Tandara (21:17), atak w antenkę Łukasik zmusił Jacka Nawrockiego do poproszenia o kolejny czas (19:23). Po nim udanie atakowała Grajber. Seta atakiem z obiegnięcia skończyła Carol.

Po ataku Carol było 3:1 dla Brazylii w trzeciej partii, ale ataki Kąkolewskiej i Smarzek pozwoliły wyrównać na 4:4. Polki zdołały sobie wypracować dwupunktową przewagę, którą utrzymały na przerwie technicznej po ataku Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej. Ataki Tandary pozwoliły Brazylijkom wyrównać na 9:9, co zmusiło Jacka Nawrockiego do wzięcia czasu. Po nim zablokowana została Kąkolewska i Jacek Nawrocki wziął drugi czas. Brazylijki odskoczyły na 13:11, ale Polki szybko wyrównały po ataku Smarzek i asie Kąkolewskiej. Na przerwie technicznej po ataku Tandary Brazylijki miały jednak dwa oczka zapasu. Udane ataki Polek dały jednak już wynik 16:16. Faworytki znów jednak grając blokiem, odskoczyły na dwa oczka, a kiedy Carol skończyła przechodzącą piłkę, było już 20:17. Po ataku Malwiny Smarzek Polki zbliżyły się na jedno oczko, atakująca reprezentacji Polski była w tym momencie główną opcją w ataku i radziła sobie świetnie. Dopiero blok na tej zawodniczce dał Brazylijkom piłki meczowe (24:22). Spotkanie zakończył błąd zagrywki.

Polska – Brazylia 0:3
(20:25, 20:25, 23:25)

Polska: Smarzek (18), Kąkolewska (10), Mędrzyk (8), Grajber (7), Efimienko-Młotkowska (5), Pleśnierowicz, Witkowska (libero) oraz Nowicka,  Łukasik i  Twardowska
Brazylia: Tandara (21), Carol (14), Amanda (11), Ana Beatriz (10), Gabi (3), Roberta, Suelen (libero) oraz Drussyla (3), Macris, Rosamaria i Monique