Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K Boryeong: Prezent Koreanek dla Polek, porażka Japonek

LN K Boryeong: Prezent Koreanek dla Polek, porażka Japonek

Na koniec drugiego dnia turnieju Ligi Narodów w Boryeong niespodziankę sprawiły Koreanki, które w trzech setach rozprawiły się z Japonkami. Niepowodzenie okazało się bolesne w skutkach dla siatkarek z Kraju Kwitnącej Wiśni, bo wyeliminowało je z walki o awans do Final Six w Chinach.

Początek derbów Azji należał do Koreanek, które po błędzie Yuki Ishii odskoczyły od Japonek na dwa oczka. mimo że przyjezdne próbowały odrabiać straty, to zbicie Heejin Kim dało prowadzenie gospodyniom 8:6. Jurie Nabeya dała zawodniczkom z Kraju Kwitnącej Wiśni remis, ale dzięki Kim to Koreanki ponownie prowadziły na czasie technicznym (16:13). Japonki popełniały za dużo błędów, a Kim Yeon-Koung prowadziła koleżanki do sukcesu. Pojedyncze udane zagrania Sariny Kogi nie poderwały do walki przyjezdnych, a pomyłka w ataku Nabeyi przypieczętowała zwycięstwo Koreanek (25:18).

Druga partia zaczęła się od walki cios za cios, ale tym razem po zbiciu Ishii to Japonki wyszły na prowadzenie. Nie cieszyły się z niego długo, bo po udanej kontrze Sokwi Kang i asie serwisowym to Koreanki wygrywały 8:6. W kolejnych akcjach lepiej spisywały się w defensywie, a Yeon-Koung pozwalała im trzymać rywalki na dystans trzech oczek. Japonki nie potrafiły zatrzymać w ataku też Kang, a z każdą kolejną akcją były coraz bardziej bezradne. Gra gospodyń się nakręcała, w ataku do gry włączyła się Kim, a as serwisowy sprawił, że Koreanki były coraz bliżej wygranej. Ostatecznie ta partia padła ich łupem 25:18, a zakończyła ją udana kontra Kim Yeon-Koung.

W trzecim secie gospodynie nie zamierzały zwalniać tempa. w ataku nie do zatrzymania był duet Kim Yeon-Koung, a Koreanki dołożyły blok, dzięki czemu odskoczyły od rywalek na pięć oczek. Koga na spółkę z Ishii próbowały poderwać przyjezdne do walki, dzięki czemu zbliżyły się na 11:13, ale ich błędy w ataku i skuteczna gra Kim Yeon-Koung powodowały, że w lepszej sytuacji były gospodynie. Po asie serwisowym Ai Kurogo Japonki podjęły jeszcze jedną próbę walki, ale udane kontry Kim przybliżały Koreanki do niespodziewanego sukcesu. Ostatecznie w trzecim secie wygrały 25:23, a w całym meczu 3:0.

Korea Płd. – Japonia 3:0
(25:18, 25:18, 25:23)

Korea Płd.: Yeon Koung Kim (23), Heejin Kim (21), Sohwi Kang (10), Juah Lee (3), Eunjin Park (3), Dayeong Lee (1), Jiyoung Oh (libero) oraz Hyejin An (1), Seungju Pyo i Eun-Ji Choi
Japonia: Ishii (17), Koga (8), Nabeya (3), Okumura (3), Iwasaka (2), Miyashita (1), Mriya (libero) oraz Kurogo (4), Sato (3), Akutagawa (2) i Nakagawa