Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K Boryeong: Porażka Polek na koniec turnieju

LN K Boryeong: Porażka Polek na koniec turnieju

Reprezentantki Polski przegrały w ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów w Boryeong z ekipą gospodarzy. Gra biało-czerwonym nie układała się zupełnie od samego początku. Podopieczne Jacka Nawrockiego wróciły jednak do gry, choć nie na tyle, by rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

Biało-czerwone nie najlepiej rozpoczęły spotkanie, Koreanki grały czujnie na siatce, co pozwoliło im wypracować dwupunktową zaliczkę (2:0). Polki popełniały coraz więcej błędów w ataku, miały także problemy w przyjęciu i na pierwszą przerwę techniczną schodziły z pięciopunktową stratą (3:8). Gospodynie kapitalnie zagrywały, nie miały także kłopotu ze skończeniem kontr (13:5). Słabe przyjęcie nie pozwalało Polkom na nawiązanie walki z Koreankami w premierowej odsłonie spotkania. Zmusiło to Jacka Nawrockiego do zmian, jednak na nic się one zdały. Siatkarki z Azji prezentowały się kapitalnie i zwyciężyły w tym secie 25:8.

Koreanki lepiej rozpoczęły także drugiego seta, po ataku Kim Yeon-Koung prowadziły 5:3. Dwie świetne akcje na siatce Julii Nowickiej pozwoliły Polkom wyrównać wynik, a as serwisowy Natalii Mędrzyk dał im dwupunktowe prowadzenie (11:9). Gra biało-czerwonych wyglądała coraz lepiej. W miarę pewnie kończyły one swoje ataki, dołożyły do tego zagrywkę i na drugiej przerwie technicznej wygrywały 16:13. Podopieczne Jacka Nawrockiego świetnie czytały grę rywalek, co skutkowało zwiększeniem się dystansu dzielącego oba zespoły (20:15). Polki miały drobne kłopoty w końcówce, ale ostatecznie zwyciężyły w tym secie 25:22.

Biało-czerwone dobrze otworzyły trzecią odsłonę spotkania, prowadziły już 3:1, jednak zacięły się, co wykorzystały Koreanki, które zdobyły pięć punktów w jednym ustawieniu. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Kamilę Witkowską na tablicy wyników widniał remis (8:8). Zawodniczki z Azji coraz lepiej blokowały i po zatrzymaniu Magdaleny Stysiak powróciły do trzypunktowego prowadzenia (15:12), które powiększyły dzięki punktującej zagrywce (20:16). W końcówce to Koreanki prezentowały się lepiej i w konsekwencji zwyciężyły w tej partii 25:20.

Podopieczne Jacka Nawrockiego świetnie weszły w kolejną odsłonę spotkania, dzięki dobrej postawie Magdaleny Stysiak w zagrywce i ofensywie oraz błędom rywalek biało-czerwone prowadziły 6:3. Po pierwszej przerwie technicznej przyjęcie przyjezdnych się znacznie pogorszyło, co było skutkiem kapitalnego serwisu Koreanek (8:9). Polki jednak odpowiadały serią kąśliwych zagrywek Julii Nowickiej, coraz skuteczniej blokowały, dzięki czemu odbudowały zaliczkę (12:9). Sytuacja zmieniała się jednak bardzo szybko i po chwili Koreanki ponownie znalazły się na prowadzeniu (15:14). Zawodniczki z Europy popełniały coraz więcej błędów w przyjęciu, co bezlitośnie wykorzystywały ich przeciwniczki (19:14). Koreanki zdominowały przebieg gry w końcówce, zwyciężyły w tym secie 25:16 i w całym spotkaniu 3:1.

Korea Płd. – Polska 3:1
(25:8, 22:25, 25:20, 25:16)

Korea: Yeon Koung Kim (19), Heejin Kim (13), Juah Lee (7), Sohwi Kang (6), Eunjin Park (5), Dayeong Lee (2), Jiyoung Oh (libero) oraz Yeongyeon Kim (libero), Hyejin An (1) i Seungju Pyo (17)
Polska: Stysiak (20), Witkowska (10), Mędrzyk (8), Nowicka (2), Efimienko-Młotkowska (2), Różański (2), Stenzel (libero) oraz Górecka (1), Alagierska (2) i Grajber (4)