Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K Boryeong: Koreanki urwały seta Dominikanie

LN K Boryeong: Koreanki urwały seta Dominikanie

W drugim spotkaniu rozgrywanym w koreańskim Boryeong, gdzie obecnie przebywa też reprezentacja Polski, drużyna gospodarzy nie zdołała zapisać na swoim koncie drugiej wygranej w rozgrywkach. Koreanki przegrały z Dominikaną w czterech setach.

Dominikanki mecz z Koreankami zaczęły bardzo nerwowo. Ich proste błędy w połączeniu z udanymi akcjami Heejin Kim sprawiły, że to gospodynie zbudowały sobie czteropunktowe prowadzenie. Dopiero blok rywalek oraz asy serwisowe Lisvel Eve Meiji doprowadziły do remisu. W kolejnych minutach Azjatki popełniały błędy w ataku, a zbicia Brayelin Martinez powodowały, że Dominikanki przejmowały inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Pojedyncze skuteczne akcje Juah Lee nie poderwały Koreanek do walki, które w końcówce raz po raz nadziewały się na blok rywalek. Zbicie ze środka Meiji przypieczętowało sukces Dominikanek (25:19).

Na początku drugiej partii walka toczyła się cios za cios, ale blok na Bethanii De La Cruz oraz zbicie Kim sprawiło, że to Koreanki zaczęły budować sobie przewagę. w kolejnych akcjach przyjezdne coraz bardziej się gubiły, a udana kontra KimYeon-Koung powiększyła dystans pomiędzy oboma zespołami do pięciu punktów. Po asie serwisowym wydawało się, że Azjatki będą kontrolowały grę, ale przy zagrywce Niverki Marte rywalki zbliżyły się na 15:18. Na więcej jednak nie było ich stać. W końcówce popełniały więcej błędów, a po drugiej stronie siatki uaktywniła się Eunjin Park, która poprowadziła gospodynie do wygranej (25:20).

W pierwszej fazie trzeciej odsłony obie ekipy szły łeb w łeb, ale koreański blok oraz as serwisowy Heejin Kim spowodowały, że inicjatywę na boisku zaczęły przejmować Koreanki. W kolejnych minutach nie do zatrzymania była Kim Yeon-Koung, a Dominikanki nie miały pomysłu na to, by wrócić do gry. Próbowała do walki poderwać je Prisilla Rivera Brens, ale jej koleżanki popełniały za dużo prostych błędów. Rywalki podały im rękę. Wprawdzie po asie serwisowym Sohwi Kang miały dwie piłki setowe, ale De La Cruz doprowadziła do walki na przewagi, a jej punktowa zagrywka przechyliła szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych trenera Kwieka (26:24).

Czwarty set lepiej zaczął się dla gospodyń, które między innymi po asie serwisowym Kim Yeon-Koung odskoczyły od rywalek na cztery oczka. te straty próbowały odrabiać blokiem, ale Azjatki po udanych kontrach Juah Lee kontrolowały boiskowe wydarzenia. Ale w środkowej fazie seta przytrafił się im przestój, a Gaila Ceneida Gonzalez Lopez doprowadziła do remisu. W końcówce obie drużyny grały cios za cios, obie też miały piłki setowe, ale więcej zimnej krwi zachowały Dominikanki, które po dwóch błędach w ataku rywalek zamknęły mecz w czterech setach (30:28).

Korea Płd. – Dominikana 1:3
(19:25, 25:20, 24:26, 28:30)

Korea: Heejin Kim (21), Yeon Koung Kim (21), Sohwi Kang (11), Juah Lee (6), Dayeong Lee (5), Eunjin Park (4), Jiyoung Oh (libero) oraz Yeongyeon Kim (libero), Eun-Ji Choi (1), Seungju Pyo i Hyejin An
Dominikana: de la Cruz (17), Gonzalez (15), Mejia (11), Martinez B. (10), Martinez J. (9), Marte (3), Martinez L. (libero) oraz Rivera (4), Arias  Perez (3), Rodriguez Y. (libero) i Rodriguez M.