Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K Boryeong: Dominikana pokonała i przeskoczyła Japonię

LN K Boryeong: Dominikana pokonała i przeskoczyła Japonię

W przedostatnim spotkaniu w koreańskim Boryeong spotkały się reprezentantki Japonii i Dominikany. Drużyny rozegrały długie i niełatwe spotkanie, które zakończyło się tie-breakiem. Siatkarki z Dominikany prowadziły w meczu 2:0, a także miały przewagę w końcówce czwartej partii, mimo to potrzebny był piąty set.

W pierwszych akcjach to Dominikana rozdawała karty na boisku i prowadziła grę po swojemu, choć też popełniała sporo błędów. Japonki po swoich akcjach praktycznie nie zdobywały punktów. Inicjatywę trzymały siatkarki z Dominikany. Dobrze zagrywała Gaila Gonzalez, a chwilę później seria punktów, na którą złożyły się m.in. dwie akcje w bloku Niverka Marte pozwoliła im bardzo wyraźnie prowadzić. Końcówka należała do Bethani De La Cruz, a jej zespół wygrał ze znaczną różnicą.

To ona też rządziła na początku kolejnej części meczu i choć nie ominęły jej błędy, to m.in. skutecznym blokiem to nadrabiała. Po wymianie popsutych zagrywek zarówno De La Cruz, jak i Mai Okumura zapunktowały tym elementem, a gra zaczęła się rozkręcać. Azjatycki zespół zaczął wykorzystywać swój blok, choć seria punktów rywalek, na którą złożyły się dwa ataki Jineiry Martinez oraz aż trzy bloki De La Cruz ponownie pozwoliła ekipie Dominikany wyraźnie odskoczyć. Japonki nie poddawały się, serwisem punktowały Miyu Nakagawa i Yuki Ishii, co jakiś czas myliły się też przeciwniczki, więc dystans malał. W końcówce azjatycki zespół popsuł ważny atak, a Candida Arias zamknęła blokiem tego seta. Japonki rozpoczęły trzecią partię blokiem, ale w kolejnych akcjach notowały błąd za błędem, nakręcając grę reprezentacji Dominikany. Straty udało im się trochę odrobić, gdy w polu zagrywki stanęła Miyu Nakagawa. To ona dała sygnał asem serwisowym, a następnie jej koleżanki punktowały w kontrach. Świetnie za linią końcową radziła sobie jednak Bethania De La Cruz i przy jej zagrywkach Dominikanki ponownie zapisały serię punktów. Kolejne akcje to liczne ataki siatkarek z Dominikany, których przewaga mocno urosła. Po japońskiej stronie boiska mocno do pracy wzięły się wtedy Miyu Nakagawa, Yuki Ishii i Ai Kurogo. To ich udane akcje w połączeniu z błędami przeciwniczek zaczęły zmieniać obraz seta. Bethania De La Cruz próbowała coś jeszcze zrobić w polu zagrywki, ale jej dwa punkty nie wpłynęły bardzo negatywnie na Azjatki. Te utrzymywały bardzo dobrą skuteczność ataku i po uderzeniu Yuki Ishii wygrały tę partię.

Udanie blokiem otworzyła kolejną odsłonę Aika Akutagawa, a przeciwniczki popełniały błąd za błędem. Dobrze w ataku spisywała się natomiast  Ai Kurogo i japoński zespół spokojnie prowadził swoją grę. Mimo to Dominikana ponownie doszła do głosu, gdy serię ataków zapisały na koncie zespołu Bethania De La Cruz i Brayelin Martinez. Obie punktowały też blokiem, ale to do Japonek cały czas należała inicjatywa w ataku. Niezastąpiona w ostatniej części seta była Ai Kurogo, dzięki której zespół z Azji wygrał tego seta. W tie-breaku Martinez i De La Cruz nie pozwoliły już na wiele rywalkom. Choć w secie nie brakowało błędów, to Dominikana utrzymywała dobry poziom gry w każdym elemencie. Problemy ze skończeniem akcji miała Yuki Ishii, a jej popsute ataki dokładały kolejne punkty do prowadzenia rywalek. Te ze znaczną przewagą dograły seta do końca i wygrały w meczu po ataku Brayelin Martinez.

Japonia – Dominikana 2:3
(17:25, 23:25, 26:24, 28:26, 10:15)

Japonia: Ishii (21), Okumura (6), Akutagawa (6), Nabeya (2), Shinnabe (1), Sato, Kobata (libero) oraz Miyashita, Nakagawa (7) i Kurogo (30)
Dominikana: De La Cruz (35), Gonzalez (17), Martinez J. (10), Rivera (5), Marte (3), Arias (3), Caro (libero) oraz Martinez E., Perez, Eve, Pena (5) i Martinez B. (10)