Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K Bangkok: Kolejna wygrana Turczynek, gospodynie wygrały z Bułgarkami

LN K Bangkok: Kolejna wygrana Turczynek, gospodynie wygrały z Bułgarkami

Trzeci tydzień zmagań w Lidze Narodów siatkarek rozpoczął się w Bangkoku, gdzie reprezentacja Turcji pokonała w czterech setach Dominikanę, notując tym samym szóste zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. W drugim wtorkowym meczu gospodynie turnieju zmierzyły się z Bułgarkami. Po przegranym pierwszym secie reprezentacja Tajlandii wygrała kolejne trzy i zainkasowała komplet punktów. Bułgaria z jednym punktem na koncie zamyka tabelę Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet.

Początek starcia Turczynek z Dominikankami należał do tych pierwszych. Głównie za sprawą bloku i zagrywki odskoczyły od rywalek na cztery oczka. jednak z biegiem czasu wynik zaczął się wyrównywać, a duża w tym zasługa Brayelin Elizabet Martinez. Siatkarki z Dominikany doprowadziły do stanu 19:20, ale na więcej nie było je stać. W końcówce nie radziły sobie z zagrywką Zehry Gunes, grały niedokładnie w ataku, a udane zbicie Gezde Yilmaz przypieczętowało zwycięstwo ekipy znad Bosforu w premierowej odsłonie spotkania (25:20).  W drugiej partii Turczynki poszły za ciosem. Sporo krzywdy rywalkom robiły swoją zagrywką, Dominikanki popełniały sporo błędów, a blok na środku sprawił, że faworytki szybko zbudowały sobie pięciopunktowe prowadzenie. Przy zagrywce Candidy Arias Perez przeciwniczki odrobiły część strat, ale miały problemy z przyjęciem, a zbicia Melihy Ismailoglu pozwoliły Turczynkom kontrolować grę. Ale ich błędy i kontra Lisvel Eve Meji pozwoliły Dominikanie zbliżyć się na 21:23. W końcówce jednak błąd w ataku ich skrzydłowej dał wygraną Turczynkom (25:21).

W trzeciego seta lepiej weszły Dominikanki, które po błędzie rywalek w ataku odskoczyły na dwa oczka. Z prowadzenia nie cieszyły się długo, bo po asie serwisowym Hande Baladin to Turczynki prowadziły 8:6. W kolejnych minutach oba zespoły grały zrywami,  ale podopieczne trenera Kwieka popełniały więcej błędów, a po zbiciu Baladin ekipa znad Bosforu miała dwa oczka przewagi. Atak Bethanii De La Cruz na świetlnej tablicy pojawił się remis. Losy seta musiała rozstrzygnąć walka na przewagi. W niej lepsze okazały się Dominikanki, które dzięki blokowi triumfowały 26:24.  W pierwszej fazie czwartego seta walka toczyła się cios za cios. Dopiero zbicia Ebrar Karakurt sprawiły, że to Turczynki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Ich rywalki popełniały więcej błędów, a asy serwisowe Zehry Gunes oraz Cansu Ozbai powiększyły różnicę pomiędzy oboma zespołami do pięciu punktów. Pojedyncze udane zagrania podopiecznych trenera Kwieka nie były już w stanie odmienić losów tej odsłony, a jednocześnie całego meczu. W końcówce w ataku punktowały Karakurt oraz Baladin, a szczelny blok przypieczętował zwycięstwo Turczynek (25:18).

Dominikana – Turcja 1:3
(20:25, 21:25, 26:24, 18:25)

Dominikana: De La Cruz (17), Martinez B. (16), Arias Perez (6), Eve Mejia (5), Rivera (4), Marte Frika (1), Martinez L. (libero) oraz Martinez J. (9), Gonzalez (4), Peña Isabel (1), Rodriguez (libero) i Perez Flores
Turcja: Yilmaz (22), Baladin (18), Ismailoglu (12), Caliskan (8), Ozbay (5), Gunes (4), Akoz (libero) oraz Karakurt (10), Kalac (3) i Dilik

Od początku do ataku ruszyły gospodynie. Ataki Chatchu-On Moksri i Ajcharaporn Kongyot oraz ich bloki sprawiły, że błyskawicznie uciekły Bułgarkom na pięć oczek. Europejki do walki poderwała Mirosława Paskowa, ale po asie serwisowym Kongyot Azjatki prowadziły jeszcze 19:15, ale nie utrzymały dobrego poziomu gry. Ich błędy i blok rywalek doprowadziły do gry na przewagi. W niej Bułgarki zachowały więcej zimnej krwi, a między innymi udane zbicie Simony Dimitrowej dało im zwycięstwo (27:25).

Drugą odsłonę lepiej zaczęły reprezentantki Tajlandii, które dzięki Onumie Sittirak zaczęły budować sobie przewagę. dołożyły punkty na zagrywce, a Bułgarki popełniały coraz więcej błędów. W ataku wśród gospodyń dobrze spisywała się Kongyot, a tajski blok spowodował, że różnica między oboma zespołami wzrosła do siedmiu punktów. Przy zagrywce Marii Danczewej Europejki odrobiły część strat, ale na więcej nie było je stać. W końcówce popełniały proste błędy, a dwa ataki Kongyot poprowadziły gospodynie do zwycięstwa w tym secie (25:20).

Trzecia partia zaczęła się od walki cios za cios. Dzięki blokom Bułgarki odskoczyły na dwa oczka, ale szybko wynik zaczął oscylować wokół remisu. W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, chociaż obie drużyny popełniały sporo błędów. Dopiero dwa zbicia Pleujit Thinkaow dały niewielką przewagę Azjatkom (16:14). Wprawdzie Bułgarki zerwały się jeszcze do walki, doprowadzając do remisu, ale nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W końcówce popełniały za dużo błędów, a udana kontra Moksri dała wygraną gospodyniom (25:22).

W pierwszej fazie czwartego seta lepiej prezentowały się Bułgarki, które dzięki atakowi Miry Todorowej i blokowi odskoczyły od rywalek na trzy oczka. swoje dokładała na siatce Gergana Dimitrowa, ale z biegiem czasu do walki Azjatki poderwała Kongyot, a na tablicy wyników pojawił się remis. Bułgarki miały problemy z przyjęciem, ale ambitnie walczyły. Pękły dopiero w końcówce. Pogrążyła je zagrywka rywalek oraz blok Kongyot. Ostatecznie po zbiciu Wilavan Apinyapong gospodynie triumfowały 25:22 i w całym meczu 3:1.

Tajlandia – Bułgaria 3:1
(25:27, 25:20, 25:22, 25:22)

Tajlandia: Kongyot (30), Thinkaow (11), Moksri (11), Tomkom (2), Kanthong (2), Boonlert (1), Pannoy (libero) oraz Pairoj (libero), Sittirak (8), Hyapha (7), Apinyapong (4), Srithong (1) i Piampongsan (1)
Bułgaria: Paskowa (15), Todorowa M. (15), Dimitrowa N. (12),Dimitrowa G. (7), Kitipowa (4), Danczewa (1), Todorowa Ż. (libero) oraz Dimitrowa S. (11), Barakowa i Andriejewa