Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K Apeldoorn: Zacięty mecz i dwa punkty dla Canarinhes

LN K Apeldoorn: Zacięty mecz i dwa punkty dla Canarinhes

fot. fivb-org

Tie-breakiem zakończył się drugi wtorkowy mecz turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Apeldoorn. Reprezentacja Holandii wygrała pierwszego seta z Brazylią, ale kolejne dwa padły łupem Canarinhes. Pomarańczowe doprowadziły do tie-breaka, a w decydującej partii lepsze okazały się podopieczne trenera Ze Roberto i to one zainkasowały dwa punkty.

Po udanym bloku Juliët Lohuis gospodynie rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 6:4. Ich rywalki nie tylko nie potrafiły doprowadzić do remisu, ale po autowym zagraniu Gabi przegrywały 7:10. Dodatkowo kiedy Nika Daalderop ustawiła szczelny blok różnica ta jeszcze wzrosła. W przypadku nieskończenia swojego ataku, Holenderki broniły się blokiem, dzięki czemu cały czas utrzymywały czteropunktowe prowadzenie, a po ,,czapie” Eline Timmermann było 13:9. Brazylijki miały problemy z przyjęciem, co od razu przekładało się na ich atak. Kiedy Ana Beatriz Correa skończyła posłaną do niej piłkę straty te zostały zmniejszone, a po asie serwisowym Macris Carniro było 16:15 i wydawało się, że przyjezdne dogonią swoje rywalki. Nic bardziej mylnego. Kolejny świetnie ustawiony blok Lohuis oraz dotknięcie siatki przez Corree przesądziło o zwyciężczyniach tego seta. Wprawdzie punktowa zagrywa tej ostatniej dawała im jeszcze nadzieję na doprowadzenie do remisu (23:21), ale dwie ostatnie akcje padły łupem zawodniczek Oranje i to one wygrały premierową odsłonę spotkania.Warto wspomnieć, że Europejki w pierwszej partii aż ośmiokrotnie mogły się cieszyć z zablokowania swoich rywalek. Podopieczne Jamie Morrisona dobrze też weszły w drugą, gdyż po asie serwisowym Indy Baijens prowadziły 6:2, ale w jednym ustawieniu całe je straciły, a dobre zagrania Gabi oraz Amandy Francisco doprowadziły do remisu. Przestrzelony atak Juliët Lohuis oraz kolejny wykorzystany kontratak przez Gabi dawał po raz pierwszy prowadzenie siatkarkom z Ameryki Południowej. Kiedy Ana Paula Borgo trafiła w pomarańczowe na tablicy wyników zrobiło się 9:13, ale czteropunktowy przestój który im się przytrafił chwilę później sprawił, że ponownie był remis. Po autowym zagraniu Nicole Luttikhuis strata Holenderek wynosiła trzy ,,oczka”, ale sytuacja w tym secie zmieniała się jak w kalejdoskopie i ostatecznie wszystko miało rozstrzygnąć się w grze na przewagi. W niej prowadziły raz jedne, raz drugie. Ostatecznie blok Any Beatriz Correy oraz wykorzystany kontratak przez Gabi zakończył tą partię doprowadzając w całym meczu do wyrównania.

Od początku trzeciego seta obie drużyny szły ,,łeb w łeb”. Każde choćby dwupunktowe prowadzenie było natychmiastowo niwelowane przez drugą stronę, w efekcie czego na pierwszej przerwie technicznej po zagraniu Nicole Luttikhuis gospodynie miały tylko punkt więcej. Tuż po jej zakończeniu kontrę skończyła Eline Timmermann i to za sprawą tej siatkarki gospodynie wypracowały sobie cztery ,,oczka” przewagi (12:8). Różnica ta jeszcze wzrosła, gdyż dobry blok ustawiła Luttikhuis (16:11). To co zawodniczki Oranje mozolnie sobie wypracowały straciły w jednym ustawieniu, w dużej mierze za sprawą swoich błędów własnych oraz dobrej podwójnej zmianie dokonanej przez Jose Roberto Guimaraesa. Po dobrych dwóch zagraniach Tainary Santos jego podopieczne doprowadziły do remisu po 19, a uderzenie w siatkę Timmermann dawało im prowadzenie. Sytuacja ta sprawiła, że gospodynie nie potrafiły skończyć swojego ataku, co bardzo szybko wykorzystały ich rywalki. As serwisowy Roberty Ratzke oraz kolejna pomyłka Annick Meijers zakończył ta partię wygraną przez przyjezdne do 20.

Po raz kolejny w tym spotkaniu początek seta grany był punkt za punkt i żadna z drużyn nie mogła uciec swoim rywalkom. Pierwsze dwupunktowe prowadzenie nastąpiło dopiero za sprawą zagrywki Nicole Luttikhuis przy stanie 12:10. Od tego momentu wicemistrzynie Europy wyraźnie przyspieszyły. Dobra gra w ataku, as serwisowy Juliët Lohuis oraz pomyłka Any Pauli Borgo sprawiły, że na drugiej przerwie technicznej było 16:11. Po wejściu na boisko od razu przypomniała o sobie Annick Meijers dzięki czemu różnica ta jeszcze wzrosła. Tainara Santos miała w górze piłkę na 18:15, ale nie potrafiła tego zamienić w punkt, wobec powyższego Brazylijki cały czas sporo traciły do swoich przeciwniczek (19:14). Autowe zagranie Gabi przesądziło o wygranych w tym secie. Stało się bowiem jasne, że o wszystkim rozstrzygnie tie-break. Dwa ostatnie punkty zdobyła Luttikhuis, dzięki czemu kibice zgromadzeni w hali w Apeldoorn mogli zacząć szykować się do piątej partii.

Wyrównany początek w wykonaniu obu drużyn to już powoli stawało się tradycją w tym meczu. Tym razem pierwsze znaczące prowadzenie odnotowały siatkarki Canarinios po zagraniu Roberty Ratzke (5:7), ale szybko Marrit Jasper doprowadziła do wyrównania. Przy zmianie stron to zawodniczki Ze Roberto miały ,,oczko” więcej, ale od tego momentu wyraźnie przyspieszyły. Dobre zagrania Gabi oraz Cristiny Mayany stawiały gospodynie pod ścianą (8:11), spod której już nie potrafiły uciec. Zbliżyły się wprawdzie na jeden punkt, ale to było wszystko na co pozwoliły im Brazylijki. Autowy atak Jasper przekreślił nadzieje Holenderek na zwycięstwo przed własną publicznością, a punktowe zagranie w polu serwisowym Lorenne Geraldo zakończyło to spotkanie wygrane przez przyjezdne 3:2, które w środę zmierzą się z reprezentacją biało-czerwonych.

Holandia – Brazylia 2:3
(25:21, 28:30, 20:25, 25:18, 11:15)

Składy zespołów:
Holandia: Daalderop (16), Timmerman (16), Luttikhuis (14), Lohuis (12), Dijkema (2), Baijens (1), Knip (libero) oraz Jasper M. (16), Meijers (8), Jasper H., Van Aalen i Siebring
Brazylia: Gabi (18), Guedes (12), Correa (9), Francisco (7), Leao (4), Carneiro (3), Nicolosi (libero) oraz Santos (13), Ratzke (4), De Souza (4), Teixeira (3),

Zobacz również:
Wyniki i tabela Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved