Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Cztery zespoły już pewne awansu

LM: Cztery zespoły już pewne awansu

fot. CEV

Rumuński CS Volei Alba Blaj oraz Dinamo Kazań są już pewne zajęcia pierwszych miejsc w swoich grupach i awansu do play-off Ligi Mistrzyń. Gry w kolejnej rundzie mogą być już pewne również Imoco Volley Conegliano i Vakifbank Stambuł. Z polskich drużyn teoretyczne szanse na awans z drugiego miejsca ma jeszcze Chemik Police.

W przedostatniej kolejce rozgrywek grupy A Ligi Mistrzyń ASPTT Mulhouse uległ we własnej hali Volero Zurych 1:3. Francuski zespół z zaledwie jedną wygraną zajmuje trzecie miejsce w tabeli, Volero ma 10 punktów i wciąż realne szanse na znalezienie się w kolejnej rundzie i awans z drugiego miejsca. W środowym spotkaniu w zespole Avitala Selingera wyróżniała się Ana Bjelica, która zdobyła 23 punkty. O dwa mniej w zespole gospodyń zapisała na swoim koncie Hayley Spelman.W czwartek CS Volei Alba Blaj pokonał 3:1 Developres Rzeszów i zapewnił sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie i grę w play-off. To dla rumuńskiego zespołu spory sukces, tym bardziej że po losowaniu w gronie faworytów tej grupy wymieniano właśnie zespół z Rzeszowa i Zurychu. Świetny mecz rozegrała Ana Cleger, która zdobyła dla swojego zespołu 29 punktów. Więcej o meczu tutaj.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A Ligi Mistrzyń

W grupie B zdominowanej przez włoskie zespoły kwestia awansu rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce, ale niewykluczone, że oba kluby z Serie A znajdą się w play-off. Na pewno zagra tam Imoco Volley Conegliano, które nawet w przypadku porażki w ostatnim meczu z 13 punktami awansuje z drugiego miejsca. Zespół prowadzony przez trenera Daniele Santarellego w środę wygrał piąte spotkanie w Lidze Mistrzyń, pokonując 3:0 w wyjazdowym spotkaniu Agel Prostejov. 14 punktów dla włoskiej drużyny zdobyła w tym meczu Kimberly Hill, o punkt mniej Samanta Fabris. Aż 6 punktów na swoim koncie zapisała Joanna Wołosz. Polska rozgrywająca popisała się trzema skutecznymi blokami oraz trzema asami serwisowymi.

Ze zwycięstwa w przedostatniej kolejce Ligi Mistrzyń cieszyła się również Katarzyna Skorupa. Jej Igor Gorgonzola Novara wygrał 3:0 z Fenerbahce Stambuł i zajmuje drugie miejsce w grupie z 11 punktami na koncie. Podopieczne trenera Massimo Barboliniego nie są jednak jeszcze pewne awansu, a kluczowy dla nich będzie ostatni mecz we własnej hali z Imoco Conegliano. Najskuteczniejsze we włoskiej drużynie były Celeste Plak (17 pkt.) oraz Paola Egonu (16 pkt.). Polska rozgrywająca pomogła swoim koleżankom dobrą dystrybucją piłek oraz jednym punktowym blokiem. W zespole Fenerbahce najwięcej – 10 punktów zdobyła Polina Rahimowa.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B Ligi Mistrzyń

W grupie C pewne pierwszego miejsca i awansu jest już niepokonane Dinamo Kazań. Zespół z Tatarstanu pokonał 3:1 Chemika Police, w czym duża zasługa Iriny Korolewej i Natalii Mammadowej, które zdobyły po 17 punktów oraz Iriny Woronkowej (16 pkt.). Chemik jest na drugim miejscu w tabeli i z 8 punktami na koncie ma najsłabszy bilans ze wszystkich drużyn z drugich miejsc. To może się jednak zmienić w ostatniej serii spotkań i Chemik wciąż zachowuje szanse na awans do play-off. Więcej o meczu tutaj.

W drugim meczu tek grupy Vizura Ruma wygrała 3:0 z Maritzą Płowdiw, ale wynik tego meczu nie ma już żadnego wpływu na kwestię awansu. Zarówno serbska, jak i bułgarska drużyna nie mają już żadnych szans na awans. Najskuteczniejsza w zwycięskim zespole była Sara Lozo, która zapisała na swoim koncie 14 punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy C Ligi Mistrzyń

W grupie D szanse na awans mają obie tureckie drużyny, z tym że pierwszy w tabeli Vakifbank Stambuł jest już pewien gry w play-off. Podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego pewnie pokonały w Łodzi 3:0 Budowlanych i mają już 14 punktów na koncie. Nawet w przypadku porażki w ostatnim meczu z Galatasaray awansują z drugiego miejsca. W Atlas Arenie 18 punktów na swoim koncie zapisała Zhu Ting, dwa punkty mniej zdobyła Lonneke Sloetjes. Łodzianki z zerowym kontem punktowym i zaledwie dwoma wygranymi setami są jak na razie najsłabszym zespołem fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Więcej o meczu tutaj.

Galatasaray Stambuł we wtorek pokonał 3:1 Dinamo Moskwa, czym znacznie zwiększyło swoje szanse na awans. Po porażce w pierwszym secie gospodynie zdominowały rosyjski zespół w kolejnych trzech partiach i podobnie jak w Moskwie wygrały 3:1. W drużynie Galatasaray wyróżniły się środkowa Sinead Jack, która zdobyła aż 18 punktów oraz Tatjana Koszelewa (17 punktów). Również 17 punktów w drużynie z Moskwy zdobyła Natalia Gonczarowa.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy D Ligi Mistrzyń

Ostatnia kolejka Ligi Mistrzyń rozegrana zostanie we wtorek, 27 lutego. Wówczas poznamy wszystkie zespoły, które zagrają w play-off.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved