Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Cztery zespoły bliżej III rundy kwalifikacji

LM: Cztery zespoły bliżej III rundy kwalifikacji

Rozpoczęła się druga runda kwalifikacji w Lidze Mistrzów. W tej fazie rozgrywek do dwóch zespołów, które grały w pierwszej rundzie, czyli do Benfiki Lizbona oraz Mladosti Zagrzeb, dołączyło jeszcze sześć kolejnych drużyn. Przed meczami rewanżowymi w lepszej sytuacji są ekipy z Lizbony, Soligorska oraz Galati, które zwyciężyły 3:0, oraz zespół z Zagrzebia, który wygrał swoje spotkanie 3:1.

W meczu otwierającym drugą rundę kwalifikacji portugalska ekipa Benfica Lizbona zdecydowanie pokonała bez straty seta czarnogórski zespół OK Budva. Gospodarze byli widocznie lepsi od przyjezdnych, którzy w żadnej partii nie zdołali zdobyć 20 punktów. Najwięcej błędów podopieczni trenera Vladimira Vasovica popełnili w polu serwisowym – stracili w ten sposób aż 14 „oczek”. Zespołowi z Czarnogóry nie pomógł nawet będący z znakomitej dyspozycji Henry Omar Tapia Santana, który zdobył 22 punkty w całym spotkaniu. Po stronie Benfiki najlepszym siatkarzem był Peter Wohlfahrtstätter.

Drugi mecz, między Szachciorem Soligorsk a Levorante Sastamala, również zakończył się w trzech setach. Zwycięsko z tego spotkania wyszedł zespół gospodarzy, jednak nie było to dla nich łatwe spotkanie. Na początku pierwszej partii przewagę miała fińska drużyna, w której bardzo dobrze spisywał się Mikko Oivanen. Siatkarze z Białorusi nie pozwolili przeciwnikom na powiększanie prowadzenia, odrobili straty i doprowadzili do gry na przewagi w końcówce, którą wygrali 29:27. W drugim secie ich przewaga była już bardziej wyraźna – zwyciężyli 25:22. Natomiast w trzeciej odsłonie meczu trener Szachciora, Wiktar Beksza, wpuścił na boisko młodszych zawodników, którzy grali jeszcze lepiej i pokonali Levorante 25:13. Liderem białoruskiego zespołu był Maksim Szkredau, który zdobył 15 punktów.

W spotkaniu mistrza Rumunii, Arcada Galati, i najlepszej drużyny z Serbii, Vojvodina Nowy Sad, lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:0. W pierwszym secie siatkarze z Nowego Sadu dzielnie walczyli i dwukrotnie udało im się odrobić czteropunktową stratę, ostatecznie jednak Arcada zwyciężyła 25:23. W dwóch kolejnych partiach, mimo starań Aleksandara Blagojevica, podopieczni trenera Sergiu Stancu byli widocznie bardziej skuteczni od przyjezdnych, szczególnie w ataku oraz bloku. Najlepszym siatkarzem rumuńskiego zespołu był Niels Klapwijk, który zdobył w sumie 20 punktów.

W ostatnim meczu chorwacka Mladost Zagrzeb podejmował austriacki OK Zadruga AICH/DOB. Gospodarze zwyciężyli 3:1, jednak pierwszy set wskazywał na to, że spotkanie będzie o wiele bardziej wyrównane niż było w rzeczywistości. Oba zespoły obejmowały na zmianę dwu-, trzypunktowe prowadzenie, ale w końcowej fazie pierwszej partii to przyjezdni grali lepiej i zwyciężyli 25:22. Trzy kolejne odsłony meczu to już zdecydowanie lepsza gra chorwackiej drużyny, która wygrała odpowiednio do 18, 21 i 14. Kacper Stelmach wchodząc z ławki rezerwowych zdobył w tym spotkaniu 2 punkty dla drużyny Zadrugi.