Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Zespół z Novary zamknął skład finału, ale dopiero po złotym secie

LM: Zespół z Novary zamknął skład finału, ale dopiero po złotym secie

Siatkarki Igor Gorgonzola Novara zakończyły panowanie VakifBanku Stambuł w Lidze Mistrzyń. Włoski zespół co prawda przegrał rewanżowe spotkanie na własnym terenie 1:3, ale o wyniku całej rywalizacji miał decydować złoty set. W nim 16:14 triumfowały gospodynie i tym samym w finale Ligi Mistrzyń znalazły się dwa włoskie zespoły, bowiem wcześniej awans zapewniło sobie Imoco Volley Conegliano.

Ponad 120 minut trwał pojedynek Igor Gorgonzoli Novafra z VakifBankiem Stambuł. W pierwszym pojedynku tych drużyn włoski zespół pokonał turecki 3:0 i wydawało się, że przed własną publicznością będzie musiał jedynie postawić kropkę nad i.

W pierwszym secie trwała wyrównana walka, w której najpierw lepsze okazały się gospodynie, ale w kluczowej fazie partii inicjatywę przejęły podopieczne Giovanniego Guidettiego i to one mogły cieszyć się z prowadzenia 1:0. Poszły one za ciosem w drugiej odsłonie, a ciężar gry spoczywał na barkach Mileny Rasić, Zhu Ting oraz Kelsey Robinson.

Włoszki nie odpuściły i pewnie wygrały trzecią część pojedynku 25:15, ale już od początku czwartej partii inicjatywa ponownie leżała po stronie przyjezdnych, które od początku do końca nie dały sobie wydrzeć prowadzenia.

Najbardziej dramatyczny okazał się jednak złoty set. Turecki zespół kontynuował swoją dobrą passę i wydawało się, że zmierza do kolejnego finału Ligi Mistrzyń. Ekipa ze Stambułu miała nawet piłki na miarę finału (14:12), ale wtedy cztery punkty z rzędu zdobyły zawodniczki Massimo Barboliniego i to one zagrają o złoto Ligi Mistrzyń.

Niekwestionowaną liderką Igor Gorgonzoli Novary była Paula Egonu, która atakowała aż 77 razy, a spotkanie zakończyła z imponującym dorobkiem 39 oczek.

Igor Gorgonzola Novara (ITA) – VakifBank Stambuł (TUR) 1:3
(23:25, 20:25, 25:15, 21:25)
Złoty set: 16:14

Igor Novara: Chirichella (5), Piccinini (8), Bartsch-Hackley (16), Veljković(8), Egonu (39), Sansonna (libero) oraz Nizetich, Camera, Bici i Zannoni
VakifBank: Ozbay (6), Zhu (26), Caliskan (5), Robinson (9), Sloetjes (18), Rasić (10), Orge (libero) oraz Aykac, Gulubay, Di Iulio (1) i Karakurt (2)