Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: ZAKSA ponownie lepsza od Noliko Maaseik

LM: ZAKSA ponownie lepsza od Noliko Maaseik

W rewanżowym starciu z Noliko Maaseik siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, nie dali rywalowi żadnych szans. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego ponownie pokonali belgijski zespół bez straty seta i przypieczętowali tym samym pierwsze miejsce w grupie na koniec fazy grupowej.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie, skutecznie blokując rywali. Po chwili jednak odskakiwać zaczęli kędzierzynianie i na pierwszej regulaminowej przerwie w secie wygrywali już 8:4. Po wznowieniu gry zapunktowali goście, ale po zbiciu Bieńka i dwóch udanych blokach prowadzenie ZAKSY wzrosło do sześciu oczek (11:5). Taka przewaga miejscowych utrzymała się do drugiej przerwy technicznej (16:10). Po powrocie na parkiet podopieczni Ferdinando de Giorgiego początkowo zdawali się kontrolować wydarzenia na boisku, utrzymując wysoką nadwyżkę. W końcówce ich przewaga zaczęła jednak topnieć i wkrótce Noliko zbliżyło się do kędzierzynian na jedno oczko (22:23). Chwilę potem, po atakach Deroo i Konarskiego, ZAKSA miała jednak piłkę setową. Pierwszą z nich belgijska ekipa jeszcze obroniła, ale w kolejnej akcji zepsuta zagrywka Bruno zakończyła partię na korzyść mistrzów Polski (25:23).

Druga odsłona od początku, podobnie jak poprzednia, przebiegała pod dyktando gospodarzy. Szybko inicjatywę przejęli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, wychodząc na czteropunktowe prowadzenie (8:4). Chwilę potem, po kontrze ZAKSY i autowym ataku Colsona, ekipa trenera De Giorgiego miała już sześć punktów przewagi (11:5). Tuż przed drugą przerwą techniczną kędzierzynianie dołożyli do nadwyżki jeszcze jedno oczko (16:9). Po czasie ich siedmiopunktowe prowadzenie utrzymywało się do wyniku 21:14. Atak Colsona i autowe zbicie Buszka pozwoliły wówczas belgijskiej drużynie nieco zniwelować stratę (16:21). Nie wybiło to jednak z rytmu gospodarzy, którzy pewnie zmierzali w tej partii po zwycięstwo. Ostatecznie ZAKSA triumfowała 25:19.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla nie zamierzali zwalniać tempa i również w kolejnego seta weszli lepiej od rywali, szybko odskakując im na trzy punkty (4:1). Gracze Noliko Maaseik utrzymywali jednak kontakt z kędzierzyńskim zespołem i na pierwszej regulaminowej przerwie tracili do niego tylko dwa oczka (6:8). Taka przewaga mistrzów Polski utrzymywała się do wyniku 13:11. Wówczas, po zbiciu Czarnowskiego i autowym ataku Rychlickiego, prowadzenie ZAKSY było już czteropunktowe (15:11). Po powrocie zespołów na boisko z drugiej przerwy technicznej łupem kędzierzynian padły dwie kolejne akcje i wygrywali oni już 18:12. Polska ekipa pewnym krokiem zaczęła zmierzać po zwycięstwo w całym meczu, choć w końcówce rywale nieco jeszcze odrobili straty, zbliżając się do gospodarzy na trzy oczka (20:23). Chwilę potem jednak ZAKSA miała pierwszą piłkę meczową. Seta i zarazem całe spotkanie zakończył atak Buszka (25:21).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Noliko Maaseik 3:0
(25:23, 25:19, 25:21)

ZAKSA: Konarski (8), Buszek (9), Wiśniewski (4), Bieniek (12), Deroo (9), Toniutti, Zatorski (libero) oraz Witczak (4), Semeniuk (6), Pająk, Maziarz, Czarnowski (2) i Banach (libero)
Noliko: Nommitsu (2), Vigil (8), Bruno (7), Rychlicki (15), Colson (8), Wolański (7), Santucci (libero) oraz Mol (1), Dumont i Bontje