Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w Final Four!

LM: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w Final Four!

fot. Aleksandra Twardowska

Po roku przerwy PlusLiga znów  będzie miała swojego przedstawiciela w Final Four Ligi Mistrzów. Po przekonującej wygranej we Friedrichshafen miejsce w finałowym turnieju tych rozgrywek zapewniła sobie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Andrei Gardiniego są drugim uczestnikiem tych zawodów po gospodarzu, Zenicie Kazań. Pozostałych poznamy w środę.

Kędzierzynianie dobrze weszli w mecz, skuteczny w ofensywie był Maurice Torres, dobre zagrywki dołożył Łukasz Wiśniewski, co pozwoliło wyjść gościom na trzypunktowe prowadzenie (7:4). Podopieczni Andrei Gardniego nie zwalniali tempa, cały czas kontry kończył Portorykańczyk, co zmusiło Vitala Heynena do wzięcia przerwy na żądanie (5:10). Nie pomogła jednak ona gospodarzom, którzy mieli problemy w przyjęciu, a to przekładało się na kłopoty ze skończeniem ataku. Kędzierzynianie skrzętnie wykorzystywali niepowodzenia przeciwników, za sprawą skutecznego uderzenia Sama Deroo mistrzowie Polski mieli już siedem „oczek” zaliczki (14:7) którą powiększyli po skutecznym bloku Łukasza Wiśniewskiego (17:9). Bezradni gospodarze nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalami, wprawdzie dzięki kąśliwym zagrywkom Andreasa Takvama podopieczni Vitala Heynena zbliżyli się do rywali (16:22), lecz nie zdołali zbliżyć się bardziej do Polaków. Set zakończył się po zepsutej zagrywce Davida Sossenheimera (25:19).Mistrzowie Polski świetnie otworzyli także drugą partię, dobrze zagrywali, jeszcze lepiej atakowali, co skutkowało zbudowaniem przez podopiecznych Andrei Gardiniego trzech „oczek” zaliczki (5:2). Siatkarze z Friedrichshafen nie zamierzali składać broni, poprawili swoją grę w bloku, za sprawą zatrzymania Łukasza Wiśniewskiego przez Philippa Collina złapali kontakt z rywalami (4:5), lecz kędzierzynianie odbudowali wysoką zaliczkę dzięki pewnej grze w ofensywie Maurice’a Torresa (12:8). Podopieczni Vitala Heynena polepszyli się w ataku, grali skuteczniej w kontrze i zbliżyli się do przeciwników (14:16). Jak się okazało, to był ostatni zryw gospodarzy, którzy w końcówce tej odsłony spotkania mieli ogromny problem z przyjęciem zagrywki mistrzów Polski, co uniemożliwiło im nawiązanie wyrównanej walki z rywalami. Zwycięstwo kędzierzynian w drugim secie przypieczętował dwoma asami serwisowymi Łukasz Wiśniewski (25:18).

Początek trzeciej odsłony spotkania należał do gości, dzięki skutecznym zagraniom Sama Deroo wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (5:2), którą powiększyli za sprawą kontry wykorzystanej przez Łukasza Wiśniewskiego (6:2). Goście nie zwalniali tempa, do skutecznej gry w ofensywie dołożyli punkty w bloku oraz zagrywce, co pozwoliło im jeszcze bardziej odjechać rywalom (12:4). Siatkarze z Friedrichshafen byli rozbici, nie potrafili skończyć swoich akcji i mieli problemy z przyjęciem zagrywek kędzierzynian. Po asie serwisowym Łukasza Wiśniewskiego na tablicy wyników widniał rezultat 20:10 dla podopiecznych Andrei Gardiniego. Kędzierzynianom pozostało tylko postawić kropkę nad i, świetne ataki Rafała Buszka w końcówce spotkania przyspieszyły wygraną mistrzów Polski (25:13). ZAKSA Kędzierzyn Koźle  po autowym ataku rywali awansowała do Final Four Ligi Mistrzów, który odbędzie się w dniach 12-13 maja w Kazaniu.

VfB Friedrichshafen (GER) –  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (POL) 0:3
(19:25, 18:25, 13:25)

pierwszy mecz: 3:2 dla ZAKSY
awans: ZAKSA

Składy zespołów:
VfB: Bołądź (7), Takvam (4), Sossnheimer (9), Protopsaltis (6), Collin (3), Tischer, Steuerwald (libero) oraz Spath-Vesterholt, Malescha (1), Gunthor (1), Kevorken i Kocian (1)
ZAKSA: Toniutti (1), Buszek (6), Wiśniewski (14), Bieniek (8), Torres (16), Deroo (15), Zatorski (libero)

Zobacz również:
Wyniki II rundy fazy play-off Ligi Mistrzów

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved