Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Zacięte spotkanie w PalaTrento

LM: Zacięte spotkanie w PalaTrento

Trentino Diatec jest pierwszą drużyną, która awansowała do dalszej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów. Podopieczni Angelo Lorenzettiego odrobili straty z pierwszego meczu, w którym przegrali w tie-breaku i po zaciętym spotkaniu pokonali Chaumont VB 3:0. Mimo absencji podstawowych atakujących obu zespołów pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie.

Spotkanie minimalnie lepiej otworzyli goście, którzy lepiej prezentowali się w bloku oraz w ofensywie i na pierwszej przerwie technicznej mieli dwa „oczka” zaliczki. Francuzi nie cieszyli się długo z prowadzenia, bowiem Renee Teppan popisał się asem serwisowym i wyrównał stan seta (8:8), a po kontrze wykorzystanej przez Jana Kozamernika gospodarze wygrywali 11:10. W zespole mistrzów Francji świetnie prezentowali się rozgrywający Javier Gonzalez oraz atakujący Wassim Ben Tara. Ich współpraca przyniosła ogromne korzyści drużynie prowadzonej przez Silvano Prandiego, która wygrywała już 18:14. Zbawieniem dla wicemistrzów Włoch okazały się zagrywki ich estońskiego atakującego, po których złapali kontakt z rywalami (18:19), a dzięki skutecznemu uderzeniu Filippo Lanzy na tablicy wyników widniał remis (21:21). Siatkarze Chaumont mieli trzy piłki setowe (24:21), jednak ich nie wykorzystali i gra toczyła się na przewagi. Potężne serwisy Edera Carbonery pozwoliły gospodarzom rozstrzygnąć pierwszą partię na swoją korzyść (26:24).

Podopieczni Angelo Lorenzettiego świetnie rozpoczęli drugą odsłonę spotkania, dzięki kąśliwym zagrywkom Filippo Lanzy zbudowali  sobie czteropunktowe prowadzenie (9:5). Goście przełamali chwilowy impas w grze, świetny serwis i kontra wykorzystana przez Yacine’a Louati pozwoliły Francuzom zbliżyć się do przeciwników (10:11), a za sprawą potężnych zagrywek Nikoli Mijailovicia podopieczni Silvano Prandiego wyrównali stan seta (15:15). Mistrzowie Francji nie zwalniali tempa, skuteczna gra zagrywką pozwoliła gościom zbudować dwupunktową zaliczkę (21:19). Nerwową końcówkę drugiej partii rozstrzygnęli na swoją korzyść podopieczni Angelo Lorenzettiego, seta zakończył atakiem po bloku Filippo Lanza (25:23).

Początek trzeciej partii należał do Włochów, za sprawą potężnych zagrywek Edera Carbonery wicemistrzowie Italii wyszli na prowadzenie (5:3), które utrzymywali przez kilka minut. Francuzi poprawili swoją grę w polu serwisowym oraz w ofensywie, co pozwoliło im wyrównać wynik (10:10), a dzięki skutecznej postawie na środku siatki Jonasa Agueniera zbudowali trzypunktową zaliczkę (16:13). Sytuacja jednak znowu się zmieniła, bowiem dobre serwisy Filippo Lanzy pozwoliły wicemistrzom Włoch doprowadzić do remisu (16:16). Końcówka spotkania obfitowała w długie, wyrównane akcje, obie drużyny zostawiły serce na boisku. Ostatnią odsłonę spotkania na swoją korzyść rozstrzygnęli Włosi (25:23) i to oni awansowali do dalszej fazy Ligi Mistrzów. Siatkarze Trentino zagrają o Final Four ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i Cucine Lube Civitanova.

Trentino Diatec (ITA) – Chaumont VB 52 Haute Marne (FRA) 3:0
(26:24, 25:23, 27:25)

Trentino: Kovacević (4), Hoag (11), Kozamernik (2), Giannelli (3), Teppan (13), Carbonera (8), De Pandis (libero) oraz Vettori, Chiappa (libero), Lanza (10) i Zingel (6)
Chaumont: Louati (5), Jansen Vandoorn (2), Gonzalez (4), Ben Tara (13), Augeier (7), Mijailović (9), Mouiel (libero) oraz Saeta, Rodriguez (2) i De Marchi